Kultura i biznes w Sochaczewie

/ 5 komentarzy

Około 2 lata temu pojawiło się w Sochaczewie zupełnie nowe zjawisko, prywatny pub, który obok komercyjnej działalności, dyskotek, koncertów disco, realizuje intensywną, ambitną ofertę muzyczną, historycznie podnosząc poziom życia kulturalnego w naszym mieście. 


Wśród 60 koncertów zorganizowanych przez Pełną Qlturkę pojawiły się takie rodzynki, jak Tymon, Natalia Przybysz, Kobranocka, Kryzys. Dzięki pubowi mieliśmy też na pl. Kościuszki pierwsze w dziejach Pożegnanie Lata w Sochaczewie. Do równie przełomowych należy American Socho Blues, festiwal w ramach którego mogliśmy wziąć udział w unikalnych koncertach Carvina Jonesa czy Cliffa Stevensa. 


O tym, jak pogodzić kulturę i biznes w Sochaczewie, czy można na tym zarobić, czy sochaczewianie są gotowi do pełnego przyjęcia tak rozbudowanej oferty muzycznej, rozmawiamy z Arturem Maciejewskim i Dziadkiem:Artur - przedstawiciel rodu Maciejewskich, prowadzących pub Pełna Qlturka. W ciągu dwóch lat zorganizowali 60 koncertów w Sochaczewie.


Dziadek - barman, ale przede wszystkim menadżer, współrealizator fenomenalnych koncertów w pubie Pełna Qlturka 

 

21min     3290x    Udostępnij film


Zaznacz i skopiuj poniższy kod:

 5
Oceń
(1 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (5)

kacperskyykacperskyy
0
dziekujemy dziekujem dziekujemy! tak trzymac! zeby jeszcze tylko ludzie w tym miescie sie rozkrecili. (2015-03-18 07:58)
wbienkowbienko
0
Dzieki Wam przynajmniej wraca nadzieja, że Socho nie jest totalnym zadupiem i jest miejsce, gdzie mozna cieszyć sie muzyką. (2015-03-18 11:06)
użytkownik13927użytkownik13927
0
Panowie jakaś nagroda się Wam należy. Mam nadzieję, że z tym festiwalem pomysł się rozwinie bo jakoś mi to zadziałało na wyobraźnię - pola czerwonkowskie jak Jarocin albo babie doły w Gdyni :) Apel do miasta i domu kultury - proszę wesprzeć Panów - nie finansowo, ale organizacyjnie, bo na wysiłku tych ludzi możemy tylko skorzystać. (2015-03-20 22:09)
Leon ZawodowiecLeon Zawodowiec
0
Brawo! to jest perełka na tym oceanie miernoty!
świetny pomysł, repertuar. Kultura i biznes na właściwej orbicie.
Zadziwia jednak fakt niskiej frekwencji. Czyżby prawdą było że Socho to matecznik DP? ( Dupopolo?)
Życzę wytrwałości autorom!
(2015-03-25 06:06)
linulinu
0
Nie oczekujmy w dresowie, zwanym Sochaczew, znajdziemy większą frekwencję, trudno w to uwierzyć.
Byłem na Carlosie Johnsonie w MDK, i z tego co pamiętam było z 50 osób.... to jest żenada. (2015-05-09 23:23)

skomentuj ten artykuł