Międzynarodowy Strajk Kobiet w Sochaczewie 8 marca 2017 VIDEO

/ 54 komentarzy / 3 zdjęć

Dziś w programie ZIP gościmy Marlenę Skrobosz, współorganizatorkę Międzynarodowego Strajku Kobiet w Sochaczewie, który odbędzie się 8 marca br. na pl. Kościuszki w godzinach 17.00 – 19.00. Poniżej publikujemy też „list” Mariusza Szczygła, który zachęca sochaczewianki do udziału w proteście.

 

Międzynarodowy Strajk Kobiet w Sochaczewie

8 marca 2017

godz. 17.00 – 19.00

uczestnicy proszeni o ubranie się na czarno i przyniesienie symbolicznych parasoli

 

Jak wyjaśniają organizatorki, Międzynarodowy Strajk Kobiet jest odpowiedzią na przemoc fizyczną, ekonomiczną, słowną i moralną wobec kobiet na całej kuli ziemskiej, ale i w Polsce, gdyż od jakiegoś czasu istnieje realne zagrożenie odebrania tego wszystkiego, co udało się wypracować dla ochrony wolności Polek.

Wydarzenie wpisuje się w cykl protestów, które rozpoczął 3 października 2016, gdy tysiące kobiet z symbolicznymi parasolami wyszło na ulice, by powiedzieć nie projektowi ustawy, który miał całkowicie zakazać aborcji w Polsce. Protestujące kobiety, również w Sochaczewie, podkreślały, że ich manifestacja nie jest wyrazem poparcia dla aborcji, lecz walką o wolność, o pozostawienie możliwości wyboru, w zgodzie z ich sumieniem.

Czarny Protest doprowadził do wycofania się partii rządzącej z procedowanego przez sejm projektu wspomnianej ustawy. Jednak po kilku miesiącach projekt całkowitego zakazu aborcji powrócił do Sejmu, w ostatnim czasie został skierowany do premier Beaty Szydło.

Jak podkreśla Marlena Skrobosz, 8 marca Polki wyjdą na ulice by zaprotestować przeciwko odbieraniu kobietom prawa do decydowania o własnym ciele i jakości życia, przeciwko odbieraniu prawa do nowoczesnej antykoncepcji i in vitro, przeciwko próbom wypowiedzenia koncepcji Antyprzemocowej, zapowiedziom od pozbawienia finansowania Centrum Praw Kobiet i innych organizacji ofiar przemocy. Protestujące kobiety nie zgadzają się, by pozbawiano ich dostępu do nowoczesnych badań prenatalnych, by odbierano młodym ludziom prawo do rzetelnej edukacji seksualnej.

8 marca br. wszyscy, którzy, przyjdą na pl. Kościuszki w Sochaczewie, by poprzeć Międzynarodowy Strajk Kobiet, proszeni są o ubranie się na czarno i zabranie symbolicznych parasoli. Organizatorki zapowiadają happening, podczas którego zebrani będą mogli wykrzyczeć wolnościowe hasła. Kobiety rozdawać będą zebranym czerwone tulipany. W planie jest również marsz ulicami Sochaczewa.

 

Za sprawą Marleny Skrobosz, do sochaczewianek napisał list Mariusz Szczygieł, będący pod wrażeniem zaangażowania mieszkanek naszego miasta w Czarny Protest 3 października 2016. Znany dziennikarz i reporter zachęca sochaczewianki do udziału w Międzynarodowym Strajku Kobiet 8 marca 2017.

 

Mariusz Szczygieł do sochaczewianek:

8 marca będę kobietą. Tak jak wszyscy - zależnie od okazji - jesteśmy nowojorczykami, paryżanami i tym podobnie - tak ja tego dnia jestem kobietą. Solidaryzuję się z Międzynarodowym Strajkiem Kobiet, a szczególnie z tym w Sochaczewie. Bo sam pochodzę z małego miasta. Bo kobiety z takich miejscowości mi imponują, zwłaszcza jeśli postanawiają wyjść poza zaklęty krąg własnej pracy i domu. Przecież mogłyby powiedzieć: dajmy sobie spokój, na nic nie mamy wpływu. A one nie chcą być kotletami. Nie pomyliłem się - kotletami.

