Leszek Nawrocki o swojej najnowszej książce

/ 3 komentarzy / 3 zdjęć

Ta książka to prawdziwa kopalnia wiedzy na temat Bitwy nad Bzurą 1939 roku w powiecie sochaczewskim. Znajdziemy tu w zasadzie wszystko o tych dramatycznych dniach, wszystko to, co wysiłkiem wielu osób udało się zachować, a wysiłkiem autora zebrać, dla naszej pamięci. Szczegółowemu opisowi zdarzeń towarzyszą wspomnienia świadków i uczestników walk.


Leszek Nawrocki - znakomity historyk, erudyta nie tylko w tej dziedzinie - pracował nad „Bitwą nad Bzurą 1939 roku w powiecie sochaczewskim” blisko 10 lat. Książka nie powstałaby zapewne, gdyby nie pomoc pracowników Muzeum Ziemi Sochaczewskiej i Pola Bitwy nad Bzurą, którzy przez te lata docierali do potrzebnych materiałów i opracowań, by dostarczyć je Leszkowi.

Wybitny sochaczewianin od długiego już czasu cierpi na nieuleczalną chorobę układu nerwowego, która w pierwszej kolejności pozbawiła go możliwości pracy w muzeum, następnie zamknęła w domu, a ostatnio całkowicie przykuła do łóżka. Choroba sprawia, że Leszek Nawrocki może pisać najwyżej jedną godzinę dziennie. I to nie bez bólu. Tym bardziej doceńmy ten wysiłek.

- Leszek Nawrocki wbrew swojej woli został odcięty od świata i codziennie robi wszystko, by ten kontakt ze światem mieć. Praca historyka jest bardzo ważnym elementem tej postawy, dzięki niej autor robi coś bardzo dobrego dla nas i naszego regionu, ale także radzi sobie z chorobą – powiedział podczas promocji książki w siedzibie wydawcy, czyli w Muzeum Ziemi Sochaczewskiej i Pola Bitwy nad Bzurą, dyrektor placówki Paweł Rozdżestwieński. Wydarzenie wpisane zostało w obchody Święta Niepodległości 2017 w naszym mieście. By wziąć w nim udział, do muzeum tego dnia przybyło wyjątkowo wielu mieszkańców. W trakcie spotkania zebrani obejrzeli wywiad video z autorem przeprowadzony przez Jakuba Wojewodę (publikujemy go za zgodą dyrektora Rozdżestwieńskiego).

Książkę „Bitwa nad Bzurą 1939 roku w powiecie sochaczewskim” można nabyć w Muzeum Ziemi Sochaczewskiej i Pola Bitwy nad Bzurą, cena 50 złotych.

 

5min     4940x    Udostępnij film


Zaznacz i skopiuj poniższy kod:

 5
Oceń
(4 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (3)

adam11111adam11111
+4

Panie Leszku jest Pan wielkim Sochaczewianinem. Wspaniały Człowiek. Niesamowita wiedza co jest potwierdzone przez kilka wygranych w Wielkiej Grze. Uważam, że zasługuje Pan na Honorowego Obywatela Sochaczewa. Serdecznie pozdrawiam i życzę zdrowia.

(2017-11-13 12:23)
grzegorz-wolffgrzegorz-wolff
+2

zamykam oczy i słysze p Leszka w czasie lekcji historii w LO w końcówce lat 80. Dużo zdrowia p Leszku!

Przy okazji pozdrowienia dla dyr Muzeum - p Pawła , swego czasu druha z SP nr 4:-)

(2017-11-13 20:54)
JazlowiakJazlowiak
0

Wielki człowiek i wielka książka

(2017-11-13 22:25)

skomentuj ten artykuł