Światła przy Kauflandzie – interwencja

/ 10 komentarzy

Otrzymaliśmy list i film od mieszkańca, który dobitnie udowadnia absurdalne rozwiązania na sochaczewskich drogach. Publikujemy materiał w całości, dołączając się do apelu i prośby o naprawienie oczywistych błędów.

 

Do Urzędu Miasta, Gminy, Powiatu, Burmistrza, Policji, Ziemi Sochaczewskiej, Sochaczewianina, E-Sochaczew.

 

Zwracam się z apelem do mieszkańców Sochaczewa pełniących jakiekolwiek funkcje o pomoc w sprawie związanej z funkcjonowaniem świateł sygnalizacyjnych przy Kauflandzie, jak również oznakowaniem dróg wyjazdowych z Sochaczewa, a szczególnie w kierunku Żyrardowa (Grójca, A-2) – czyli na kierunku południowym.

W marcu napisałem krótkie e-maile do urzędów: miejskiego, powiatu, gminy, Radia Fama i Ziemi Sochaczewskiej w sprawie zmiany działania świateł przy Kauflandzie, a tylko urząd gminy opowiedział, że to nie ich sprawa, tylko urzędu miasta. Pozostali, liczyłem, że dadzą poparcie w tej sprawie, ale wszyscy mieli to głęboko w du... i nic się nie zmieniło.

Chodzi o to, że w/w market jest czynny od 7-22, światła można powiedzieć wstrzymują ruch na 600- lecia przez całą dobę. W godzinach zamknięcia marketu można by wyłączyć te światła, a ruch odbywałby się tak jak 50m dalej czyli wjazd do stacji paliw - Statoil. W/w światła są źle ustawione, co można zaobserwować w godzinach rannych (500 pojazdów na 600-lecia podążających w kierunku ul. Warszawskiej, a one włączają się co 30 sekund, powodując hamowanie ruchu i produkcję niepotrzebnych spalin, bo kilka samochodów startujących z pierwszego biegu, to wiadomo jaki przynosi efekt).

Obserwując te światła zauważyłem, że po przejechaniu 5-ciu samochodów po przełączeniu na zielone znowu włączają się czerwone. Wygląda to na kpinę z ludzi.

Jeszcze raz ponawiam apel w tej sprawie, jak również proszę o zajęcie się sprawą drogowskazów przy rondzie na wiadukt kolejowy. Szczególnie śmieszny wydaje się kierunek wskazujący drogę na Skierniewice, gdzie w rzeczywistości ta droga biegnie w kierunku Żyrardowa. Wiadomo, że Sochaczew leży na trasie dróg północ – południe i każdego interesuje dojazd do najbliższego węzła czyli A-2 albo Mszczonów – Grójec, a tu jakiś niezorientowany, zatrudniony po rodzinie, wskazuje drogę na Skierniewice, a o autostradzie A-2 czy najczęściej jadących na Mszczonów – Grójec ani mru-mru. A wystarczyłoby posłuchać  na CB kanał 19, o co kierowcy pytają. Jadąc od Skierniewic drogą k. wieży ciśnień i wąskotorówki można zauważyć, że na Skierniewice trzeba skręcić na wiadukt. Tylko co dalej. Na kolejnym rondzie mamy drogowskaz na Poznań i Płońsk, a na Skierniewice dopiero na obwodnicy Żyrardowa, czyli po 35 km. Jaki zdolny człowiek to wymyślił i chyba jakiś kierownik to zatwierdził.

Przed kilku laty stał drogowskaz na Grójec tylko nie przy drodze na wiadukt a obok w kierunku obecnego starostwa powiatowego. Wracając od pociągu po pracy często na wysokości starostwa zatrzymywały się samochody pytając mnie jak dojechać na Mszczonów – Grójec – wskazywałem na wiadukt. Często słyszałem pytanie, czy nie ma w Sochaczewie rozgarniętego człowieka, który postawiłby ten drogowskaz przy właściwej drodze, ale taki nie znalazł się.

Drogowskaz po latach nie konserwowany załatwiła korozja i problem się rozwiązał. Teraz nastali następcy jak widać nie lepsi po geografii. Jeżdżąc po Polsce zauważa się jakąś logikę w ustawianiu drogowskazów. Do najbliższego ważnego węzła lub trasy. U nas w Sochaczewie na chybił trafił. Zastanawiam się po co i komu tu były potrzebne Skierniewice. Przecież to ośmiesza nasze miasto. Jeżdżą patrole policyjne, ludzie przecież wykształceni i jakoś tego nie widzą, nie zastanawia ich to.

Proszę o reakcję, a szczególnie na te światła przy Kauflandzie, bo w razie braku reakcji, napiszę o pomoc do redaktora Waissa z I programu, a nie chciałbym ośmieszać miasta na antenie I programu Polskiego radia.

Niech każdy trochę dalej spojrzy i zareaguje, a szczególnie ci, którzy pracują na miejscu w Sochaczewie i są powołani do tych funkcji i opłacani z kieszeni podatnika. Jak można coś poprawić. Chociażby takie funkcjonowanie świateł, które już od rana nie będą komplikować życia i zabierać czasu, a szczególnie tym, którzy dalej pracują i chcą w porę dojechać.

 Pozdrawiam. W załączniku film z działania w/w świateł.