Bardzo przypadło mi do gustu hasło z Czarnego Protestu w Sochaczewie: KOBIETY TO NIE KOTLETY! Mięso na kotlet można obić, przykroić, pociąć. Niestety, część mężczyzn w Polsce, a także - niestety - jakaś część kobiet, chce narzucić kobietom rolę służebną. Powolutku pozbawiają kobiet praw. Na przykład próba odebrania finansowania Centrum Praw Kobiet czy wypowiedzenie Konwencji Antyprzemocowej jest cofnięciem Polski do XIX wieku.

Pamiętajmy, że polska tradycja to słowa wieszcza (okropne): „Kobieto, ty puchu marny...”. To siedzi wielu facetom i babkom w głowach. Nie można pozwolić na odebranie tego, co osiągnęły Polki po 1989 roku. Powiem szczerze, że jak usłyszałem, że Sochaczew też się przyłącza, ucieszyłem się, bo to znaczy, że partia rządząca nie wcisnęła swojej postprawdy każdemu małemu miasteczku. O postprawdzie piszę z pełną odpowiedzialnością, wystarczy spojrzeć na ich stosunek do ochrony przyrody. Znów XIX wiek.

Pozdrawiam wszystkie strajkujące i strajkujących w Sochaczewie. Pamiętajcie: Ani puch, ani kotlety!

 

/Mariusz Szczygieł: reporter, dziennikarz, autor wielu książek non-fiction, specjalizuje się w tematach czeskich; laureat Europejskiej Nagrody Literackiej; Nike Czytelników; w latach 1995-2001 prowadził telewizyjny talk-show "Na każdy temat"; jego książki przełożono na 19 języków./

 

0min     10630x    Udostępnij film


Zaznacz i skopiuj poniższy kod:

 4.6
Oceń
(10 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (54)

tomasz-klostomasz-klos
+2
To, że używasz Old Spice, jeszcze nie znaczy, że jesteś mężczyzną! Pokaż to 8 marca wspierając kobiety! (2017-03-06 11:56)
metasekwojametasekwoja
+4
Przyjdźcie kobietki od najmłodszej do najstarszej. Już za dużo "przespałyście".My, starsze kobiety miałyśmy więcej wolności nawet w komunie. Może to był goździk, może rajstopy, może jakiś serwis do kawy, ale był. Miałyśmy wtedy swoje święto. Miałyśmy organizacje kobiece, które propagowały świadome macierzyństwo itp. A teraz Rydzyk, Kaczyński i inni mężczyźni, którzy nie maja żon, córek, wnuczek dyktują Wam jak mają żyć. Każą Wam rodzić ciężko upośledzone dzieci, a czy widziałyście kiedyś, żeby takie dzieci wręczały kwiaty Rydzykowi. Nie, są wybierane piękne dzieci, po co mają psuć nastrój wielebnemu jakieś zniekształcone buzie.
Jeszcze chwila a nie będziecie miały dostępu do antykoncepcji. Lekarze będą zasłaniać się klauzulą sumienia, a Wy będziecie płacić za prywatne wizyty w celu uzyskania recepty.
To są wymysły mizoginów, a nie Pana Boga, którym tak się zasłaniają.
Musi być Was dużo i to szczególnie w małych miastach. Warszawa za Was tego nie zrobi.
Mu emerytki będziemy w Wami , bez względu na pogodę. Do zobaczenia (2017-03-06 12:20)
mefistomefisto
+1
Tak, my emerytki socjalistyczne jesteśmy z wami.Komuno wróć. (2017-03-06 14:24)
metasekwojametasekwoja
+3
Jeśli chodzi o prawa kobiet, to komuno wróć. Niestety. Wiedzą to kobiety, które żyły w komunie i obecnie. Dlatego nie rozumieją, jak młode Polki pozwalają sobie na takie zniewolenie?
Nawet na tym forum nie wypowiadają się na ten temat. Pozwalają na to, żeby za nich pisał np. mefisto.

(2017-03-06 15:05)
ToTylkoJaToTylkoJa
0
Obiad sam się nie zrobi po co chodzić po ulicach? (2017-03-06 19:43)
wbienkowbienko
+1
Popieram!!! Kobitki- żony, córki - 8-go na plac, a obiad zrobi kochajacy mąż i tata :)

No chyba że wybranek pochodzi z rodu panów i władców CoToImSięWszystkoNależy - to wtedy głodny będzie chodził biedaczyna, albo skoczy na obiadek do mamusi.

Ale ja myślę, że wariant pierwszy powszechnie wygra:) (2017-03-06 21:44)
K.K.
+3
Metasekwoja, pięknie to napisałaś - popieram w 100%. Ja idę z mężęm, sam zgłosił się na ochotnika. Myślę, że będzie nas dużo, i młodych i starszych, trzeba jaśnie państwu pokazać, na co nas stać.
Myślę, że sporo osób tu się nie wypowiada, ze względu na osoby takie jak Mefisto, pełne jadu i nienawiści, takie pieski, co dopóki anonimowe, to silne w gębie, ale już w realu podkulą ogon pod siebie. Nie zawsze da się ich traktować tak, jak powiedziała moja św. pamięci babcia, bardzo mądra i silna kobieta, która dwie wojny przeżyła: "nie ruszaj gówna , bo się uwalasz":)
(2017-03-06 22:13)
szczypior87szczypior87
+1
Drogie Dziewczyny, Kobiety i Panie, będę tego dnia z Wami, bo kocham Was bardzo, skupiając uczucie na mojej Dziewczynie, Kobiecie i Pani. Ale bardzo Was proszę nie zabierajcie ze sobą transparentów Polska/Polka Walcząca. Zostawmy je Tym, którzy pod nimi walczyli o więcej niż my i ryzykując więcej niż my.
Do zobaczenia! (2017-03-07 07:54)
metasekwojametasekwoja
+1
Kobiety, gdzie jesteście. Nie odzywacie się w we własnej sprawie.
Mężczyzna z takim szacunkiem o Was pisze i popiera Wasz protest , a Wy co na to?
Możecie słuchać co o kobietach mówi Korwin-Mikke w Parlamencie Europejskim? Co gorsze, także dzięki kobiecym głosom, popiera za to żenujące gadanie ogromne pieniądze.
(2017-03-07 11:25)
metasekwojametasekwoja
+1
K.
Babcia miała rację, żeby nie ruszać, dlatego nie należy dyskutować z takim i osobami. Traktować je tak jak by ich nie było. Można rozmawiać, wymieniać poglądy, ale na przyzwoitym poziomie. (2017-03-07 15:14)
mefistomefisto
-1
A gdzie w mojej wypowiedzi jad? Rozsmiesza mnie jak ktoś wraca wspomnieniami do PRL i mówi że wtedy była wolność. Aborcja na życzenie była ale co więcej?
Czy tylko o to chodzi? (2017-03-07 16:18)
ToTylkoJaToTylkoJa
+1
obiadek u mamusi?! ty homofobie ! niech twoja zasciankowa Rosja bedzie twoim domem my dążymy do wspaniałej unii w której kobiety tak jak w Szwecji ,Francji,Niemczech jesteśmy wolni nie ma płci jesteśmy MY! Jedna Moszna! (2017-03-07 21:28)
