American Socho Blues - film

/ 6 komentarzy

American Socho Blues. Pod taką nazwą w niedzielę 18 stycznia zaczął się w Sochaczewie koncertowy nowy rok. Gośćmi zaproszonymi przez Pełną Qlturkę byli duet Double Hands (utworzony specjalnie na tę okazję) oraz Kanadyjczycy z Cliff Stevens Band.

 

Bez owijania w bawełnę i lania wody. Koncert - w wynajętej sali MOK na Żeromskiego - był REWELACYJNY! Tak wysokiego poziomu koncertu w Sochangeles już dawno nie było (o ile w ogóle był…). Licznie zgromadzeni goście zachwycali się zarówno występem chłopaków z Double Hands (świeże połączenie bluesowego grania z rytmem boogi i nutką rock’n’roll’a) oraz fenomenalną gwiazdą wieczoru – Cliffem.

Cliff Stevens z zespołem dali próbę bluesowego grania na światowym poziomie, świetne aranżacje utworów, nawet dla tych, którzy nie byli (bo już są) fanami bluesa! Koncert był bajecznie długi (ponad 3 godziny), a na koniec Cliff zabił wszystkich wykonaniem „Tears In heven” oraz „Sunshine of your love” z repertuaru Claptona.

Czapki z głów dla Pełnej Qlturki za to przedsięwzięcie. ZWŁASZCZA, że już w lutym znowu ściągają do nas muzyków światowej klasy! Tym razem będą to jazzowi wykonawcy, prosto z Nowego Orleanu w USA. Ale o tym wkrótce…


foto: Tomasz Ertman

video: MONTOWNIA

 

 

11min     1857x    Udostępnij film


Zaznacz i skopiuj poniższy kod:

 5
Oceń
(3 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (6)

wbienkowbienko
0
Cudnie było, tylko ta sala .....
Niech żałuje kto nie był. Niewiele takich wydarzeń było w naszym mieście, niewiele będzie (obym się mylił).
Organizatorzy - kłaniam się nisko. (2015-01-28 15:57)
BumblebeeBumblebee
0
Fakt, koncert mega! Coś nieprawdopodobnego :) Jeszcze gdyby miasto było przychylniejsze... (2015-01-28 16:10)
KlaudynaKlaudyna
0
A to miasto nie było przychylne temu wydarzeniu? Między słowami w tekście powyżej znalazłam informację, że sala w MOK została wynajęta. Ciekawam, ile kosztowała. Ile miasto zażyczyło sobie za krzewienie kultury muzycznej w Sochaczewie. (2015-01-29 09:59)
BumblebeeBumblebee
0
Dokładnie tak, WYNAJĘTA. A mimo to, były problemy by zorganizować koncert w sposób, jaki Pełna Qlturka to sobie zaplanowała od "a" do "z". Dodam, że władze MOKu były bardzo pomocne i przychylne. To w urzędzie ktoś miał "kuku na muniu"... ;) (2015-01-29 11:37)
użytkownik13927użytkownik13927
0
wbienko sala jest super. wiem, że odstaje od dzisiejszych standardów ale czuć w niej ducha minionych lat(piekne zyrandole). osobiście wolałbym aby obszyć tylko na nowo fotele i zdjąć te kasetony z sufitu - powrócić do oryginalnego wyglądu bo różne modyfikacje stworzą karykaturę tego miejsca (patrz junak przerobiony na choppera). Inną sprawą jest to czego nie widać czyli modernizacja audio/video... tu już potrzeby są wieksze. (2015-01-29 12:12)
wbienkowbienko
0
Fakt sala, jako sala jest super, no może troche za duża jak na lokalne zainteresowanie kulturą i sztuką :(. Ale cały jej anturaż pozostawia wiele do życzenia. Mnie ten "duch minionych lat troche przeraża". Wcześniej juz wspominałem o urządzeniu tam muzeum. W całości to jednak skansen. Kuleje i wyposażenie, i kolorystyka, i zaplecze - ze szczególnym podkreśleniem sanitariatów.
Ale wracając do tematu, koncercik miło wspominam. Basita - ten to robił szoł "figurowy":) (2015-01-29 21:30)

skomentuj ten artykuł