 

4min     7036x    Udostępnij film


Zaznacz i skopiuj poniższy kod:

 0
Oceń
(0 głosów)

 Opinie i komentarze użytkowników (10)

robroyrobroy
0
może i słuszne uwagi do świateł,nie tylko tutaj-przy Kauflandzie,dodałbym jeszcze wyjazd z Gawłowskiej, (szkoda że nie powstało tam rondo-jadę i widzę że po Płockiej przez minutę-rzadka sytuacja ale bywa w ciągu dnia i wieczorem- nic nie jedzie , a ja stoję na Gawłowskiej,muszę )ale powiedzmy sobie szczerze- niektórzy kierowcy osłabiają ruch,stoję w kolejce i liczę-zapaliło się zielone a pierwszy samochód rusza po 3 sekundach,niemrawo,następny zaczyna ostrożnie bo spodziewa się że poprzednik coś wykręci,i tak zamiast 10 samochodów światła puszczają 5-6,nie namawiam do ruszania z piskiem opon ale trzeba jeździć bystrzej,co jeszcze obserwuję-widząc z daleka że są światła czerwone,niektórzy zwalniają ,licząc że dojadą i trafią na zielone bez postoju,z marszu,a za nimi kolejka się wydłuża,możesz zainteresować filmikiem adresatów ale to nic nie zmieni
(2014-09-13 09:19)
robroyrobroy
0
a filmik jak filmik,zamieściłeś i koniec,nic nie pokazuje,ustaw kamerę,zrób zdjęcia poklatkowe przez godzinę (szczytu) i wtedy zobaczymy korki,piozdrawiam
(2014-09-13 09:25)
GRZECHGRZECH
0
Mi na filmiku rzucili się w oczy rowerzyści co mają gdzieś sygnalizacje świetlną.
(2014-09-13 13:10)
robroyrobroy
0
do -GRZECH-jestem i pieszym, i rowerzystą i kierowcą samochodu-zrobili z rowerzystów święte krowy i jest co jest-skręcają kiedy chcą,przejeżdżają po pasach, i to samo chce zrobić z pieszymi sz.p. Posłanka ,NAZWISKA NIE WSPOMNĘ BO MNIE ODRZUCA (cytuję idiotkę-mój Tatuś -rajdowiec -miał kilka kompletów opon !!i i ona chce abyśmy jeździli na zimówkach (pod rygorem)od października do marca!!idiotka,ona chce również BEZWZGLĘDNEGO PIERWSZEŃSTWA dla pieszych-takie debilowate rozmawiające przez telefon ,nagle skręcające na pasy ,nie popatrzy bydle czy jest 55 samochodów i nagłe hamowanie nie doprowadzi do kolizji lezie na chama na jezdnię-no ale prawo dałoby temu czemuś  taki przywilej-pieszy SPOJRZY NA PASY!!  i już mu musisz ustąpić,moja sytuacja-jadę (ulica w Sochaczewie)a przede mną duża ciężarówka miga w lewo i zatrzymuje się-skręca- jest miejsce,mijam powolutku a tu zza tego ciężarowca wyłania się gość z telefonem przy uchu i ładuje się na zderzak !,stanąłem,ale gdybym jechał te pare kilosów szybciej trzepnąłbym ćwoka bo wylazł zza ściany nie rozglądając się
(2014-09-13 15:58)
GRZECHGRZECH
0
Widziałem ostatnio reportarz jak to z każdym kilometrem nowych szlaków rowerowych w łodzi rośnie ilość wypadków z nimi w roli głównej.
Dzieje się to co napisałeś. Jestem święty i mogę robić co chce. Więc jadę 40km/h z mp3 na cały głos i mam ...
(2014-09-13 19:18)
robroyrobroy
0
może już wcześniej zamieściłem,może nie ale trzy minuty można pooglądać https://www.youtube.com/watch?v=KXcIy7GPUMs#t=36
(2014-09-14 17:25)
Weselny KlimatWeselny Klimat
0
Jeżeli piszemy o takich sprawach to jeszcze przydała by się strzałka do skrętu w prawo na skrzyżowaniu warszawskiej z 600- lecia, bo kierowcy czekający na skręt w prawo blokują pas do jazdy na wprost a tak by ruch odbywał się płynniej. Niech odpowiednie służby pomyślą o tym.  (2014-09-15 09:17)
kacperskyykacperskyy
0

jedziesz samochodem o 6 rano i zatrzymujesz sie bo ktos pstryknal czerwone przy statoil a nastepnie za 150 metrow przy kauflandzie - o tej godzinie to tylko dla zasady... poza godzinami zamkniecia sklepu te swiatla to totalna bzdura.

(2014-09-16 11:32)
kacperskyykacperskyy
0
swiatla czynne cala dobe... czy to 24 czy 3,4 rano... debilizm do kwadratu (2014-10-01 21:07)
omni-busomni-bus
0
Słuszna racja z tymi światłami. Ja jadę tam nawet 3 razy dziennie i np. o 5 rano nie ma samochodów z boku ani pieszych a 600-lecia zapala się czerwone. Chociaż niech zmienią że na kierunku głównym czyli na 600-lecia będzie cały czas zielone a jak sie pojawia pojazd który chce wyjechać od kauflandu, skręcić do kauflandu lub pieszy na przejściu to wtedy zapali się czerwone. Popieram w 100% osobę która poruszyła temat bo jeśli na skrzyżowaniu warszawska , 600-lecia które jest w nocy niebezpieczne może być w nocy pomarańczowe pulsujące to tu tym bardziej. Pozdrawiam (2015-01-26 07:53)

skomentuj ten artykuł