Robert Błaszczyk o inwestycji bieżni przy stadionie na ulicy Warszawskiej [VIDEO]

/ 15 komentarzy

Temat budowy bieżni na stadionie przy ulicy Warszawskiej wzbudza wiele emocji. Niestandardowa długość tej inwestycji nie spotkała się z przychylnością niektórych radnych. 


Projekt zakładał budowę bieżni lekkoatletycznej o długości 420 metrów. Byłby to jedyny taki obiekt w kraju. Nie dawałby możliwości organizacji znaczących zawodów. Pierwsza dokumentacja powstała w 2015 i była zgodna ze standardami jakie wymagane są przez Polski Związek lekkiej Atletyki. W latach kolejnych zmieniono jednak projekt, który zmienił długość bieżni do 420 metrów. 


Burmistrz Miasta Sochaczew zwrócił się do Ministerstwa Sportu i Turystyki o przeprojektowanie bieżni do zapewnienia dystansu 400 metrów. Będzie to kolejna zmiana dokumentacji. 


O inwestycji i jej zakresie opowiedział radny Robert Błaszczyk.  

 

0min     2308x    Udostępnij film


Zaznacz i skopiuj poniższy kod:

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (15)

Krzysiek_m42Krzysiek_m42
+1
Co trzeba mieć w głowie, aby zaprojektować bieznię o długości 420 metrów? Co trzeba mieć w głowie, aby taki projekt zaaprobować i przyjąć do realizacji? Co, boisko nie chciało się zmieścić dla pseudorugbystów? To wszystko kosztuje mnóstwo pieniędzy, naszych pieniędzy panie Osiecki. (2019-10-21 11:53)
Krzysiek_m42Krzysiek_m42
+1
Co trzeba mieć w głowie, aby zaprojektować bieznię o długości 420 metrów? Co trzeba mieć w głowie, aby taki projekt zaaprobować i przyjąć do realizacji? Co, boisko nie chciało się zmieścić dla pseudorugbystów? To wszystko kosztuje mnóstwo pieniędzy, naszych pieniędzy panie Osiecki. (2019-10-21 11:54)
roburobu
-3
Witam,Krzysiek_m42 chyba nigdy nie uprawiałeś sportu. Rugbiści to też mini żacy, żacy, młodzicy, kadeci, juniorzy i seniorzy. A pamiętajmy grają też w Sochaczewie kobiety, żadne nie pseudo. Więc nie obrażaj jak nie wiesz. Dużo szumu o nic. Każdy kto ogladał Lekkoatletyczne MŚ 2019 w Doha widział, że pierwszy tor już nie jest używany do startu i przeliczenie metrów następuje. A jakie znaczne imprezy mają być, takie, że stadion będzie za darmo, a ktoś przytuli od PZLA kase za wynajm??? Pan Błaszczyk, który chciał zniszczyć rugby w Sochaczewie a zniszczył Piłke Nożną. Ile tych zawodów w roku będzie??? Piłkarze i rugbiści graja non stop. Pan Błaszczyk orędownik sportu, który zostawia w sporcie po sobie spalona ziemię, który zabrał ze stadionu nawet budki dla rezerw, nie wspomnę o pucharach, sprzęcie sportowym i innych rzeczach. (2019-10-21 14:21)
JKSJKS
0
Radni KO i BSA my nie rozumiemy, czego Burmistrz nie rozumie, bo już chyba zrozumieć czas Panie Burmistrzu!Autor tekstu opublikowanego na stronie Urzędu Miasta „Cicha niezgoda, czy "nie" dla inwestycji?” tym razem bardzo rzetelnie opisał nasze stanowisko w sprawie głosowania Budżetu i WPF i powód naszego wstrzymania się od głosu. Jeszcze raz podkreślamy, że bardzo nam zależy na realizacji projektów takich jak: dwuletni projekt edukacyjny „Skok w przyszłość”dla Szkoły Podstawowej nr 3 czy remoncie ulicy 15 sierpnia , co w naszym imieniu, w swoim wystąpieniu na sesji w dniu 7 października br., podkreślił radny Janusz Bąbała. Dość już tej manipulacji! Pan Burmistrz zapomniał wspomnieć w swojej wypowiedzi, że w tym samym Budżecie i WPF przeznaczył kolejne pieniądze, wcześniej nieprzewidziane, na realizację projektu „Przebudowa stadionu