Rozmowa o sztuce z Marcinem Hugo-Baderem - wystawa VIDEO

Z powodu koronawirusa większość czasu spędzamy w swoich domach. Stopniowe odmrażanie gospodarki pozwoliło na ponowne otwarcie bibliotek oraz muzeów, jednak na powrót do ,,normalności" musimy jeszcze poczekać. Mimo to sochaczewscy artyści nadal malują, a swoje prace wystawiają nie w galeriach, a w internecie. Jednym z nich jest Marcin Hugo-Bader. Czy obecna sytuacja jest dla niego pewnego rodzaju inspiracją? 


Jaki jest Twój sposób na radzenie sobie z izolacją?

W kontekście sztuki to nie ma dla mnie znaczenia ponieważ "izolacja" powinna towarzyszyć podczas tworzenia, chociaż nie zawsze to wychodzi. Dzisiaj czuję się odizolowany od życia w mieście, wtedy powracają wspomnienia od zdarzeń  i wydarzeń, w których się brało udział i współtworzyło.


Jakie refleksje Ci towarzyszą?

Uważam, że nie należy bagatelizować tej sytuacji. Jestem ciekaw ile z nas zmieni swoje dotychczasowe nawyki.


Czy obecna sytuacja stała się dla Ciebie inspiracją?

Tak. Planuję pokazać obraz " Pandemia po sochaczewsku" na wystawie w Sochaczewie już niebawem, ale miejsce prezentacji dzieła owiane jest tajemnicą. Myślę, że w dobie obecnego kryzysu, mogą narodzić się zupełnie nowe pomysły na realizacje twórczych zamierzeń. 


Mimo pandemii sztuka może trafić do ludzi w formie on-line. Ty również postanowiłeś zaprezentować nam swoje prace właśnie w formie wirtualnej wystawy. 

Cieszę się że mogę zaprezentować swoje obrazy  on-line. Krajobrazy te namalowałem na płótnie farbami akrylowymi.


Dziękuję za rozmowę

Dziękuję i zapraszam wszystkich mieszkańców miasta do zapoznania się z ,,wirtualną wystawą" moich prac oraz do odwiedzenia strony http://hugo-bader.m.netgaleria.pl/.


Sylwia Łukawska  

0min     365x    Udostępnij film


Zaznacz i skopiuj poniższy kod:

 5
Oceń
(1 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł