Zaloguj się do konta

Andrzej Duda w Sochaczewie - relacja VIDEO

dominika myszkowska (dominika36)
2020-02-25
Sprawy urzędowo-administracyjne
Andrzej Duda odwiedził Sochaczew w ramach swojej kampanii wyborczej. Mieszkańcy gromadnie przybyli na spotkanie z prezydentem. W swoim wystąpieniu Andrzej Duda wymienił punkty, które udało się spełnić w mijającej kadencji oraz te, które stawia sobie za cel w przyszłości. 


Wizyta Andrzeja Dudy była z pewnością bardzo dobrze przygotowanym przedsięwzięciem. W spotkaniu uczestniczyło wielu mieszkańców miasta. Salę Szkoły Podstawowej nr 1, która była docelowym miejscem wizyty wypełnili zwolennicy prezydenta. Przed wejściem na główną salę nie można było wnieść transparentów z żadną treścią, parasolek czy własnych chorągiewek. Każdy wchodzący był skrupulatnie sprawdzany, co akurat nikogo nie powinno dziwić. Gościliśmy głowę państwa! 


Słowa do każdego z nas


Prezydent przywitał się mieszkańcami, szczególnie ciepło z najmłodszymi uczestnikami spotkania, którzy mieli okazję zamienić kilka słów z Andrzejem Dudą. Kolejnym punktem było przemówienie w którym prezydent zwracając się do tłumu użył słów, które z pewnością oni sami by wypowiedzieli. Słowa trafiające do statystycznego mieszkańca kraju skupiały się przede wszystkim na historii naszego miasta, programach rządowych oraz planach. Słowa nie potrzebujące potwierdzenia. Słowa, w które zgromadzeni uwierzyli bez niepokoju i z ufnością. Szczerze.


Uczciwe państwo 


Program 500 plus, podpisanie ustawy wypłacającej 13 emeryturę, która kolejny raz zapewne trafi do rąk Polaków jeszcze przed wyborami, czy też program dla uczniów 300 plus. Prezydent zabrał głos również w sprawie onkologii, co obecnie nabiera szczególnie ważnego znaczenia - Uczciwe państwo, które pamięta o każdym obywatelu, społeczna gospodarka rynkowa, wcześniej była to tylko deklaracja (...) dzięki wszystkim programom, także Narodowa Strategia Onkologiczna, Polska staje się krajem prawdziwie sprawiedliwym, państwem w którym uczciwie dzieli się dochód, które to państwo ma - mówił Andrzej Duda.


Na wiele zdań zgromadzeni sochaczewianie gorąco skandowali. Dziękując. Były obietnice i świetlana przyszłość. Sochaczewianie bezrefleksyjnie wierzą.


Kilka faktów 


1. Obecny prezydent ma kampanię, która jest przygotowana w najdrobniejszych szczegółach. Sztab dba o każde słowo, każdy gest i pewność jaką otacza wypowiadane zdanie. Jest w tych spotkaniach charyzma i słowa, które wielu chce usłyszeć. Słowa, które nie szukają głębi czy dociekań o przyszłość działań. Jest tu i teraz. 


2. Na sali nawet jeśli byli sceptycy obecnej polityki rządowej nie zabierali głosu.


3. Poza murami hali sportowej był drugi świat. Pełen pytań i obawy. Były zapytania o przyszłość kraju, onkologii. O nas. 


4. Jezdnia podzieliła tłum na zwolenników i przeciwników obozu rządzącego. 


5. Bardziej sceptyczni mieli okazję przybyć na spotkanie z prezydentem. Mogli stanąć w pierwszym rzędzie i zadać pytanie. To była chwila, aby mieć swoje pięć minut. Z kulturą i dialogiem. Zachowaniem należytej godności. Nie było takowych. 


6. Nawet wśród osób, które wyrażały swoje niezadowolenie poza budynkiem szkoły nie było tych, którzy być mogli. Tych, którzy nie zgadzają się z decyzjami podejmowanymi w związku z sądownictwem, tych, którzy chcą poprawy stanu służby zdrowia, obserwowali działania prezesa NIK, dofinansowania do telewizji publicznej. Byli nieliczni ... 


To była chwila w której była możliwość pokazania także odmiennego zdania, opinii. Wielu, których być powinno, nie było!!! 


Sochaczew natomiast sprawdził się jako zwolennicy obecnego prezydenta. Ta grupa nie zawiodła i oni pójdą do urn. A reszta? Czy znów pozostanie w domach?   