przy ul. Warszawskiej”, tym razem na nadzór autorski nad realizacją tego projektu. To my pytamy Burmistrza, nad którym projektem ten nadzór autorski? Tym na 420 m, czy tym na 400 i który projekt realizujemy? A może to są pieniądze na trzeci już projekt tej inwestycji. Nigdy nie poprzemy realizacji projektów naruszających prawo, wbrew pozorom radny nie tylko odpowiada moralnie przed swoimi wyborcami, za poświadczenie nieprawdy odpowiada również karnie. To się już zdarzało w naszym kraju. W poczuciu odpowiedzialności nie przyłożymy do tego ręki.I kolejne pytanie do radnych PiS i SFS, kto z Was poparł słuszne żądania nauczycieli w sprawie podwyżki wynagrodzenia w trakcie strajku? Nikt. A teraz moi państwo podnosicie „łapki w górę”, w imię solidarności z nauczycielami, kto w to uwierzy? Przecież nauczycielom nic się nie należy, mogą za „miskę ryżu”, taka była wasza narracja, nawet waszych radnych nauczycieli!Budowę Sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej Nr 2 poprzemy pod warunkiem, że nie będzie to kolejny „bubel” a dokumentacja będzie przygotowana rzetelnie, zgodnie z obowiązującym prawem! (2019-10-21 14:44)
infoforyouinfoinfoforyouinfo
0
@robu, ja bym był ostrożny z tymi oskarżeniami pana Błaszczyka, żeby takie informacje podawać publicznie. Każdy ma prawo do swojej oceny działania p. Błaszczyka jako radnego, ale zeby oskarżać publicznie, że cos "ukradł" to na to trzeba mieć dowody, bo niestety może skończyć sie to źle dla osoby oskarżajacej, nalezy pamietać, ze radny to funkcjonariusz publiczny i podlega ochronie prawnej w związku z wykonywaniem mandatu - . art 216, art 226 k.k i jeszcze kilka innych artykułów k.k. (2019-10-21 15:01)
roburobu
0
@infoforyouinfo, jest napisane zabrał nie ukradł, proszę spytać P. Błaszczyka gdzie są Puchary, sztandary z klubu? To nie tylko puchary piłki nożnej i rugby, tam też chyba były inne dyscypliny. Proszę popatrzeć w historie, ile osób już mówiło o tych pamiątkowych rzeczach. To należy do wszystkich mieszkańców Sochaczewa bo to historia sportu, którą też tworzył R. Błaszczyk grając w piłkę nożną. A gdzie obecnie jest MKS Orkan Sochaczew, może tam stoją??? (2019-10-21 17:51)
Janusz01Janusz01
0
Jak ktoś wtrenuje się 420 metrach to potem takie 400 metró migiem przeleci. (2019-10-21 18:55)
hubertus63hubertus63
0
Robu o ile wiem to artykuł jest o niepotrzebnym marnotrawieniu pieniędzy podatnika przez burmistrza czyli naszych pieniędzy (3 projekty stadionu) a nie o zaginionych pucharach i sztandarach. (2019-10-22 09:15)
stawik12stawik12
-1
robu obrażasz ludzi i obrażasz człowieka , ktory akurat żył i żyje problemami sportu. Posądzenie kogoś o przywłaszczenie czegoś jest oskarżeniem podpadającym pod paragraf. Ja bym założył Ci sprawę a pieniężne odszkodowanie jakie bym żądał przeznaczyłbym na sport.A po drugie to pisz na temat jaki tutaj pddany został pod dyskusję. (2019-10-22 12:26)
roburobu
0
@stawik12, masz rację nie na temat, to komu nie pasowała bieżnia, projekt zatwierdziło Ministerstwo. Jak nadmieniłem wcześniej na MŚ w Doha nie używano pierwszego toru do startu. PS. @stawik12, nikogo nie obrażam tylko zadaję pytanie gdzie są te pamiątki puchary, medale itp. powinny stać w MKS Orkan, a Gdzie jest klub?, który w przyszłym roku ma 90 lat. Powinny być w odpowiednim miejscu ( temat do dyskusji). Żyje problemami sportu teraz bo jest radnym a jak nie był to co. Ostatnie działanie R.Błaszczyk w Sochaczewskim Sporcie to chyba rok 2009/2010, jak zniknęła piłka nożna z MKS Orkan. Nie poruszam historii bo w niej jako piłkarz R. Błaszczyk był. Jest wielu działaczy w różnych dyscyplinach sportu w Sochaczewie i działają bez mandatu radnego, bez pensji, bez polityki dla sportu. (2019-10-22 19:57)
