Hejnał Sochaczewa – relacja z zamkowego wzgórza

/ 4 komentarzy / 2 zdjęć

Podczas Dni Sochaczewa tego roku miała miejsce uroczysta premiera hejnału naszego miasta. Wybrany utwór jest melodią mającą nawiązywać do historii Sochaczewa, do  bliskości domu urodzenia Fryderyka Chopina. 


Utwór jest mazurkiem, autorstwa Piotra Flisa, głównego flecisty Orkiestry Reprezentacyjnej Wojska Polskiego. Hejnał Sochaczewa nie jest pierwszą kompozycją tego autora. Marsz Niezłomni, Rotmistrz czy Cichociemni również są utworami, które skomponował Piotr Flis. Hejnał Sochaczewa posiada bardzo wyraźną linię melodyczną. 


Przez cały okres wakacyjny, w każda niedzielę można posłuchać hejnału, który grany jest na cztery strony świata, na wzgórzu zamkowym. Mazurek, zarówno do słuchania jak i oglądania, dostępny już na naszym portalu.

 

1min     1808x    Udostępnij film


Zaznacz i skopiuj poniższy kod:

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (4)

pierwsza_krewpierwsza_krew
+1
To nie jest jakiś żart? To na poważnie? Pan co wygląda jak tajny agent Wojsk Obrony Terytorialnej :) będzie co niedziela wspinał się na ruiny i odstawiał tą szopkę? Domyślam się, że pomysłodawcą jest osoba, która jest mocno zakochana w Krakowie ale ludzie, bez przesady tak jak ze ścierniska nie będzie "San Francisca" tak z Sochaczewa - Krakowa. Oby tylko ktoś z Sosnowca się nie wyrwał :) (2018-08-07 07:49)
wbienkowbienko
0
Obawiam się, że jednak przyjdzie czas, gdy wraz z trąbą jakiś Kiep-hurra zaintonuje nam przez megafon hwalebną pieśń ku czci. W tej krainie wszystko jest mozliwe bo Bareja jest wiecznie żywy. Po prostu w Sochaczewie narodziła się nowa świecka tradycja. (2018-08-07 09:51)
wbienkowbienko
+1
No dosyć przyczadowało mi się z tą "hwalebną" :) :) :) (2018-08-07 09:55)
RouterRouter
0
PEŁNA PROFESKA............................. (2018-08-07 11:31)

skomentuj ten artykuł