Pablopavo i Ludziki w Piekarni - relacja TV

/ 1 komentarzy / 7 zdjęć
+2

Im podobał się Sochaczew, a zwłaszcza ludzie z Niezależnego Domu Kultury Piekarnia, którzy robią kulturę w naszym mieście wyłącznie z potrzeby serca, bez ukrytej chęci promocji kogokolwiek, daleko od komercji. Nam i domownikom Piekarni podobali się oni: Pablopavo i Ludziki, formacja, która podarowała Sochaczewowi koncert nad koncertami.

 

Na zaproszenie NDK Piekarnia, twórców niezależnej Kultury, przez duże K, w Sochaczewie, w niedzielę 13. kwietnia znakomita formacja Pablo i Ludziki dała niezapomniany koncert promujący jej najnowszą płytę POLOR.

- W Sochaczewie byłem dawno temu, tak turystycznie, z koncertem jestem pierwszy raz. I podoba mi się tu bardzo, zwłaszcza NDK Piekarnia, ci ludzie, którym chce się robić takie rzeczy dla społeczeństwa – powiedział nam przed występem Pablopavo i uprzedził, że dadzą długi koncert, chcą zagrać aż 21 numerów, tylko nie wiedzą, czy publika to wytrzyma.

Wytrzymała. I to w znakomitej formie. Tańcząc, śpiewając i bawiąc się wyśmienicie. Za sprawą klimatycznych, baaardzo surowych wnętrz Piekarni przy Traugutta, przede wszystkim jednak za sprawą doskonale wygranej i zaśpiewanej muzyki Pablopavo i jego zespołu. Znakomite teksty i oryginalny balans różnych gatunków muzycznych wprawiły publikę w trans, dając oczyszczenie, jakie może dać tylko sztuka.

Janek Wierzchowski, założyciel i lider grupy L’ombelico del mondo oraz NDK Piekarnia, nie kryje zadowolenia z występu Pablopavo i zapowiada już kolejne koncerty. – Chcemy wam nimi przybliżać sylwetki znakomitych artystów z różnych gatunków, miejmy nadzieję, że staną się nową świecką tradycją w naszym sympatycznym mieście. Wierzymy, że nasze propozycje wpłyną korzystnie na kulturalną stronę naszego lokalnego undergrundu – podkreśla.

Trzymamy kciuki, oby się udało. Sądząc po kolorycie publiczności na koncercie Pablopavo, zapotrzebowanie na tego typu wydarzenia i tej rangi artystów w naszym mieście jest bardzo duże. I dotyczy wszystkich, niezależnie od wieku.  

figa

 

14min     3825x    Udostępnij film


Zaznacz i skopiuj poniższy kod:

 5
Oceń
(1 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (1)

lunaluna
0

Chłopaki zagrali utwory w następującej kolejności:

PIĄTEK
TELEHON
KOTY
PATRZ JAK SIĘ STARA WIATR
PIOSENKA ZE ŚMIECI
BULAJ
DANCINGOWA PIOSENKA MIŁOSNA
ODDAJCIE KINO MOSKWA
MIKOŁAJ
INDZIEJ
IDĘ PRZEZ MGŁĘ
WARZYWNIAK
DYM, DYM
WENECJA

STÓJ GŁUPTASIE
DO STU

NEMECZEK
STRZĘPY LISTU MIŁOSNEGO (Ryszard Krynicki)

Były nawet nawiązania do Sochaczewa i Bzury :)

(2014-04-22 22:52)

skomentuj ten artykuł