Schronisko w Sochaczewie - czy potrzebne? VideoSonda

/ 2 komentarzy

Dnia 27.06.2018r. Rada Gminy Sochaczew podjęła uchwałę o zagospodarowaniu przestrzennym fragmentu wsi Kożuszki Parcel. Podjęcie uchwały wiąże się jednocześnie z likwidacją znajdującego na tych terenach schroniska "Azorek". Mieszkańcy okolicznych terenów już wcześniej próbowali "przepchnąć" nowy projekt z uwagi na uciążliwość obiektu, tym razem się udało. Rozumiemy postawę właścicieli pobliskich nieruchomości, w końcu jest to obiekt dość uciążliwy w roli sąsiada. Czy jednak jako 40 tys. miasto możemy sobie pozwolić na całkowite zlikwidowanie tego typu obiektu? Czy problem problem bezdomności zwierząt z terenu miasta zniknie magicznie w momencie wejścia uchwały w życie? A może jest to zwyczajne "zamiatanie pod dywan"?

Co sądzą mieszkańcy naszego miasta? Zapraszamy do obejrzenia materiału video.

 

5min     2542x    Udostępnij film


Zaznacz i skopiuj poniższy kod:

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (2)

jerzyk2205jerzyk2205
+2
Likwidacja? Jaka likwidacja, a dlaczego nie przeniesienie schroniska na tereny miejskie lub inną akceptowaną lokalizację w powiecie?

Jakie są fakty:

1) Gmina miała pełne prawo do podjęcia uchwały o zagospodarowaniu przestrzennym terenu na którym znajduje się schronisko. Gmina Miasto Sochaczew nie może narzucać wiejskiej Gminie Sochaczew rezygnacji z zaspokajania potrzeb mieszkańców gminy i ograniczać jej władztwa planistycznego.

2) To nie oznacza automatycznej likwidacji schroniska, a konieczność jego przeniesienia przez Burmistrza Sochaczewa w inne miejsce. Gmina Sochaczew daje miastu roczny czas na przeniesienie schroniska. Burmistrz Osiecki miał na to 8 lat!!! Czy poszukiwał nowej lokalizacji dla schroniska? Próbował polubownie rozwiązać problem?

3) Czy mieszkańcy zatroskani o los zwierząt i zmartwieni informacją o likwidacji schroniska o tym wiedzą? Czy któreś media sochaczewskie próbują rzetelnie przedstawić racje stron? Być może takie są, a ja o tym nie wiem.

4) Decyzję o likwidacji schroniska mogą podjąć tylko władze miejskie - Rada Miasta, na wniosek Burmistrza Sochaczewa!!! Jeśli ktoś spróbuje zrzucać odpowiedzialność za przyszłą likwidację schroniska na gminę wiejską, to będzie manipulował opinią społeczną.

5) Konflikt z Gminą Sochaczew z powodu ośmioletniej opieszałości władz miejskich nie ma sensu!

6) Schronisko należy przenieść w nową lokalizację!!! (2018-07-21 17:48)
RouterRouter
0
wybory blisko,każdy cos chce pokazać. (2018-07-22 10:15)

skomentuj ten artykuł