Koncert dla Mai Kapłon – wzruszająca inicjatywa uczniów LO Chopin oraz Szkoły Muzycznej

/ 35 zdjęć
+30

28 listopada w Sochaczewskim Centrum Kultury odbył się wyjątkowy koncert dla Mai Kapłon, mieszkanki Teresina, którą mogliśmy bliżej poznać dzięki występom w The Voice of Poland. 


”Muzyka budzi w sercu pragnienie dobrych czynów.” - słowa Pitagorasa przyświecały pomysłodawcom koncertu dla Mai. Uczniowie Liceum Ogólnokształcącego im. F. Chopina oraz Szkoły Muzycznej w Sochaczewie zorganizowali wyjątkowe wydarzenie podczas którego odbyły się licytacje. Zebrane środki wspomogą pulę potrzebną na leczenie Mai. 


Koncert poprowadziły Aleksandra Skwira oraz Izabela Goryniak. Tworząc wyjątkową atmosferę, sprawiły, że każdy czuł się częścią koncertu oraz wydarzenia, które pokazało kolejny raz dobroć mieszkańców. Były uśmiechy, łzy wzruszenia, słowa, które na długo zapadną w pamięć. Były anegdoty, wspomnienia i wiele pozytywnych słów. 


Maja Kapłon od urodzenia cierpi na skoliozę odcinka piersiowego. Do tej pory przeszła już osiemnaście operacji. Podczas jednej z nich Mai został wstawiony metalowy pręt, który miał za zadanie podtrzymywać jej kręgosłup do końca życia. Niestety, doszło do jego pęknięcia. Jedynym ratunkiem dla młodej wokalistki jest skomplikowana operacja, którą przeprowadzić można tylko w Stanach Zjednoczonych. Została wyceniona na 5,5 mln złotych. Uczniowie z LO Chopin oraz Szkoły Muzycznej dzięki organizacji koncertu mogli nie tylko muzyką pokazać solidarność na Mają, ale także zorganizować licytację, która będzie cegiełką w budowaniu całości potrzebnej kwoty. 


Każda złotówka zebrana przez uczniów jest na wagę złota, gdyż czas nie pozwala na długie oczekiwanie. Maja nie czuje się dobrze, być może już niedługo będzie potrzebowała urządzenia ułatwiającego oddychanie, dlatego każda pomoc jest tak ważna. 


Zapraszamy do obejrzenia fotogalerii oraz krótkiego streszczenia video z koncertu charytatywnego dla Mai Kapłon. 


Foto: Tomasz Ertman, 

oraz D.M.

 

0min     2021x    Udostępnij film


Zaznacz i skopiuj poniższy kod:

 5
Oceń
(1 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł