Darmowy szrot na Gawłowskiej

/ 7 komentarzy / 6 zdjęć
+1

Nasz czytelnik udostępnił użytkownikom e-Sochaczew.pl filmik i zdjęcia  dokumentujące proceder codziennej rozbiórki porzuconego auta na ulicy Gawłowskiej. Jeszcze w weekend samochód wyglądał na kompletny, choć oczywiście jako pozbawiony tablic rejestracyjnych jednocześnie wskazywał na swoje sieroctwo, dziś nie ma już kół i prawdopodobnie części wewnętrznych.

 

Porzucanie samochodów pozbawionych tablic rejestracyjnych w mieście Sochaczew nie jest zjawiskiem rzadkim. Takie auta widzimy od miesięcy nieopodal wzgórza zamkowego czy na Batorego, a od niedawna również na ulicy Gawłowskiej.

Samochód zarejestrowany przez aparat naszego czytelnika, choć stoi na poboczu drogi, może stwarzać zagrożenie dla uczestników ruchu. Nie jest też przyjemnym dla oka oglądanie codziennej dewastacji auta.

Z przepisów wynika, że porzuconym fiacikiem powinny zainteresować się zarządca drogi oraz policja. W przypadku stwierdzenia zagrożenia dla ruchu należy jak najszybciej samochód odholować.


Komentarz Agnieszki Dzik, rzecznik prasowej Komendy Powiatowej Policji w Sochaczewie:

W związku z artykułem „ Darmowy szrot na Gawłowskiej” informuję, że usunięcie pojazdu wskazanego w tekście, jest uregulowane artykułem 50 a ust. 5 ustawy Prawo o ruchu drogowym oraz w pozycji 845. Rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 22 czerwca 2011 roku w sprawie usuwania pojazdów pozostawionych bez tablic rejestracyjnych lub których stan wskazuje na to, że nie są używane.

Zgodnie z tymi przepisami, Policja może zlecić usunięcie pojazdu dopiero po pisemnym zgłoszeniu takiej potrzeby przez organ gminy lub zarządcę drogi. Trwają ustalenia z Urzędem Miasta Sochaczew odnośnie dalszego postępowania z porzuconym pojazdem na ulicy Gawłowskiej.

 

3min     4562x    Udostępnij film


Zaznacz i skopiuj poniższy kod:

 5
Oceń
(1 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (7)

NastroNastro
0
Jak go rozkradną do końca to nie będzie co odholować hehehe. (2017-07-27 15:16)
agata-liberadzkagata-liberadzk
0
Policja nie raz jechała przez tą ulice nawed się nie zatrzymali ! Daje tylko przykład że dziś jechali  około 20:35 A w tej chwili obecnie są wszystkie szyby wybitę 

  (2017-07-29 21:52)
NastroNastro
0
"nawed" i "wybitę" - co to za słowa ??? (2017-08-01 09:16)
ToTylkoJaToTylkoJa
0
A ty co Polonista!!?? Legia Warszawa to Najlepszy klub!! (2017-08-01 13:20)
gajosgajos
0
Jak zaparkujesz na zakazie to policja jest błyskawicznie i wie co zrobić , a tu w tym przypadku jakoś nie jest szybka w działaniu , raczej bym powiedział że opieszała . Wolą kilometr dalej  stanąć koło Zatry i połapać na prędkość bo z tego mają kasę . Jak nie wiadomo o co chodzi , to chodzi o kasę .  (2017-08-01 20:43)
redakcjaredakcja
0
Komentarz Agnieszki Dzik, rzecznik prasowej Komendy Powiatowej Policji w Sochaczewie:W związku z artykułem „ Darmowy szrot na Gawłowskiej” informuję, że usunięcie pojazdu wskazanego w tekście, jest uregulowane artykułem 50 a ust. 5 ustawy Prawo o ruchu drogowym oraz w pozycji 845. Rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 22 czerwca 2011 roku w sprawie usuwania pojazdów pozostawionych bez tablic rejestracyjnych lub których stan wskazuje na to, że nie są używane.Zgodnie z tymi przepisami, Policja może zlecić usunięcie pojazdu dopiero po pisemnym zgłoszeniu takiej potrzeby przez organ gminy lub zarządcę drogi. Trwają ustalenia z Urzędem Miasta Sochaczew odnośnie dalszego postępowania z porzuconym pojazdem na ulicy Gawłowskiej. (2017-08-02 15:31)
gajosgajos
0
Uważam że najpierw należy kierować się bezpieczeństwem innych użytkowników drogi , którzy płacą podatki i chcą się czuć bezpiecznie na drodze  i należałoby w ramach bezpieczeństwa najpierw scholować pojazd tymczasowo gdzieś w bezpieczne miejsce (np.parking policyjny , dlaczego by nie ?) żeby nie zagrażał bezpieczeństwu i dopiero się przepychać kto ma za to zapłacić . Ja jako użytkownik dróg chcę się czuć bezpiecznie na drodze , a nie słuchać przepychanki urzędników w art. i nr.ustaw . Jestem niezadowolony jako zwykły podatnik z takiego obiegu sprawy i opieszałość organów naszej wladzy , które nie potrafią sobie poradzić przez tak długi czas z tak prostą sprawą .  (2017-08-02 21:05)

skomentuj ten artykuł