OSP Paprotnia z pomocą dla małej Mii - #gaszynchallenge [VIDEO]

Pompki ratujące życie - czyli #gaszynchallenge to akcja mająca na celu zbiórkę pieniędzy na rzecz ciężko chorej, malutkiej Mii. Ruszyła już lawina pompek wśród polskich strażaków, którzy nominując się wzajemnie coraz bardziej rozpowszechniają zbiórkę.

Do akcji #gaszynchallenge przyłączyli się również strażacy z naszego powiatu, a dokładniej z Ochotniczej Straży Pożarnej w Paprotni. W odpowiedzi na nominację OSP w Paprotni z województwa wielkopolskiego, nagrali filmik dokumentujący ,,wzorowe wykonanie zadania".

#gaszynchallenge polega na tym, że nominowani muszą w ciągu 48 godzin nagrać film, podczas którego wykonują 10 pompek i umieścić go na swojej stronie. Jeśli nie wykonają zadania wpłacają 10 zł, a gdy je wykonają to minimum 5 zł na konto z poniższego linku:

https://www.siepomaga.pl/gaszynchallengemia


Pieniądze zbierane są na rzecz Mii Kurduldu, małej dziewczynki, chorej na SMA typu pierwszego, czyli rdzeniowy zanik mięśni. Jak czytamy na stronie zbiórki:

- Ta okropna choroba powoduje, że organizm naszej córeczki nie produkuje białka budującego komórki nerwowe w rdzeniu kręgowym: nerwy co dzień ulegają uszkodzeniu, przestają wysyłać impulsy do mięśni, przez co te zanikają. Dotyczy to wszystkich mięśni: tych odpowiedzialnych za motorykę, ale również i tych za przełykanie, oddychanie… Za życie…


Strażacy z OSP w Paprotni stanęli na wysokości zadania i nominowali kolejne jednostki:

- JRG Sochaczew, 

- OSP Śladów, 

- OSP Budki Piaseckie

oraz Ochotniczą Straż Pożarną w Szymanowie.

 

0min     626x    Udostępnij film


Zaznacz i skopiuj poniższy kod:

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł