Bus 500 Plus w Sochaczewie: videorelacja

/ 7 komentarzy / 2 zdjęć

Ponad 1600 złożonych wniosków, w tym 30 % elektronicznie. 12 milionów złotych do rozdysponowania do końca grudnia 2016 roku. 3000 dzieci, które mają szansę dostać finansowe wsparcie z programu 500 plus. Tak podsumował dotychczasowe wyniki realizacji w Sochaczewie sztandarowej ustawy PiS-u burmistrz naszego miasta Piotr Osiecki. Wojewoda mazowiecki, który przybył na pl. Kościuszki 25 kwietnia busem 500 plus wyraził nadzieję, że w przyszłości nie znajdzie się nikt odważny, kto chciałby ten program demontować.

 

W poniedziałek 25 kwietnia na pl. Kościuszki w Sochaczewie przez dwie godziny parkował Bus 500 Plus. Tak oto nasze miasto stanęło na drodze promocji rządowego programu wsparcia rodzin realizowanego w ostatnich tygodniach w całej Polsce. Tłumów nie było, do busa po poradę wchodzili pojedynczy mieszkańcy. Być może, wszyscy już wszystko wiedzą.

Wraz z busem przybył wojewoda mazowiecki Zdzisław Sipiera. Specjalnie na tę okoliczność w Muzeum Ziemi Sochaczewskiej zrealizowano konferencję prasową na temat realizacji programu 500 plus w Sochaczewie i na całym Mazowszu. Wzięli w niej udział, poza wojewodą, burmistrz Piotr Osiecki, poseł Maciej Małecki (PiS), starosta powiatu sochaczewskiego Jolanta Gonta (PiS) praz przewodniczący Rady Miasta Sylwester Kaczmarek (PiS).

Burmistrz Osiecki podał kilka statystycznych danych obrazujących przebieg realizacji programu 500 plus. W mieście Sochaczew na wsparcie z tej puli może liczyć 3000 dzieci z 7000 nieletnich sochaczewian. Dotychczas złożono 1600 wniosków, w tym jedną trzecią w formie elektronicznej (tutaj zdarza się więcej uchybień formalnych niż przy wnioskach papierowych). P. Osiecki pogratulował też wojewodzie – przedstawicielowi rządu, oraz posłowi - przedstawicielowi ustawodawcy, za sprawną realizację programu. Dodał, że 500 plus cieszy się dużym zainteresowaniem w mieście i pozytywnym odbiorem.

- Dotrzymaliśmy słowa z kampanii wyborczej – rozpoczął swoją wypowiedź poseł Maciej Małecki. – Dziecko to inwestycja, a nie koszt. Polska dołączyła do państw, gdzie polityka prorodzinna jest sprawą racji stanu. – kontynuował.

Z kolei wojewoda Sipiecha podsumował wyniki realizacji programu na Mazowszu, które ocenił na 60 – 70%. Zapowiedział organizację konferencji po wakacjach, w której znajdzie się pełniejsze podsumowanie, pochwalił sprawność samorządów, a kończąc wyraził nadzieję, że w przyszłości nie będzie takich odważnych, którzy chcieliby ten program demontować.

W trakcie konferencji głos zabrali też starosta Gonta, która wypowiedziała się na temat składania wniosków przez rodziny zastępcze (tylko ten obszar podlega powiatowi), oraz przewodniczący RM Sylwester Kaczmarek, który w swojej wypowiedzi skupił się na wierze w pozytywny efekt Programu 500 plus dla gospodarki polskiej, jak stwierdził: te pieniądze wypłyną na rynek i będzie fala popytu.

Pytań dziennikarzy w zasadzie nie było, poza pytaniem naczelnego jednej z sochaczewskich gazet, który sugerował gościom, iż jest jeszcze jeden plus programu 500 plus, a mianowicie, że do polskich rodzin wrócą dzieci, odebrane im wcześniej z powodu ubóstwa. Ale nawet goście nie potwierdzili takiego efektu, tłumacząc, że z reguły rodzice tracą prawa do swoich dzieci z bardziej złożonych powodów, których bieda jest tylko następstwem.

 

 

5min     3847x    Udostępnij film


Zaznacz i skopiuj poniższy kod:

 5
Oceń
(1 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (7)

krkr
0
Blablabla

Kiedy W Mieście Sochaczew zostaną wypłacane 500+?
(2016-04-27 17:18)
AjakosAjakos
+1
Zaraz po podwyżce cen za smieci, wodę , ścieki, podatków i ogłoszeniu chęci wprowadzenia strefy płatnego parkowania w strefie objętej nowosielskim pomyslem rewitalizacji miasta! (2016-04-28 08:16)
ccieccie
0
Program 500+ to najgorsza rzecz jaką można było zrobić. Rozdawanie pieniędzy za darmo niczego nie zmieni. Zresztą za ten program zapłacą wszyscy obywatele a skorzystają tylko wybrani. Dodatkowo obecna Pani Premier w kampanii obiecywała 500 zł na każde dziecko a jak jest to każdy widzi. W ten sposób są dzieci lepsze i gorsze !!! (2016-04-28 23:06)
jarljarl
0
Ludzie wyjeżdżali z Polski min. dla lepszego socjalu, lepszego programu wspierania rodzin ( gute Idee, gute Idee).
W Polsce jest tworzony podobny program i to jest schlecht, schlecht!!!

Jak można dać Polskiej rodzinie 500zł na dziecko skoro w UE jest tulu BIEDNYCH UCHODŹCÓW ?
No jak , przecież lepiej zaprosić tych uchodźców i im zapewnić socjal , bo oni są biedni.
Polnisch Rassisten!!! Polnisch Rassisten!!!

Przecież te pieniądze wrócą na nasz rynek.
Zwiększy się popyt=zwiększy się podaż=zwiększy się produkcja= zwiększy się zatrudnienie.
Proces będzie długofalowy, ale po pewnym czasie zobaczymy efekty.

Zaraz ktoś wyskoczy, że i patologia na tym skorzysta.
Owszem, wówczas zwiększy się sprzedaż alkoholu, papierosów i innych używek , na czym zarobią inne rodziny (perpetuom mobile , sarkazm).

Najwięcej marudzą ci, którzy nie skorzystają na tym programie i tu jest "bul" du.... zadka :) (2016-04-29 14:03)
jarljarl
0
Zauważyłem , że jest tu ktoś kto brał pieniądze z podobnego programu ( Sochaczew miasto e-innowacji) .
Wszystko było git, teraz narzeka bo zapewne został zmieniony operator :)
Pozdrawiam nerwuska, no cóż jak ceny ofertowe wyniosły od: 54 509,40 zł do 86 445,60 zł i korytko odeszło wraz z zmianą operatora to teraz władza jest be :)
(2016-04-29 17:26)
robroyrobroy
0
@jarl,pomoc ,owszem,ale w dopłatach na czynsze,media ,na szkolne obiady,bony do sklepów na żywność, (z wyłączeniem alkoholu i papierosów)ubranka dla dzieci,środki higieny a nie żywa kasa dla rodziców (2016-04-29 17:28)
jarljarl
0
robroy, nie wiem czy obsługa bonów nie będzie droższa od wypłat żywej gotówki.

Można powiedzieć , że beneficjentami tego programu są rodzice.
Natomiast rodzice zadysponują żywą gotówkę , która wejdzie w obieg krótko po jej wypłaceniu.
W związku z tym następnymi beneficjentami są sklepy, dostawcy, producenci i na szarym końcu pracownicy sektorów gospodarczych do których ta gotówka trafiła :) (2016-04-29 17:37)

skomentuj ten artykuł