20:35:06 2006-10-0420:35:06 2006-10-04
0
Tak! Walczmy o prawo do zabijania dzieci. (2017-03-07 23:21)
JacekJacek
+1
mefisto, powrót do komuny? Masz rację. Całkowity zakaz aborcji był np. w komunistycznej Rumunii. Widać skąd podła zmiana czerpie wzorce. Oby jej I sekretarz nie skończył tak jak Ceausescu. (2017-03-08 08:03)
robroyrobroy
-1
wygląda mi to na kampanię wyborczą Pana M. Szczygła,zamachem można nazwać nie prawo do aborcji na życzenie,groźne jest to że zakażą badań prenatalnych, 4 tysiące za urodzenie dziecka niepełnosprawnego-to jest szczyt hipokryzji,rodzić jak leci-wszystkie dzieci, za 10 lat 20-25 % dzieci będzie upośledzonych,wymagających stałej opieki jednego z rodziców,koszty opieki są niezmiernie wysokie,mało która rodzin z jednym rodzicem pracującym temu podoła,posłanki które powinny rozumieć ten ból nie mają siły przebicia,decydują stare,przekwitłe baby,często bezdzietne i na tym należy się skupić a nie że ja mam prawo decydować o usunięciu bo mi się chce- tak problem jest podnoszony w hasłach i transparentach (2017-03-08 08:30)
metasekwojametasekwoja
+1
Jacku, radzę posłuchać rady mądrej babci K. Szkoda słów.
(2017-03-08 08:31)
metasekwojametasekwoja
+1
robroy, protestuje.
Stare baby, o których piszesz protestują częściej niż młode. One żyły jeszcze w czasach, kiedy nikomu nie przychodziło do głowy zaglądać pod kołdry. One nie mogą się nadziwić, że młode sobie na to pozwoliły. Wśród wyznawczyń największego mizogina Rydzyka jest tyle samo młodych co i starych.
Polecam przeczytać książkę Bocheńskiego o zabobonach, tam między innymi pisze, że mądrość kobiety przypada na wiek właśnie po przekwicie, więc proszę ich nie wyzywać. Na ostatnim proteście było ich tyle samo co młodych a może i więcej. Życie uczy pokory i żadna uczelnia tego nie zastąpi. Stare kobiety także cierpią, gdy w rodzinie pojawia się ciężko upośledzone dziecko.
Cierpią wraz z dziećmi i wnukami. To jest rozpacz podwójna.
Co do posłanek, to one dadzą sobie radę. Mają kasę, kontakty, wyjazdy zagraniczne.Przywiozą sobie tabletki, załatwią aborcję sobie czy swoim córkom w luksusowym szpitalu.
Posłem z Sochaczewa jest mężczyzna, których kobiety nie interesują. Na pomoc a nawet sympatię z jego strony Sochaczewianki nie mogą liczyć.

