Socho 2017: ćwiczenia obronne nad Bzurą

/ 4 komentarzy

Dziś na terenie toru motocrossowego nad Bzurą miały miejsce ćwiczenia obronne o kryptonimie SOCHO 2017. Brali w nich udział między innymi przedstawiciele straży pożarnej, policji i pogotowia ratunkowego, a także klasy mundurowej Zespołu Szkół im. Jarosława Iwaszkiewicza w Sochaczewie. Dziękujemy czytelnikowi za przesłanie krótkiego filmiku ilustrującego główny epizod ćwiczeń.

 

Przygotowane przez Starostwo Powiatowe ćwiczenia o kryptonimie SOCHO 2017 odbyły się w ramach szkolenia obronnego o nazwie „Osiąganie wyższych stanów gotowości obronnej oraz realizacja przedsięwzięć wynikających z planu operacyjnego funkcjonowania powiatu w czasie wystąpienia sytuacji kryzysowej oraz w warunkach zewnętrznego zagrożenia Państwa z wykorzystaniem stanowiska kierowania starosty”. Wzięli w nich udział przedstawiciele wszystkich służb mundurowych, również klasy mundurowej ZS im. Iwaszkiewicza z Sochaczewa, a także Szpitala Powiatowego, Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej i Powiatowego Inspektoratu Weterynarii. Dziś w godzinach 10.00 – 10.30 miał miejsce główny epizod SOCHO 2017. Na terenie toru motocrossowego nad Bzurą oglądaliśmy i napad wroga, i próbę obrony, nie obyło się bez hałasów i bez rannych.

Dziękujemy czytelnikowi za przekazanie filmiku ilustrującego przebieg działań.

 

2min     3283x    Udostępnij film


Zaznacz i skopiuj poniższy kod:

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (4)

robroyrobroy
0

no i Putin z Łukaszenką szybko zakończyli swoje manewry  "Zapad",widząc jak zwykła,prosta Starościna dowodzi lokalnymi mnewrami roznosząc w pył dywersantów w Sochaczewie-straty po stronie wroga-trzy żabki zielone,cztery gołębie ciężko wystraszone i jedna wrona która walnęła w drzewo podczs ucieczki

(2017-10-07 09:29)
metasekwojametasekwoja
0

Dobre.

(2017-10-07 18:04)
kacperskyykacperskyy
0

pani starosta zbyt pochopnie nazwala ten zlot ppoż i policji cwiczeniami obronnymi. juz lepiej chlopaki z ASG to robia, moze by ich sie podpytac?

https://www.youtube.com/watch?v=6HMyHGWXQ9s

 

(2017-10-09 07:53)
pierwsza_krewpierwsza_krew
0

Pani Starościno,

jeśli na tym filmiku są pokazane ćwiczenia które mają na celu doskonalenie obrony przed nagłym atakiem wroga to wzbiera we mnie trwoga.

Temu misiu na pierwszym planie coś z karabinu wypadło :) dalej spacerują w grupkach policjanci, kilku strażaków pali cygara pod drzewkiem, ogólnie atmosfera piknikowa z fajerwerkami.

Chce Pani powiedzieć, że to cały nasz "potencjał militarny powiatu" na wypadek napaści wroga na nasze kochane miasto?

(2017-10-09 09:51)

skomentuj ten artykuł