II sesja rady powiatu – relacja

10 grudnia odbyła się druga w tej kadencji sesja Rady Powiatu Sochaczewskiego. Podczas obrad swoje ślubowanie złożyła Agnieszka Ptaszkiewicz. 


II sesja rady powiatu to również wybór komisji. Powołano Komisję Rewizyjną, Komisję Skarg, Wniosków i Petycji. Radni ustalili również składy osobowe stałych komisji jakie obradują w powiecie. 


Radni zajęli się takimi tematami jak zmiany w Uchwale Wieloletniej Prognozy Finansowej Powiatu Sochaczewskiego oraz uchwały Budżetowej Powiatu Sochaczewskiego 2018 roku. Ustalono opłaty i koszty dotyczące usuwania a także dalszego przechowywania pojazdów.  


Rada podjęła temat programu współpracy powiatu z organizacjami pozarządowymi a także podmiotami działalności pożytku publicznego oraz wolontariatu, dotyczące roku 2019. Przekazano również środki na ten temat. Streszczono stan realizacji zadań oświatowych za poprzedni rok. 


Spore emocje wzbudził temat wynagrodzenia starosty sochaczewskiego oraz sprawozdanie finansowe szpitala powiatowego w Sochaczewie. Radny Jerzy Żelichowski poprosił o ustosunkowanie się do wykorzystania środków finansowych przeznaczonych na remont pomieszczeń ZS RCKU, które częściowo znajdują się w budynku starostwa. Do oświaty sochaczewskiej odniósł się także radny Jerzy Krupa. Jako wieloletni pracownik szkolnictwa zauważył, ze sytuacja szkół, uczniów a przede wszystkim nauczycieli nie należy do najlepszych i właśnie to zagadnienie powinno zostać szczególnie potraktowane przez radę. Na te relacje zapraszamy do oddzielnych publikacji na naszym portalu.

 

0min     1484x    Udostępnij film


Zaznacz i skopiuj poniższy kod:

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł