Jak się sprząta ulice w Sochaczewie?

/ 15 komentarzy

Ulica Piłsudskiego w Sochaczewie. Czwartek 9 kwietnia 2015. Godzina około 15.00. Kilkudziesięciu przechodniów, właścicieli zaparkowanych i przejeżdżających samochodów, lokatorów świeżo wysprzątanych mieszkań sąsiednich bloków, długo będzie pamiętała tę datę. Bo ochłonąć z wrażeń, jakie dostarczyła zamiatarka "sprzątająca" nasze miasto, na pewno nie będzie łatwo.


/nagranie: Adrian Wieczorek - dziękujemy za udostępnienie/

 

1min     5995x    Udostępnij film


Zaznacz i skopiuj poniższy kod:

 5
Oceń
(3 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (15)

KarollKaroll
0
Hahaha, to chyba jakiś żart? :)) Czy ten kierowca miał klapki na oczach czy taki mamy sprzęt w Sochaczewie? (2015-04-10 11:38)
margot45margot45
0
Ciekawe, jaka by była reakcja, jakby tak obciążyli kierowcę tej "zamiatarki" kosztami myjni wszystkich tych zaparkowanych samochodów...? A, i jeszcze paroma rachunkami z pralni chemicznej. Pewnie by się bardzo ucieszył :] (2015-04-10 11:53)
Daniel WachowskiDaniel Wachowski
0
Film wstrząsający, to prawda. Ocena pracy kierowcy wydaje się więcej niż jednoznaczna, ale sytuacja wymaga kilku uwag:
1. Ulica Piłsudskiego to droga wojewódzka, nie miejska, zatem nagrany pojazd nie pracuje na zlecenie ratusza.
2. Zamiatarka należąca do Zakładu Gospodarki Komunalnej jest pomarańczowa, nie biała.
3. Na polecenie burmistrza to nagranie, oraz zabezpieczone już nagranie z kamer monitoringu z al. 600-Lecia, zostanie przekazane Mazowieckiego Zarządu Dróg Wojewódzkich. (2015-04-10 11:56)
BumblebeeBumblebee
0
tutaj powinien lecieć w tle Chamillionaire - Ridin ;D (2015-04-10 11:59)
dragon36dragon36
0
osobiscie widzialem pracę tego auta ,i nie jednokrotnie mam możliwośc oglądania prace zamiatarki ZGK różnica i to wielka za miejską szczotką można spokojnie iśc natomiast tu widac co się dzieje.WPL03157,numery z innego miasta to jakas chyba prywatna wynajęta firma a potem pretensja że miasto brudne. (2015-04-10 13:34)
RNSRNS
0
Widziałam wczoraj ten samochód na 600-lecia. Jadąc jakieś 200 m. za, w tworzącym się korku myślałam, że ten samochód pali się. Ogromny tuman w powietrzu. Po pierwsze widać jakie czyste ulice mamy i ile czasu nie sprzątane, po drugie takich prac nie wykonuje się w ciągu dnia, kiedy ruch na ulicy i chodniku jest wzmożony. To , że mamy brudne ulice widać po samochodach, które trzeba myć przynajmniej raz w tygodniu. Dla porównania, będąc miesiąc za granicą nie pierwszy i nie jeden raz samochód mój pomimo różnych warunków atmosferycznych czyściejszy był po miesiącu niż u nas po kilku dniach. Nic, tylko otwierać kolejne myjnie. Przy tak brudnych ulicach interes ma szanse na sukces :) (2015-04-10 14:58)
dragon36dragon36
0
RNS wez mi wytlumacz jak w dzień sloneczny bezdeszczowy na ulicy ubrudzic można samochod,a co do czystości to wez pojeżdzij po innych miastach dopiero zobaczysz jak jest super ,co nie mowie że u nas musi i czy jest brudno. (2015-04-11 09:14)
RNSRNS
0
Dragon ,tu nie ma co tłumaczyć. W dzień słoneczny, bezdeszczowy brudne ulice powodują tuman kurzu w powietrzu, który Ty też wdychasz. Samochód jest zakurzony, chyba, ze Twój jest wyjątkowy i nie kurzy się. Potem wystarczy trochę wilgoci w powietrzu, np w nocy i rano auto wygląda jak wygląda. Po co dajesz przykład innych miast, tych brudniejszych ( dobry przykład), bierzmy przykład z lepszych. Ja stwierdziłam fakt, że po miesiącu pobytu w innym państwie, używając swój własny samochód, nie był on tak brudny jak po kilku dniach jazdy tutaj. Stwierdziłam co zauważyłam i to nie pierwszy raz. Jest to sprawdzony wielokrotnie fakt.Popatrz na nasze ulice, ile jest brudu przy krawężnikach i ten brud po opadach deszczu tworzy brudne błoto a gdyby ulice były czyste to nawet w deszczową pogodę auto nie ubrudzi się. Właśnie dlatego napisałam, widząc tę zasadniczą różnicę. A to co zobaczyłam w czwartek 9 kwietnia na 600-lecia, ten kurz unoszący się w powietrzu, to świadczy własnie o czystości ulic. Oczywiście nieumiejętność sprzątania przez firmę wykonującą zlecenie pobiła wszelkie rekordy. Za takie coś należy się solidny mandat . (2015-04-11 12:23)
dragon36dragon36
0
generalnie chodzi o to że miasto jest podzielone kazda ulica kogo innego i tak jest ,idealnosci nie da sie uzyskać nigdy ,chyba ze co dzień by jeżdziła szczotka i zamiatała ,a co do tego obrazka to powinien zjawić sie radiowoz zatrzymać to auto zabrać dowód rejestracyjny z wcześniejszym sprawdzeniem stanu technicznego.A co do kurzu to wszędzie się kurzy wdychamy i w domu i na podworku wszędzie i nie unikniemy tego-pozdrawiam. (2015-04-11 13:45)
RNSRNS
0
Zgadzam się z Tobą. Nie unikniemy zanieczyszczeń ale starajmy się chociaż je minimalizować jeżeli można. Gdyby taka (tzn.lepiej, żeby nie taka) zamiatarka przejechała dwa razy w tygodniu, to byłoby na prawdę czyściej. Wiem, ze ulice są podzielone i mają różnych administratorów ale niech każdy zarządca dba o porządek i pilnuje swoje i rezultat będzie. Poza tym nie wiem dobrze, bo nie znam się na tym ale na logikę to gdyby taka zamiatarka zamiatała z wodą, to nie byłoby takiego kurzu w chwili sprzątania.Pozdrawiam. (2015-04-11 15:20)
spontanicznaspontaniczna
0
Widziałam ze swojego balkonu to zajście i najpierw przecierałam oczy ze zdumienia a potem biegiem zdejmowałam pranie z suszarki.Niestety nie dałam rady.Moim zdaniem ten kierowca powinien być przebadany przez psychiatrę,bo ciężko mi uwierzyć aby ktoś przy zdrowych zmysłach w ten sposób czyścił ulicę.Mam nadzieję,że nasze Władze tak tego nie zostawią ponieważ incydent tego typu nie po raz pierwszy zafundowały nam służby sprzątające z Grodziska (2015-04-11 18:34)
spontanicznaspontaniczna
0
Jestem bardzo wdzięczna Naszym służbom sprzątającym,że czynią to dokładnie i aż szlag mnie bierze ,gdy dopiero wysprzątane tereny zielone zanieczyszczane są petami,puszkami po piwie czy po prostu odchodami psów.Szanujmy ich pracę,a zauważymy,że nasze miasto jest piękniejsze.