                                                                                                                                                                                                                          

Opinie (9)

MieszkoPierwszy

Juuudasze! Iskarioci Wy! To tak na serio? Serio tacy ludzie gdzieś dreptają po sochaczewskich chodnikach? Oddychają tym samym zanieczyszczonym powietrzem? Może kiedys przepuściłem Pana w kolejce do kasy bo trzymał tylko cebule? Podziękował, uśmiechnął się i pomyślał "co za Debil, ja bym Cie nie przepuścił " haha :D [2020-02-26 09:45]

zbigniew15

Jakoś nikt nie płakał ze szczęścia za 500+ ? [2020-02-26 11:24]

robbo2k

Towarzysz Gierek byłby z Was tumny Towarzyszko Myszkowska. [2020-02-26 12:01]

SirWasted

nie wiem jak reszta czytelników ale czy tylko ja mam wrażenie tendencyjności artykułu? [2020-02-26 12:56]

Ruch 11 Listopada

Epidemia koronawirusa nadciąga. Rząd i sejmowe partie polityczne lekceważą problem – OŚWIADCZENIE Ruchu 11 Listopada: W obliczu bierności rządu RP w reagowaniu na zagrożenie Polski epidemią koronawirusa, czego skandalicznymi przykładami są: organizowanie konferencji międzynarodowych z przedstawicielami Chin w RP oraz utrzymywanie regularnych połączeń na linii Pekin-Warszawa przez chińskie linie, Ruch 11 Listopada wzywa Polaków do oddolnego przygotowania się na nadchodzącą epidemię. W szczególności wzywamy Polaków do zgromadzenia odpowiedniej ilości leków, środków higieny, żywności, wody i opału.  Należy też określić sposoby komunikowania się w ramach lokalnych grup solidarności sąsiedzkiej na wypadek, gdy poszczególne miejscowości zostaną objęte blokadą kwarantanny, co obecnie dzieje się we Włoszech. Biorąc pod uwagę dotychczasowe działania obecnego rządu oraz poprzednich, należy liczyć się z perspektywą pozostawienia obywateli RP samym sobie. Jeśli nie rozwiniemy lokalnych struktur pomocy sąsiedzkiej na najniższym szczeblu oraz nie zgromadzimy na własną rękę odpowiednich zapasów, skutki dla Narodu mogą być opłakane. Uważamy, że obecny czas to ostatni dzwonek na mądre przygotowania. Nie chodzi nam o wzbudzanie paniki, ale o to, by Polacy uświadomili sobie, że socjalistyczna mentalność ufania we wszystkim państwu i temu, że ono rozwiąże problemy i zaopiekuje się nami, może w najbliższych dniach być poddana bardzo surowemu testowi epidemii koronawirusa. Jeśli nie przygotujemy się dobrze zawczasu, za chwilę może być za późno na wdrożenie środków zaradczych. Partie okrągłostołowe zaprzątnięte walką o stołki i kampanią wyborczą nie powiedzą Polakom prawdy, dlatego Ruch 11 Listopada przyjmuje na siebie ten obowiązek wobec Narodu. Ufamy, że nawet jak nadejdzie ciężki kryzys, to Polacy właściwie przygotowani i uleczeni z socjalistycznych, biurokratycznych zabobonów podniosą się, by zbudować państwo na zdrowych fundamentach Prawdy. Tak nam dopomóż Bóg! W imieniu Ruchu 11 Listopada Michał Fałek, prezes pastor Paweł Chojecki, wiceprezes mec. Andrzej Turczyn, wiceprezes [2020-02-26 13:56]

zybi

Czytelnicy, przyswoić sobie należy jedno pojęcie - IRONIA. Czyli, za najbardziej współcześie popularnym źródłem wiedzy, dosłownie „przestawienie, pozorowanie“) – sposób wypowiadania się, oparty na zamierzonej niezgodności, najczęściej przeciwieństwie, dwóch poziomów wypowiedzi: dosłownego i ukrytego. W rozumieniu potocznym ironię utożsamia się z zawoalowaną kpiną, złośliwością, wyśmiewaniem, dystansem. A teraz wiedziony troską o moje zdrowie zasuwam do bynajmniej niesocjalistcznego sklepu po opał, wikt i opierunek... [2020-02-26 20:42]

metasekwoja

Brawo Żyrardów. [2020-02-26 22:20]

arkadiusz-marzec

Szkoda, że sceptycy, nawet jeśli byli obecni to nie zapytali co z polskimi złożami metali? Czy już pan prezydent oddał wszystko USA za przysłowiowe "good job". [2020-02-27 07:30]

stefania

Tak się składa, że Pani Dominika ma dużo racji. Dlaczego w spotkaniu nie uczestniczyli przeciwnicy Pisu i Dudy? Dlaczego nie kontrowali jego gładkich wypowiedzi i mydlenia oczu? Dlaczego nie zadawali niewygodnych pytań? Nie dziwota, że Sochaczew jest ostoją Pisu, jak ten ma tu u nas doskonałe poletko do uprawy. [2020-02-27 09:57]

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze Internautów.

Portal Społeczności Sochaczewa 2000 - 2020 cmc