Piękny gest mistrza powiatu Ochotniczej Straży Pożarnej w Paprotni

/ 1 komentarzy / 7 zdjęć
+2

Druhowie Ochotniczej Straży Pożarnej w Paprotni obronili tytuł mistrza powiatu w zawodach sportowo pożarniczych, jakie 17 września br. odbyły się na stadionie w Rybnie i zdobyli główną nagrodę - samochód Ford Focus przekazany przez PSP Sochaczew. Zwycięska drużyna wspólnie i jednogłośnie zdecydowała, że auto sprzeda, a uzyskane pieniądze przekaże na leczenie i rehabilitację byłego komendanta PSP Sochaczew Pawła Kubiaka.

 

W powiatowych zawodach sportowo-pożarniczych, jakie 17 września br. odbyły się na stadionie w Rybnie, brały udział najlepsze drużyny z poszczególnych gmin naszego powiatu. Druhowie zmagali się w kilku kategoriach i dwóch konkurencjach: tor z przeszkodami i zmagania bojowe w rozwinięciu linii gaśniczych.

W męskiej grupie seniorów po raz kolejny najlepsi okazali się druhowie z OSP w Paprotni. Ostatecznie w tej kategorii siedem rywalizujących drużyn z naszego powiatu uplasowało się na następujących miejscach: 1. OSP Paprotnia, 2. OSP Rybno, 3. OSP Szymanów, 4. OSP Nowa Sucha, 5. OSP Brzozów, 6. OSP Wólka Smolana, 7. OSP Janaszówek. Strażacy z Gminy Teresin osiągnęli też kilka innych sukcesów w tych zawodach w innych kategoriach i w sumie przywieźli pięć pucharów.

- Główna nagrodą zawodów był Ford Focus przekazany z PSP Sochaczew. OSP Paprotnia jako zwycięzca grupy senior zadecydowała, że wygrany przez nas samochód zostanie sprzedany, a pieniądze uzyskane ze sprzedaży zostaną przekazane na pomoc dla byłego Komendanta Powiatowego PSP w Sochaczewie Pawła Kubiaka. Pozostałe drużyny zostały nagrodzone sprzętem pożarniczym – informują strażacy z OSP Paprotnia.

To piękny gest. St. bryg. w st. spocz. Paweł Kubiak po zatrzymaniu pracy serca do dziś nie odzyskał świadomości. Tylko specjalistyczna opieka medyczna i intensywna rehabilitacja dadzą mu szansę powrotu do normalnego życia. Apel o pomoc dla byłego komendanta mogą Państwo przeczytać TUTAJ.

Dziękujemy OSP Paprotnia za udostępnienie zdjęć z zawodów i filmiku, na którym widzimy słynnego już Forda Focusa (pierwszy z lewej).

 

2min     2383x    Udostępnij film


Zaznacz i skopiuj poniższy kod:

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (1)

ESochaczewianinESochaczewianin
0

Ja rozumiem, że to piękny gest, ale jak to wygląda prawnie? OSP otrzyma od PSP sprzęt, a ta może go sobie od tak sprzedać i przeznaczyć pieniądze na dowolny cel?

(2017-09-20 17:03)

skomentuj ten artykuł