(2015-04-11 18:53)
dragon36dragon36
0
wlaśnie tu spontaniczna bardzo dobrze napisała ,zacznijmy szanować prace innych ,nie śmiecmy wkoło sami a zobaczymy jak jest czysto.Może wreszcie niech dotrze do nas ze to my sami robimy ten bałagan . (2015-04-11 19:07)
robroyrobroy
0
ten pojazd oczyszczający nie zbierał puszek i opakowań po chipsach czy odchodów psów (pełna racja dla @spontanicznej-,zbierał piach zalegający przy krawężnikach,w razie opadów ten piach dostaje się do kanalizacji i ją zatyka,nasze (Sochaczewskie) samochody pomagają sobie wodą,ten był obcy i jak zobaczył Sochaczewską cenę zatankowania wodą poszedł bez popicia,też przedzierałem się przez ten tuman kurzu (2015-04-12 12:46)
spontanicznaspontaniczna
0
Dzisiaj tj.14 04 2015 na ulicy Piłsudskiego około godz.8 pojawiła się maszyna sprzątająca -ta sama która 09 kwietnia "sprzątała" naszą ulicę i o dziwo-żadnego kurzu.Można? Okazuje się,że tak-wystarczy użyć rozumu(do robroy-wodę przywieżli ze sobą).Nie dajmy przyzwolenia na partactwo i bylejakość.My mieszkańcy tego miasta-zasługujemy na szacunek. (2015-04-14 09:15)

skomentuj ten artykuł