(2017-03-08 08:45)
robroyrobroy
0
@metasekwoja,pisząc o starych babach,myślałem o tych "aniołkach Kaczyńskiego",protest przeciwko likwidacji badań prenatalnych,przeciwko nakazowi urodzenia dziecka poczętego z gwałtu-tak,tak po trzykroć tak,ale nie dla transparentów "moja macica-moja wola"-na takich hasłach nie można jechać-na tym skupiają się zwolennicy zaostrzenia ustawy ,inna sprawa-dziecko poczęte powinno dostawać 500+?przecież kobieta w ciąży potrzebuje tych pieniędzy,na badania,dietę,dlaczego nie płacą? na tym się skupić trzeba. (2017-03-08 09:09)
JacekJacek
+2
Najlepsze jest to, że obrońcy podłej zmiany tacy jak mefisto, ToTylkoJa czy max-ton i KIJS (wypowiadający się w wątku na forum) widać że nie mają nawet zielonego pojęcia o co chodzi w tym proteście ale krytykują go bo pewne przeczytali na niezaleznej.pl że tak trzeba. (2017-03-08 09:21)
robroyrobroy
-2
takie osoby jak "piosenkaraka" N. Przybysz na pewno ie pomogą w tym proteście (2017-03-08 09:22)
Daniel5Daniel5
-2
Robroy, amen! (2017-03-08 09:29)
JacekJacek
+2
Sprawa aborcji - w tej chwili mamy najbardziej restrykcyjną (zaraz obok Irlandii oraz Watykanu) ustawę w Europie ale dla fanatycznych katolibów to jeszcze za mało. To co chciał nam zafundować PiS to była najbardziej restrykcyjna ustawa na świecie. Nawet w islamskiej republice Iranu mają bardziej liberalną ustawę. Jedyny kraj gdzie panuje podobny terror pod tym względem to Salwador. Poczytajcie sobie jak tam się żyje kobietom. Poza sprawą aborcji PiS ogranicza prawo do in-vitro, badań prenatalnych, edukacji seksualnej, dostępu do antykoncepcji. To co chce zrobić podła zmiana to cofnięcie nas do średnioweicza. ToTylkoJa, nie podoba ci się jak żyją kobiety na zachodzie Europy? Czyli wolisz żeby żyły tak jak na Bliskim Wschodzie, tak? Polski kościół katolicki wpadł na pomysł jak "uchronić" Polskę przed fundamentalizmem islamskim: wprowadzić fundamentalizm katolicki. (2017-03-08 09:37)
metasekwojametasekwoja
+4
Jeżeli potępiamy takie wypowiedzi jak wymienionej piosenkarki, to widać jak bardzo przeorali nasze mózgi. Wiele kobiet tak pomyśli, tyle że wszystkie zastraszone tego nie powiedzą. Trzema mieć wiele odwagi, czego jej gratuluję.Wegetarianka i przyjaciółka zwierząt, o to największy wróg Kościoła. Strzelać, zabijać, polować, nagnać w ogrodzone miejsce żubry i walić z dubeltówki. Koniecznie duże zwierzęta, żeby było łatwo trafić i powiesić trofeum na ścianie. Bohaterowie. Wypić przy tym morze gorzały. To jest prawdziwy Polak-katolik
A na zakończenie zapytam Was kobiety, czy wyobrażacie sobie mężczyznę, który spowiada się w konfesjonale kobiecie? (2017-03-08 09:37)
JacekJacek
+3
I mam jeszcze jedno pytanie do wszystkich pro-life'owców tutaj: ile niechcianych dzieci już do tej pory adoptowaliście? (2017-03-08 09:46)
robroyrobroy
0
@metasekwoja,najlepszego z okazji Dnia Kobiet,a demot niekoniecznie o Tobie,pozdrawiam (2017-03-08 09:55)
metasekwojametasekwoja
0
Jacek
Trzema powiedzieć sobie wprost, że polskie kobiety są ofiarami złożonymi przez PiS, za poparcie kościoła wyborach. Bez tego imperium medialnego jakim jest Radio Maryja i TRWAM, trudno wygrać . Rydzyk każe, władza musi. Jeżdżą do niego, nasze ministry i kłaniają się. Nawet pierwsza dama pada im do stóp, jest na dowód słynna fotografia. Nie wstydziła się nawet wystawić tego zdjęcia na licytację.
Płacą pieniędzmi z naszych podatków, sprzedają kościołowi piękne połacie ziemi za 1 proc. wartości. Dają im stanowiska w spółkach skarbu państwa, wysokimi wynagrodzeniami, a ostatnio przeczytałam, że duchowny został zatrudniony w Dyrekcji Ochrony Środowiska. Bierze kasę, a nawet nie musi przychodzić do roboty.

