Godzina W - relacja

/ 4 komentarzy

Zabrzmiały syreny na placu Kościuszki. Chwilą głośnych dźwięków oddano chwałę Bohaterom Powstania Warszawskiego. Były przemówienia, podziękowania, hymn. Sochaczewianie nie przybyli w zatłaczającej plac ilości. 


Samochody nie stanęły choć na chwilę. Czy przechodnie wiedzieli co się dzieje na placu Kościuszki w ten upalny dzień. W internecie z pewnością wiedzieli. Czy to wystarczy? Czy wystarczy zmienić profil na portalu społecznościowym? Jeśli rzeczywiście znamy wagę wydarzenia, być może tak. Nieliczni byli, widzieli, dziękowali. 60 sekund to tak wiele. 

 

2min     1870x    Udostępnij film


Zaznacz i skopiuj poniższy kod:

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (4)

kacperskyykacperskyy
0
przeciez to był tylko test urządzen alarmowych. taki komunikat wydały urzędy wiec o co kaman? (2018-08-03 10:52)
metasekwojametasekwoja
+1
Właśnie przyszła wiadomość o śmierci generała Zbigniewa Ścibora-Rylskiego. Z tej okazji telewizja pokazała fragment Jego ostatniego wywiadu. Zwracał sie do ludzi młodych, żeby byli odpowiedzialni, żeby doceniali to że żyją w czasie pokoju i żeby robili wszystko, żeby pokój utrzymać. A więc ie bawmy się w udawane wojenki, bo wtedy myślimy, że wojna to zabawa. A to nie jest spacer w przebraniu po Placu Kościuszki. Lepiej już oglądnijmy filmy dokumentalne o piekle wojny. Pokażmy dokumentalne zdjęcia pokazujące ruiny Sochaczewa.

Nie róbmy żartów z pogrzebu. Syreny mogą zawyć w rocznicę Powstania tylko w Warszawie a nie w każdym miejscu gdzie się komu zamarzy. Nie dziwię się więc sochaczewianom, że nie stawali na baczność. Chyba nie bardzo wiedzieli o co chodzi. (2018-08-03 20:13)
robroyrobroy
0
@metasekwoja-stawali stawali ,nawet samochody na te sekundy się zatrzymywały (2018-08-03 20:19)
maqrtamaqrta
0
Bieda straszna, kilka osób raptem. A tym, którzy przyszli powinno się rozdać tekst hymnu, bo to nie były występy na dni socho, do hymnu trzeba się włączyć, ludzie! (2018-08-04 13:29)

skomentuj ten artykuł