Protest transportowców w Sochaczewie – video

/ 1 komentarzy

Zapraszamy na relację video, również z lotu ptaka, z protestu transportowców na obwodnicy Sochaczewa 23 marca 2015. Blokada krajowej 50 trwała od 10.00 do 18.00, w tym czasie protestujące samochody ciężarowe jeździły non stop, w wolnym tempie, między rondem na Łowickiej a rondem na Żyrardowskiej. 

 

Protest transportowców tego dnia przeprowadzony został w całej Polsce, zawsze na strategicznych odcinkach dróg krajowych. Miała być to dotkliwa forma wyrażenia sprzeciwu wobec prób wyeliminowania polskich przedstawicieli z branży. Jak mówi jeden z koordynatorów strajku Michał Wereszczyński, transportowcy nie godzą się na to, że z jednej strony polscy przewoźnicy zostali objęci niemieckimi i francuskimi przepisami o płacy minimalnej, a z drugiej strony rosyjskie prawodawstwo ogranicza znacząco transport z Europy Zachodniej i z Polski na Wschód. Jeśli poniedziałkowy strajk nie przyniesie żadnych skutków, tzn. nie zmusi polskiego rządu do efektywnych działań, transportowcy zapowiadają paraliż ruchu w całej Polsce.

 

Materiał video firma SkyCam dla e-Sochaczew.pl

 

5min     3967x    Udostępnij film


Zaznacz i skopiuj poniższy kod:

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (1)

fairofairo
0
Blokujcie sobie Bruksele ,a nie obwodnice miasta uprzykrzając tym życie innym.
Niech właściciele firm transportowych sami pojeżdzą sb.po trasach swoich kierowców i zobaczą jaki to lekki kawałek chleba. Ham jeden z drugim kupi starego parcha i już nazywa to firmą transportową. Gratulacje. (2015-03-24 22:36)

skomentuj ten artykuł