roburobu
0
@stawik12, masz rację nie na temat, to komu nie pasowała bieżnia, projekt zatwierdziło Ministerstwo. Jak nadmieniłem wcześniej na MŚ w Doha nie używano pierwszego toru do startu. PS. @stawik12, nikogo nie obrażam tylko zadaję pytanie gdzie są te pamiątki puchary, medale itp. powinny stać w MKS Orkan, a Gdzie jest klub?, który w przyszłym roku ma 90 lat. Powinny być w odpowiednim miejscu ( temat do dyskusji). Żyje problemami sportu teraz bo jest radnym a jak nie był to co. Ostatnie działanie R.Błaszczyk w Sochaczewskim Sporcie to chyba rok 2009/2010, jak zniknęła piłka nożna z MKS Orkan. Nie poruszam historii bo w niej jako piłkarz R. Błaszczyk był. Jest wielu działaczy w różnych dyscyplinach sportu w Sochaczewie i działają bez mandatu radnego, bez pensji, bez polityki dla sportu. (2019-10-22 19:59)
Krzysiek_m42Krzysiek_m42
0
@robu, zadaj pytanie inne. komu nie pasowała pierwotna wersja projektu z 400 metrową bieżnią. szastanie naszymi pieniędzmi tylko po to aby zaspokoić manie wielkości rugbowego towarzystwa jest naganne i o tym trzeba mówić. co tu do rzeczy mają puchary i pamiątki. jeżeli Osiecki i jego rugbowi kolesie zapłacą za te roszady z projektami z własnych pieniędzy to bardzo proszę. ale póki jest to na koszt podatnika, to każdy powinien protestować. bez względu na to jak się nazywa i co wcześniej robił. (2019-10-22 22:19)
roburobu
0
@Krzysiek_m42, czepiasz sie rugbistów - chyba masz jakiś żal, idź do nich i potrenuj.Domyślne dane pewnie, gdzieś to można sprawdzić -w rugby w Sochaczewie trenuje pewnie około 300-350 osób ( 1 klub, treningi i mecze wiek od 10 lat), piłka nożna gra i trenuje około 150-200 osób (1 klub i kilka mniejszych klubów i szkółek nie licząc Bzury Chodaków, treningi i mecze, wiek od 8 lat), lekkoatletyka - 10-15 osób, zawody lekkoatletyczne 3-5 razy do roku. Meczy pewnie obu dyscypiln piłka nożna i rugby około 80-90 w roku. Pewnie będzie jakaś gwarancja na wszystko, tak więc będzie ograniczona ilość godzin korzystania. Bieżnia będzie 6 torowa więc jakie zawody, miejskie i powiatowe. Ja nie mówię, że lekkoatletyki ma nie być tylko oceńmy zapotrzebowanie. To jest gra polityczna i nie chodzi nikomy o długość torów. Puchary i medale itp. to historia sportu i tą historie powinni znać młodzi mieszkańcy Sochaczewa. Czy ta historia powinna leżeć gdzieś w garażu, piwnicy itp. ??? (2019-10-22 23:23)
infoforyouinfoinfoforyouinfo
0
@robu Czyli jak u Orwell-a

„Wszystkie zwierzęta są równe, ale niektóre zwierzęta są równiejsze od innych”. Folwark zwierzęcy. Opowieść o manipulacjach władzy i polityków, które mogą się zdarzyć zawsze i wszędzie. - To tak a propos oceny zapotrzebowania !

(2019-10-23 00:41)
jerzyk2205jerzyk2205
0
Radni - poplecznicy burmistrza za wszystkimi pomysłami (złymi i dobrymi) głosują na tak. Czy ktoś z nich przez 9 lat, choć raz miał inne niż burmistrz zdanie i zagłosował przeciw? Na szczęście dla budżetu i mieszkańców miasta w tej kadencji jest silna i merytoryczna opozycja, która skutecznie obnaża pudrowaną przez zależne lokalne media indolencję władz miejskich. (2019-10-23 15:43)

skomentuj ten artykuł