Badania solarystyczne 2.0 w Sochaczewskim Centrum Kultury


Zapraszamy na niezwykły spektakl do Sochaczewskiego Centrum Kultury przy ulicy 15 Sierpnia 83. W sobotę 14 października o godzinie 19.00 weźmiemy tu udział w „Badaniach solarystycznych 2.0”. Spektakl w reżyserii Dawida Żakowskiego, ze scenografią i kostiumami Katarzyny Pol, wyprodukowali Karolina Dziełak-Żakowska oraz Stowarzyszenie Sztuka Nowa. Zapowiada się porywające widowisko, tym bardziej, że zgodnie z interaktywną formułą, widzowie będą angażowani w jego przebieg.

 

„Badania solarystyczne 2.0” w sposób niekonwencjonalny, sięgając do różnych współczesnych form ekspresji i oddziaływania na widza, podejmują tematykę rekrutacji do jednokierunkowej misji kosmicznej na Marsa. Spotykamy się na pokładzie symulatora stacji badawczej. Kandydaci do lotu sprawdzani są pod kątem odporności psychicznej oraz fizycznej wytrzymałości. Obserwujemy, jak wypadają podczas testów osobowości oraz somatycznych manipulacji. Publiczność bierze czynny udział w wyborze kandydatów, zatem ma wpływ na przebieg spektaklu.

Jak piszą sami autorzy przedstawienia, „Badania solarystyczne 2.0” to przykład nowej dramaturgii opartej na kreacji ruchowej i wizualnej. Forma jest połączeniem sztuki performansu, tańca, teatru fizycznego i teatru postdramatycznego. Spektakl powstawał w eksperymentalnym procesie treningu aktorskiego, testów wytrzymałościowych zderzanych z realną sytuacją dramaturgiczną.

 

„Badania solarystyczne 2.0”

Reżyseria: Dawid Żakowski

Scenografia i Kostiumy: Katarzyna Pol

Zespół: Piotr Piotrowicz, Kamil Polański, Vera Popova, Maciej Tomaszewski, Małgorzata Trajkowska

Wizualizacje: Adrien Cognac

Muzyka: Konrad Bańburski

Produkcja: Karolina Dziełak-Żakowska, Stowarzyszenie Sztuka Nowa

Projekt współfinansowany przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Programu Kultura Dostępna.

 

Zapraszamy raz jeszcze do Sochaczewskiego Centrum Kultury 14 października 2017, w sobotę, o godz.19:00.

 

 

 

3min     1722x    Udostępnij film


Zaznacz i skopiuj poniższy kod:

 

Informacje dodatkowe
  5
  Oceń
  (1 głosów)

   

  Lokalizacja wydarzenia
  Zobacz kto wybiera się na tą imprezę:  wybieram się tam!

  Opinie i komentarze użytkowników (0)

  skomentuj ten artykuł