Obchody 100. rocznicy urodzin Ryszarda Kaczorowskiego [video]

/ 1 komentarzy / 8 zdjęć
+3

26 listopada w Sochaczewie odbyły się obchody 100. urodzin Ryszarda Kaczorowskiego. Podczas uroczystości obecny był burmistrz Sochaczewa Piotr Osiecki, komendant sochaczewskiego hufca Krzysztof Wasilewski oraz drużyny harcerskie.

Ryszard Kaczorowski ostatni prezydent Rzeczypospolitej  Polskiej na uchodźstwie. Jego działalność bardzo mocno związana była z harcerstwem. Działał w ZHP na emigracji. W Sochaczewie został partonem jednej z ulic. Człowiek, który stanowi wzór do naśladowania, był odznaczony Orderem Orła Białego, Orderem Odrodzenia Polski, Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski czy też Krzyżem Armii Krajowej. To tylko niewielka część odznaczeń oraz wyróżnień dla Ryszarda Kaczorowskiego. 

Obchody w Sochaczewie to przede wszystkim oddanie czci prezydentowi. Burmistrz miasta Piotr Osiecki oraz przedstawiciele harcerstwa złożyli kwiaty pod pomnikiem znajdującym się przy siedzibie ZHP w Sochaczewie, gdzie znajduje się pomnik Ryszarda Kaczorowskiego. 

Kolejnym punktem w obchodach tego szczególnego dnia była wizyta w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie na uroczystej mszy. 

O tym wydarzeniu rozmawialiśmy z burmistrzem Piotrem Osieckim oraz komendantem hufca ZHP Krzysztofem Wasilewskim. 

 

0min     988x    Udostępnij film


Zaznacz i skopiuj poniższy kod:

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (1)

robroyrobroy
0
już miałem na tym portalu starcie o Pana Prezydenta Kaczorowskiego,i moja uwaga nie dotyczy tylko Jego Upamietnienia. Ludzie ! -czlowiek nie zyje od 9 lat a wy obchodzicie jego STULECIE? . SZACUNKU DLA ZMARŁEGO W TRAGICZNYCH OKOLICZNOŚCIACH,TYLKO PROMUJECIE SIE I PROMUJECIE,ciszej nad tą trumną (2019-11-27 20:06)

skomentuj ten artykuł