Centralny Port Komunikacyjny - Teresin walczy o ziemię

/ 7 komentarzy / 6 zdjęć
+1

Centralny Port Komunikacyjny Pełnomocnik ds. Centralnego Portu Komunikacyjnego Pan Mikołaj Wild spotkał się dziś z mieszkańcami gminy  Teresin. Organizacja całości spotkania ze strony Wójta Pana marka Olechowskiego była na najwyższym poziomie. Dziś boisko przy Szkole Podstawowej w Szymanowie wypełniło się przerażonymi mieszkańcami, pełnymi obaw i niepokoju. Zasadnicze pytania to obręb na jakim ma znaleźć się lotnisko. To mieszkańcy już mogli usłyszeć. Najwięcej pytań może rodzić się wśród ludzi z Maurycewa, Pawłówka, Szymanowa oraz Skrzelewa. To własnie te tereny zostały przeznaczone pod badanie i włączenie do obrębu CPK. Tu ma znaleźć się teren inwestycyjny wokół samego lotniska. 


Pytania mieszkańców Teresina

Dziś mieszkańcy zadali sztandarowe pytania, głównie dotyczące stawek wykupu oraz różnic pomiędzy ceną zakupu przez rząd a ewentualną ceną sprzedaży tych terenów pod inwestycję dla prywatnych inwestorów. Pytanie mieszkańców brzmiało czy rząd jest w stanie zgodzić się na pokrycie ewentualnych różnic w tych stawkach i czy wrócą one do osób sprzedających wcześniej swoje ziemie do rządu. Pełnomocnik rządu ds. CPK zadeklarował zgodę. Potwierdził, iż zapisy dotyczące dopłaty z tytułu wyższej ceny sprzedaży przez rząd mogą wrócić do mieszkańców i znajdą się w umowach z mieszkańcami. Ważną informacją  jest to, iż sam zapis do specustawy nie trafi.  


Teresin walczy o swoją ziemię.

Mieszkańcy zadawali pytania dotyczące obecnych kościołów, cmentarzy, szkół, czy posiadających ogromną wartość Zakonów. Całość inwestycji budzi wiele kontrowersji i pytań z którymi mieszkańcy gminy Teresin muszą się zmierzyć. 

 

5min     5269x    Udostępnij film


Zaznacz i skopiuj poniższy kod:

 5
Oceń
(3 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (7)

tomekktomekk
0
kacperskyykacperskyy
0
noż kurde "wypełniło się przerażonymi mieszkańcami, pełnymi obaw i niepokoju"

przerazonym to mozna być jak zobaczy sie szarżującego na ciebie niedzwiedzia i nie masz gdzie uciec..ludzie uzywajmy słów odpowiednich do sytuacji i nie robmy z dziennikarstwa pseudodziennikarstwa... ludzie mogli być zaniepokojeni, zdenerwowani ale kur.. nie przerazeni.. (2018-06-06 07:56)
kacperskyykacperskyy
0
no i jak walczy o tą ziemie? na pięści, kosy na sztorc? ile było ofiar? (2018-06-06 07:58)
tomekktomekk
+1
Ciekawe jak byś zeznawiał gdy sprawa dotyczyła Twojego domu.

Brawo dla naszego wójta teresina radnego Adama Orlinskiego , generalnie politykę mam gdzieś ale czuć że obaj Panowie są po stronie ludzi i teresina (2018-06-06 11:15)
kacperskyykacperskyy
0
powiem tak, nikt nie chce placu zabaw pod oknem, nikt nie chce autostrady przy domu i nikt nie chce oddac ziemi mimo ze placą czasem kilkanascie razy wiecej niz jej faktycza wartosc.ale kazdy chce jezdzic autostradami i zeby jego dzieci mialy sie gdzie bawic (2018-06-06 15:11)
robroyrobroy
0
@kacperskyy-z tą zapłatą kilkanaście razy wiekszą od wartości-nie przesadzaj,zapoznaj się z propozycjami,ale to jest pryszcz,jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o cieplutkie i bogate synekturki dla wiernych wyznawców PiS,za chwilę zostaną powołane (jeżeli już nie są) zarządy rady,komisje d/s budowy setki wiernych ale miernych dostanie posady i kasiorę na co najmniej 15 lat !! i o to chodzi. Zanim wbita zosytanie pierwsza łopata w grunt pod budowę,pierwsze 10 miliardów rozejdzie się na biura,kompy,samochody dla ""BUDOWNICZYCH"".Już kuźwa udowodnili swoją bezczelność przy elektrowni atomowej ,nie wiadomo czy, nie wiadomo gdzie, nie wiadomo kiedy będzie jakaś budowa a zarząd bierze po 100 tys. miesięcznie,(na łeb),za co? i to samo będzie z lotniskiem,Macierewicz zostanie szefem budowy bo się zna na lotniskach ,po roku-dwóch nikt już nie będzie się ekscytował budową,ucichnie,a kasiorka płynie jak Wisła szeroka. (2018-06-09 07:45)
robroyrobroy
0
PO wykombinowało Elektrownię jądrową (od 2013 roku!!!),no to PiS --CENTRALNY- (jak u nich wszystko -centralne,główne, narodowe) PORT KOMUNIKACYJNY,znalezione w necie:"Koncern do przygotowania inwestycji powołał spółkę PGE EJ1. Gazeta dotarła do oświadczenia majątkowego wiceministra skarbu Zdzisława Gawlika, który był WICEPREZESEM,VICE-w atomowych spółkach PGE. W pierwszej połowie 2013 r. uzyskał wtedy dochód w wysokości 599 340 zł, czyli niemal 100 tys. zł miesięcznie." amen. (2018-06-09 08:10)

skomentuj ten artykuł