(2017-03-08 09:56)
metasekwojametasekwoja
+1
rpobroy
Dziękuję za życzenia. Demot też mi się podobał. (2017-03-08 13:25)
pisiorekpisiorek
0
Połamało mnie lumbago , więc nie mogę przyjechać ,ale moja małżonka i silna ekipa z Boryszewa będzie na pewno :-)
(2017-03-08 14:26)
metasekwojametasekwoja
0
Życzymy zdrowia .
Ekipa z Chodakowa pozdrawia silną ekipę z Boryszewa. Do zobaczenia. (2017-03-08 15:41)
ShitmonsterShitmonster
+1
Tak jest ! Godzina 17:10 jest nas już czterdzieści !
Nie odbierzecie nam naszych praw.
Wolność równość tooolerancja (2017-03-08 17:09)
GąsiorGąsior
+2
Ten mem z Natalią Przybysz, to jeden z większych idiotyzmów rozpowszechnianych w sieci (ever). Brak szacunku dla życia i uwielbienie dla ludzkich zarodków należy rozpoznawać w kategoriach klinicznych raczej, niż moralnych. Ale to już zupełnie inna historia. Dziś Polacy po kawałku oddają swoją wolność, a kobiety to będzie dotykać w sposób szczególny. Oby nie zrozumiały tego za późno. (2017-03-08 17:23)
metasekwojametasekwoja
+1
Było nas dużo, powinno być więcej. Wybaczcie kobiety, ale powiem Wam co o tym myślę. Jeżeli dla Was najważniejszy jest manicure hybrydowy, ze wszystkimi tymi lampami, gadżetami, te fryzury zmieniane co tydzień, te fitnesy, a nie myślenie o swojej wolności to Wam gratuluję.Ugotują Was jak tę żabę w letniej wodzie. (2017-03-08 19:03)
metasekwojametasekwoja
+1
Posłanka Pawłowicz, na którą głosowało wiele z Was, powiedziała , że dziś protestują kobiety upadłe i ulicznice. (2017-03-08 19:20)
jarljarl
-4
200-250 osób zablokowało centrum, akurat wracałem z pracy a tu emeryci i renciści sobie spacer robią. Było Was tak dużo, że mogliście chodzić sobie po placu Kościuszki a i tak czoło marszu nie spotkałoby ogona.
(2017-03-08 20:14)
gajgaj
0
Jarl
Hip hip hura - ludzie nie chcą swoich praw? ;)
Może rzeczywiście tak jest..................................................... wygodniej. (2017-03-08 20:24)
jarljarl
-2
A czy mieliście delegację w Dubaju ?
Jak walczyć to na całego, podobno to akcja międzynarodowa.
Gaj normalni ludzie zajmują się codziennymi sprawami, gdyby byli pozbawieni praw i wolności to niechodziliby na fitnesy czy do fryzjerów jak to pisze zakręcona emerytka.
Swoją drogą rozmowa z wami nie ma sensu.
Zostawiam Was , i pozdrawiam wszystkich uciemiężonych tym życiem w tym kraju.
(2017-03-08 20:32)
JacekJacek
+2
Jarl, jak procesja w Boże Ciało blokuje pół miasta to nie ma problemu? (2017-03-08 21:18)
ShitmonsterShitmonster
0
Przeciwko czemu był ten protest? Konkrety poproszę.
Czy ludzie z RAZEMsą organizatorem/współorganizatorem?
https://e-sochaczew.pl/foto_news/4873_img0104.jpg (2017-03-08 21:52)
K.K.
-1
shitmonster to nie na Twoją głowę skoro zadajesz to pytanie. Może dr google Ci podpowie?spróbuj. (2017-03-08 21:57)
ShitmonsterShitmonster
0
proste pytania zbyt trudne by odpowiedzieć? (2017-03-08 22:05)
KIJSKIJS
0
Czy sprawia cierpiących karpii i zwierząt w cyrku była poruszana na proteście? (2017-03-08 22:07)
wbienkowbienko
+1
@Shitmonster
Manifestacja była za tym, aby obywatelki naszego kraju miały prawo do wolności wyboru w sytuacjach, których my mężczyźni nigdy nie doświadczymy, ale bardzo lubimy pouczać kobiety jak powinny się wtedy zachować.
Manifestacja była za tym, aby obywatelki naszego kraju miały gwarancję cywilizowanej opieki okołoporodowej.
Manifestacja była za tym, aby obywatelki naszego kraju miały prawo do równego traktowania w życiu zawdowym i społecznym.
A przy okazji był manifestacja była protestem przeciwko "polskimu kołtunowi", który jest święcie przekonany, że lepiej wie jak obywatelkom naszego kraju życie urządzić.

