Piknik historyczny w Gawłowie - relacja

/ 22 zdjęć
+17

Piknik w Pałacu w Gawłowie w niedzielne popołudnie zgromadził ogromną grupę miłośników zarówno historii jak i odpoczynku na świeżym powietrzu. Działo się naprawdę wiele. Główną atrakcją pikniku był przede wszystkim występ nawiązujący do Ambrożego Skarzyńskiego, w rolę którego wcielił się Robert Gonera.


Ambroży Skarżyński, właściciel dóbr Gawłowo oraz Żukowow w I połowie XIX wieku to postać, która pozostawała w cieniu naszego miasta. Za pomocą przedstawienia teatralnego osoba Ambrożego Skarżyńskiego została przybliżona uczestnikom wydarzenia. Od narodzin, poprzez barwne życie aż do końca dni poznaliśmy jednego z najciekawszych właściceli dóbr w Gawłowie. Aktor Robert Gonera z pewnością zaciekawił widzów. To kolejna nowość jeśli chodzi o nasze miasto. Z inicjatywy Fundacji Ochrony Zabytków Mazowsza oraz Marszałka Województwa Mazowieckiego sochaczewianie mieli okazję do spotkania z aktorem ogólnopolskich scen. 


Zaprezentowanie przez FOZM historii związanej z pałacem nie mogło odbyć się w bardziej atrakcyjny sposób. Monodram autorstwa Marka Orzechowskiego, to ciekawe streszczenie, któremu Robert Gonera z pewnością sprostał. To wydarzenie jest nie tylko cząstką historii Pałacu w Gawłowie, której dziś mogliśmy przyjrzeć bliżej. 


Piknik to dodatkowo moc atrakcji dla dzieci oraz miłośników poznawania przeszłości. Podczas wydarzenia można było zobaczyć bunkier, który został objęty opieką FOZM i powraca do łask teraźniejszości. Na zakończenie uczestnicy mogli uczestniczyć w nauce tańca historycznego. 

 

0min     1640x    Udostępnij film


Zaznacz i skopiuj poniższy kod:

 1
Oceń
(1 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł