Kiedy pierwsza ofiara?

/ 4 komentarzy

Od chwili zakończenia pierwszego etapu remontu ulicy Staszica kierowcy biją na alarm: barierki zamontowane pod Szkołą Podstawową nr 4 sprowadziły praktycznie do zera widoczność dla kierowców wyjeżdżających z ulicy Pokoju. Każdego dnia może tu dojść do tragedii.


Wysokie barierki pod Czwórką to zmora dla kierowców zarówno tych wyjeżdżających z ulicy Pokoju, jak i tych pragnących wydostać się z parkingu pod szkołą. Interweniujący wielokrotnie w naszej redakcji mieszkańcy skarżą się, że z powodu balustrad zupełnie nie widać ulicy Staszica. I mają rację, wystarczy obejrzeć dołączony filmik. - Na co czeka zarządca? Na pierwszą ofiarę? Dlaczego nikt nie reaguje? - mówi nam zbulwersowany kierowca.


O ogromnie ryzykownej zabawie w chowanego na Staszica pisano już na e-Sochaczew.pl kilkakrotnie. Zdaniem naszego blogera Grzegorza Ciesielskiego balustrady są nie tylko niebezpieczne, ale i niezgodne z zarządzeniem: Nie spadnijcie z fotela, bo według rozporządzenia balustrady tego typu „stosuje się w celu zabezpieczenia przed upadkiem z wysokości, jeśli powierzchnia, po której odbywa się ruch pieszych lub rowerzystów, położona jest powyżej 0,5 m od poziomu terenu”. Kto miałby spaść tam z 0,5 m krawężnika? - czytamy na ciesielski.e-sochaczew.pl.


Rozumiemy, że projektant i zarządca drogi (Powiatowy Zarząd Dróg) kierowali się bezpieczeństwem dzieci pieszo uczęszczających do szkoły, ale poświęcili bezpieczeństwo zmotoryzowanych. Dlaczego nie zamontowano typowych w takich sytuacjach łańcuchów, ewentualnie niższych i bardziej "przejrzystych" barierek - nie wiemy. Ale wiemy, że należy jak najszybciej pozbyć się obecnego "muru".


Interweniujący w naszej redakcji kierowcy zgłaszają też kompletny brak widoczności przy wyjeździe z ulicy Narutowicza w Staszica. Tam nie tylko jest dramatycznie wąsko, ale widok skutecznie zasłaniają zaparkowane wzdłuż Staszica (od Warszawskiej do samego skrzyżowania z Narutowicza) samochody. Może należałoby skrócić parking i dać kierowcom szansę na bezpieczny skręt w Staszica? 

1min     6582x    Udostępnij film


Zaznacz i skopiuj poniższy kod:

 3.4
Oceń
(5 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (4)

Reage77Reage77
0
Jak się kracze, to się wykracze... (2015-10-23 12:55)
redakcjaredakcja
+1
Kraczemy nie po to, żeby wykrakać, tylko dla wzmocnienia presji społecznej mającej zmusić zarządcę drogi do działań, które zapobiegną potencjalnej tragedii.

Pozdrawiamy
redakcja (2015-10-23 13:58)
reptilianreptilian
0
A pani na rowerze śmiałooo :D na widoczność nie narzeka! (2015-10-23 20:12)
kovalkoval
0
Przecież nie chodzi o krakanie, czy zaklinanie rzeczywistości, że wszystko jest świetnie, bo nie jest. Nie da się bezpiecznie wyjechać z ulicy Pokoju, a gdy ul. Staszica będzie całkiem otwarta i ruch będzie dużo większy, to wypadki są niemal pewne. Taka fuszerka pod samą szkołą. Zresztą jeśli chodzi o Staszica to nie jedyna. Taka kasa, tyle czasu i takie buble. Aż żal... (2015-10-26 10:28)

skomentuj ten artykuł