Iłów – obchody Święta Niepodległości

/ 1 komentarzy / 23 zdjęć
+18

Sobotni wieczór w Iłowie wypełnił blask kolumny Niepodległości. Mieszkańcy mieli okazję do świętowania odzyskania wolności naszego kraju przy zbudowanej w sierpniu bieżącego roku przez Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Ziemi Iłowskiej oraz Mazowieckiej Wspólnoty Samorządowej Kolumnie Niepodległości. Jest to pomnik upamiętniający polską tradycję oraz tożsamość. 


Zgromadzeni członkowie stowarzyszenia wraz ze wszystkimi gośćmi tego wieczoru złożyli hołd za tych, którzy oddali swe życie za ojczyznę. Iłowskie obchody odzyskania Niepodległości Polski były okazją do zadumy oraz nabożeństwa i apelu wspominającym poległych na polu bitwy za wspólny kraj. 


Po uroczystościach przy Kolumnie Niepodległości mieszkańcy wraz z organizatorami mogli wziąć udział w wyjątkowym koncercie dla Niepodległej, który odbył się w Auli Szkoły Podstawowej w Iłowie. 


Wieczór był wypełniony wzruszającymi momentami, pieśnią patriotyczną oraz radością z okazji możliwości świętowania tak ważnych dla każdego Polaka chwil związanych z odzyskaniem Niepodległości Polski oraz jej setnej rocznicy.  


Za udział w uroczystościach w szczególności serdecznie dziękują Mariusz Ambroziak, wiceprezes Mazowieckiej Wspólnoty Samorządowej oraz Andrzej Ciołkowski, prezes Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Ziemi Iłowskiej.

 

0min     1269x    Udostępnij film


Zaznacz i skopiuj poniższy kod:

 5
Oceń
(2 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (1)

jerzyk2205jerzyk2205
+1
W imieniu Zarządu Powiatowego Mazowieckiej Wspólnoty Samorządowej w Sochaczewie kieruję słowa uznania i podziękowania dla Koleżanek i Kolegów z Mazowieckiej Wspólnoty Samorządowej z Iłowa oraz Stowarzyszenia Na Rzecz Rozwoju Ziemi Iłowskiej - organizatorów Święta Niepodległości w Iłowie, za wyjątkowe, pełne głębokich patriotycznych wzruszeń uroczystości upamiętniające 100 rocznicę odzyskania Niepodległości Polski. Brawo! (2018-11-12 13:47)

skomentuj ten artykuł