Pierwsza rada powiatu sochaczewskiego kadencji 2018-2023

/ 8 komentarzy

20 listopada odbyła się pierwsza sesja rady powiatu sochaczewskiego. Według obowiązujących przepisów jako pierwszy obrady poprowadził najstarszy wiekiem radny senior i był to Jerzy Krupa. 


Na początku nowi radni złożyli ślubowanie oraz złożono propozycje kandydatów na przewodniczących rady. Jerzy Żelichowski jako osobę odpowiednią na to stanowisko wyznaczył Wandę Dragan, natomiast Jolanta Gonta zaproponowała Andrzeja Kierzkowskiego. Niestety radni nie wyrazili zgody na przerwę w której Wanda Dragan chciała zastanowić się nad zgodą w kandydowaniu na stanowisko przewodniczącego. Jako, że nie dano chwili do namysłu Wanda Dragan nie zgodziła się na swoją kandydaturę. 


Przewodniczącym rady został Andrzej Kierzkowski na którego oddano 14 głosów, 5 było przeciw a jeden radny wstrzymał się od głosu. Wiceprzewodniczącym został Jan Łopata. 


Nowo wybrana starosta Jolanta Gonta zaproponowała na swojego zastępcę Tadeusza Głuchowskiego.  Wśród propozycji starosty na nowych członków zarządu byli Anna Ulicka, Bożena Samson a także Bogumił Czubacki.


Kandydatura Bogumiła Czubackiego jak sam powiedział była "niespodzianką" i poprosił o przerwę na podjęcie decyzji. W tym przypadku radni nie mieli zastrzeżeń co do przyznania czasu na chwilę namysłu i po krótkiej przerwie Bogumił Czubacki oznajmił swoją zgodę. "Zdecydowałem się na tak i będę robił wszystko żeby nie było między nami podziałów"


Należy nadmienić, iż pierwsza sesja rady powiatu sochaczewskiego odbyła się w składzie 20-osobowym, ponieważ radny Marek Jaworski zrzekł się mandatu.   

 

0min     2608x    Udostępnij film


Zaznacz i skopiuj poniższy kod:

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (8)

zabczynski227zabczynski227
+1
Chyba nie popełnie fopa iż zapytam sie o wykształcenie Pana Kierzkowskiego , w tym temacie mam wątpliwosci i jako mieszkaniec powiatu w/g nowych przepisów mam prawo zadać takie pytanie. Brak odpowiedzi potwierdzi tylko moje obawy co do tego Pana. (2018-11-20 20:26)
robroyrobroy
+1
wybranie z woli luduc może mieć skończony żłobek i nic więcej,dopiero mianowanie na stanowisko w urzędzie wymaga w/g przepisów odpowiedniego wykształcenia (2018-11-20 21:22)
markJmarkJ
0
p. zabczynski 227 p. Kierzkowski , to pamiętam ma średnie zaoczne technikum mechaniczne ,

takie było wykształcenie , gdy był w zarządzie Solidarnoścu ZM Ursus , chyba , że się coś zmieniło . (2018-11-20 23:40)
pierwsza_krewpierwsza_krew
0
Skupiliście się Państwo na Panu Kierzkowskim a spójrzcie na Pana Czubackiego bo startował z Bezpartyjnych a czuję, że od PISu za darmo Zarządu nie dostał.Czyżby Pan Czubacki zdradził przyjaciół z MSW dla paru srebrników? (2018-11-21 08:30)
adam11111adam11111
-3
Brawo Panie Czubacki. Właściwy człowiek na własciwym miejscu. Przykład człowieka, który chce współpracować a nie jatrzyć jak to robią niektórzy. Nikogo nie zdradził z tego co wiem jest przykładnym i wiernym mężęm a ślubu z jakimś MSW nie brał - zresztą jakieś MSW w wyborach nie startowało. (2018-11-21 08:47)
kacperskyykacperskyy
+4
ja pier.. adaś w tym swoim otumanieniu już zaczynasz sie gubić co i jak.. tyle lat jechales po czubackim i zelichowskim, jak to miasto niszczyli, jak to nic nie zrobili a teraz wlasciwy czlowiek na wlasicwym miejscu?rozumiem, nie ważne kto, nie wazne co aby byl z pisem i jest dla ciebie bogiem.... :) ty to nawet hitlera i stalina bys wychwalal jakby ci ktos powiedzial ze do pis nalezeli :) (2018-11-21 09:00)
pierwsza_krewpierwsza_krew
+1
Komentarze w poniższym artykule chyba można śmiało przypisać do tego co zrobił Pan Czubacki.https://www.tvn24.pl/zamienil-koalicje-obywatelska-na-pis-wojciech-kaluza,885623,s.html (2018-11-21 13:20)
robroyrobroy
+1
@pierwsza_krew,i tutaj z pomocą może przyjść historia-wódz Mongołów,Dżyngis Chan (Temidżin) przy zdobywaniu terytoriun i podboju nowych plemion czasami korzystał ze zdrajców,oni torowali mu drogę,po zdobyciu wiosek i osiedli zdrajcę zawsze zabijał,mimo niewątpliwej pomocy-JAK SWOICH ZDRADZIŁ,ZDRADZI I MNIE,-to jego dewiza ,zostawiał rodzinę (co w tamtych czasach nie było regułą),a nawet otaczał opieką.można zacytować babciną mądrość-słuchaj,jak ktoś (Czubacki) zrobił Cię w konia-powinien się wstydzić,ale jak drugi raz Cię oszuka-to Ty jesteś jełop,,tacy co dla zysków zrobią wszystko,czekają na okazję żeby znów zrobić woltę i ruchem konika szachowego wskoczyć na nowy fotel,powinni przedstawiać przed wyborami il partii,koalicji,stowarzyszeń zaliczyli,i to by było na tyle (2018-11-22 16:28)

skomentuj ten artykuł