PSZOK na terenie miasta - czynny raz w tygodniu będzie [video]

/ 5 komentarzy

Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Sochaczewie ma powstać na terenie Zakładu Wodociągów i Kanalizacji. Od 1 czerwca raz w tygodniu będziemy mogli oddać odpady do punktu przy oczyszczalni ścieków przy al. 600-lecia.

 

Ratusz zlecił Zakładowi Wodociągów i Kanalizacji wykonanie zadania własnego gminy z zakresu gospodarki komunalnej obejmującego utworzenie i prowadzenie stacjonarnego Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych dla mieszkańców miasta. 


Raz w tygodniu będzie można oddawać we własnym zakresie w wyznaczonych godzinach  między innymi, tworzywa sztuczne, papier, tektura, szkło, opakowania wielomateriałowe, odpady wielkogabarytowe, zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny, metale, opony, odpady zielone, odpady remontowe i budowlane, tekstylia, rozpuszczalniki, środki ochrony roślin, odpady zawierające rtęć czy też akumulatory i baterie.   


Otwarcie punktu planowane jest na 1 czerwca 2020 roku i ma on działać do 30 czerwca 2021.


Urząd starał się wyłonić odrębnego wykonawcę usługi w dwóch przetargach, jednak dokumentacji nie złożyła żadna firma w związku z tym ratusz podjął decyzję o powierzeniu prowadzenia PSZOK jednostce budżetowej ZWiK. 


O utworzeniu takiego punktu na terenie miasta mówił kilka miesięcy temu radny Adam Kloch. Podczas sesji w dniu 8 maja przypomniał temat. Natomiast o zasadach działania PSZOK dla mieszkańców miasta mówił burmistrz Piotr Osiecki. Burmistrz odnosi się również do pytania radnego Edwarda Stasiaka, a które dotyczyło możliwości świadczenia odpłatnej usługi odbioru odpadów wielkogabarytowych od mieszkańców miasta.


Z materiałem dotyczącym PSZOK możemy zapoznać się w załączonym materiale wideo. 

 

0min     799x    Udostępnij film


Zaznacz i skopiuj poniższy kod:

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (5)

Mecenas39Mecenas39
0
Jeden dzień w tygodniu i w wyznaczonych godzinach. Co to jakiś żart? (2020-05-09 07:43)
adamklochadamkloch
+4
No i znowu burmistrz nie wie co jest tematem dyskusji. I znowu jest nieprzygotowany. Dobrze wie tylko nie wiedząc co odpowiedzień kieruje dyskusję na inne tory. Tematem który poruszałem nie jest czy był PSZOK w Sochaczewie tylko wybudowanie PSZOKU tylko dla mieszkańców a nie dla wszystkich ościennych gmin na co chętnie godził się nam panujący obecny burmistrz. Po co płacić firmom zewnętrznym za jego prowadzenie jeśli mogła to prowadzić nasza firma czyli ZWIK tym bardzie że od dawna miała uprawnienia. Nie możliwe żeby o tym burmistrzowie nie wiedzieli no a jeśli wiedzieli i nic w tym temacie nie zrobili to nie wiem jak skomentować niech mieszkańcy sami to ocenią. Potrzeba było ponad czterech lat żeby w końcu zrozumieli co się do niego mówi o co zwracałem się wielokrotnie do niego z prośbą. No ale w końcu cel został osiągnięty mamy własny PSZOK i tylko dla mieszkańców Sochaczewa szkoda, że on ma być otwierany tylko na parę godzin i tylko raz w tygodniu czyli sobotę może burmistrz zrozumie i ten błąd i PSZOK będzie otwarty więcej dni w tygodniu bo w końcu my mieszkańcy za to płacimy. (2020-05-09 08:36)
RouterRouter
0
Generalnie to jedna wielka paranoja,inna sprawa że kto i czym dowiezie stare klamoty na zwałke,jeszcze może wynająć auto,same udogodnienia obecna władza szykuje,a że jeden dzień w tygodniu to i dobrze i żle. (2020-05-09 08:55)
jerzyk2205jerzyk2205
+2
No i mamy półweekendowy PSZOK na oczyszczalni ścieków w Sochaczewie. Ewenement na skalę krajową! Będzie funkcjonował przez kilka godzin tylko w soboty. Już widzę te sobotnie kolejki oczekujących do PSZOK mieszkańców 37 tysięcznego miasta. Odebrane odpady będą z oczyszczalni ścieków na bieżąco wywożone przez ZWiK, któremu miasto powierzy to zadanie. Usługa będzie kosztować mieszkańców 831 tys. zł za okres 13 miesięcy. Otwieramy oczy niedowiarkom. To jest nasz "miś", na skalę naszych możliwości. 😂 (2020-05-09 09:19)
RouterRouter
0
nieudolnośc władzy widac dokładnie.Ale smieci tanio ,no jest się czym cieszyć. (2020-05-09 11:54)

skomentuj ten artykuł