Proste? Proste - szczególnie 8-go marca.

(2017-03-08 22:32)
JacekJacek
0
I jak Shitmonster, zrozumiałeś czy przekracza to możliwości twojej percepcji tak samo jak używanie Google? (2017-03-08 22:42)
jarljarl
0
Wbienko Czyli według Was jest tak:
Kobiety rodzą w stodołach
Kobiety nie mają dostępu do ginekologów
Kobiety w pracy mają jednakowe normy z mężczyznami, szczególnie w pracy fizycznej.
Kobiety nie mogą wyjść na ulice bez mężczyzny z rodziny
Kobiety nie mogą zajmować takich samych stanowisk co mężczyźni,
Kobiety nie mogą robić prawa jazdy
Kobiety muszą być posłuszne mężczyznom.

Coś komuś się poprzewracało w główce :) Ten protest powinien być w krajach arabskich , przynajmniej tak wnioskuję po tłumaczeniu :) (2017-03-08 22:45)
wbienkowbienko
+1
@jarl
nawiązując do użytego powyżej trybu pluralis maiestatis: My Wbienko nie odpowiadamy. Klauzula sumienia nam nie pozwala.
(2017-03-08 23:01)
jarljarl
0
Chcesz żebym zrozumiał poparł to przedstaw ustawy przeciwko kobietom ostatnio wprowadzone i wyjaśnij mi i innym użytkownikom ale w oparciu o realne konkrety.
Ale u Was to zawsze tak jest, brak konkretów tylko puste hasła i najczęściej hejt w stronę oponenta. (2017-03-08 23:12)
JacekJacek
0
ok jarl, a czytałeś to co ja napisałem w sprawie aborcji? czy nie zauważyłeś czy nie zrozumiałeś? Do tego w nowej podstawiej programowej podłej zmiany nie ma wogóle czegoś takiego jak edukacja seksualna ale za to są 2 godziny religii od 1 podstawówki do 4 klasy szkoły średniej. Czyli według miłościwie nam panujących panów najlepsza edukację seksualną dziecko odbierze na plebanii. Koniec z refundacją invitro. Czyli podła zmiana zamierza promować rodzenie dzieci z gwałtów (wprowadzając ustawę zabraniającą usuwania nawet takich ciąż) i jednoczesnie blokuje dostep do posiadania dzieci dla par które się kochają ale z jakiś względów nie mogą zajść w ciążę... i tak można by wymieniac długo aczkolwiek podejrzewam że dla ciebie to i tak za mało a ja nie mam więcej czasu dzisiaj (2017-03-08 23:24)
ShitmonsterShitmonster
+1
@Jacek dlaczego piszesz do mnie w formie męskiej? Skąd wiesz kim się czuje ? JESTEŚ CIEMNOGRODEM.

Wbienko, dziękuję.
Czyli chodziło o to by kobiety i ludzie byli traktowani tak samo?
Ponawiam pytanie - czy partia RAZEM jest organizatorem/współorganizatorem tego wspaniałego przedsięwzięcia ?
(2017-03-08 23:39)
wbienkowbienko
0
Sorki @Shitmonster, że się wtrące polemicznie, ale jeśli ktoś pisze o sobie :
"Jestem nieśmiertelny bo Gówno jest synonimem niezniszczalności, gdyż nawet gdyby nic nie było, to i tak gówno będzie. Z gówna powstałeś i w gówno się obrócisz".

"Nieśmiertelny" to jednak rodzaj męski :) (2017-03-08 23:50)
jarljarl
0
Jacek, kwestia aborcji została przerobione. Projekt ustawy był obywatelski A przepisy co do aborcji nie zmieniły się. Religia w szkole, zróbcie obywatelski projekt ustawy o przeniesieniu Religii do dalej katechetycznych jak to kiedyś było, dodam że religia nie jest obowiązkowa od wielu lat (rodzic pisze oświadczenie o rezygnacji z tych zajęć i za to nie ma żadnych konsekwencji )
Edukacja seksualna , złapałem.się na to w końcowej fazie nauczania i powiem szczerze że to nic nie wniósł o w moje życie ani w życie moich znajomych (każdy miał większe doświadczenie od tego co było omawiane )
Refundacja in vitro , temat sporny , ale są rzeczy ważniejsze które można refundować. Bez in vitro można żyć A są choroby których leczenie powinno być refundowane A nie jest.
Promocja rodzenia dzieci z gwałtów, kobieta po gwałcie i tak przechodzi traumę. Poród czy usunięcie ciąży z gwałtu odciśnie na jej psychice podobne odczucia (po aborcji zapewne w późniejszym czasie, w końcu zabiła dziecko które miało część jej genów) .
Blokowanie możliwości posiadania dzieci parom nie mogącym spłodzić własne, no cóż wiele par mogło spłodzić dzieci i są one w domach dziecka, a chęć posiadania własnego dziecka jest przejawem samobójstwa . Ja chcę i Państwo ma mi dać. A ja chcę wille . Nie mogę jejteraz mieć to szukam pracy biorę kredyt i mam . To socjalistyczne myślenie aby taki kaprys finansować z publicznych środków, bo in vitro nie jestem zabiegiem leczniczym, osób i poddajace się in vitro nie będą płodne po tym zabiegu. (2017-03-09 00:11)
jarljarl
0
Chęć posiadania wlasnychpsów dzieci jest przejawem SAMOLÓBSTWA, ( słownik w tel i brak ręcznej korekty) (2017-03-09 00:13)
kacperskyykacperskyy
+1
chyba sie katoliban zapomnial przelogowac.. ups. nie z tego konta poszlo :P

nie przekonacie fanatyka... zgwałcą zbiorowo mu córke to kaze jej nosci to dziecko 9 miesiecy a na koniec jeszcze przebaczy gwalcicielom.... dobry ojciec jesteś jarl shitmonster nie?

ja to juz nie wiem... albo nie jestes glupi i specjalnie drążysz bo lubisz i oby tak było bo jesli to sa twoje prawdziwe poglady to czlowieku minąłeś epoki.. powinienes wrocic do średniowiecza. (2017-03-09 07:59)
Daniel5Daniel5
0
Byłoby jeszcze więcej ludzi gdyby nie Polskie Narodowe, które w mawiały ze jest to protest za aborcją na żądanie. A tak nie było.
(2017-03-09 09:02)
JacekJacek
0
jarl, tak, kwestia aborcji już była przerabiana i PiS wycofał się tylko i wyłącznie dlatego bo przestraszył się skali czarnego protestu. Aczkolwiek wycofali sie chwilowo i czekają tylko na dogodny moment aby powrócić z tematem. W przygotowaniu jest kolejna ustawa. Tylko patrzeć jak "podła zmiana" ją przegłosuje w środku nocy a notariusz zwany prezydentem podpisze jeszcze tej samej nocy.
Edukacja seksualna, to, że nie była do końca życiowa to nie znaczy aby ją likwidować tylko trzeba naprawić. Jestem za tym aby dzieci dowiadywały się o takich sprawach w szkole a nie słuchały różnych mitów od kolegów albo nie daj boże od księdza na plebanii. Nie wszyscy rodzice są też na tyle świadomii aby samemu wyedukować dzieci w tej kwestii.
Kobieta zgwałcona przechodzi traumę... A ty chciałbyś ją jeszcze torturować przez kolejne dziewięć miesięcy gdzie każdego dnia ciąża przypominałby jej o tym co się stało? Jeśli nie chciałaby usuwać ciąży OK. Ale powinna mieć WOLNY WYBÓR!
Refundacja in-vitro. Ja wolę aby rząd wydawał pieniądze na takie cele niż na Rydzyka. Wypłacili mu już z NASZYCH pieniędzy ponad 30mln PLN a to jeszcze nie koniec.
Masz rację, jest wiele dzieci nie chcianych. A dzięki 500+ będzie jeszcze więcej. To co robi podła zmiana: rozdawnictwo pieniędzy "za dzieci" nawet dla patologii, całkowity zakaz aborcji oraz likwidacja in-vitro powoduje to, że ludziom którzy naprawdę chcieli by mieć dzieci odbiera się tą możliwość, jednocześnie zachęcając czy wręcz zmuszając do rodzenia tych ludzi którzy dzieci nie chcą. I jak już przy tym jesteśmy ile niechcianych dzieci adoptowali do tej pory wszyscy tu obecni "obrońcy życia"? (2017-03-09 12:25)

skomentuj ten artykuł