Święto Niepodległości w Sochaczewie – pomnik marszałka Piłsudskiego

Sochaczew od wczesnych godzin świętował 100-lecie odzyskania Niepodległości Polski. Przy placu Kościuszki dokładnie o 11.11 wyruszyli uczestnicy "Narodowego Biegu Stulecia od Bałtyku do Tart". Grupa młodzieży, dorosłych a także dzieci wzięła udział w tym sportowym wydarzeniu. 


O 14.00 na skwerze przy budynku Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej odsłonięto popiersie marszałka Józefa Piłsudskiego. Złożono uroczyście kwiaty również pod tablicą upamiętniającą strażaków, znajdującą się na budynku komendy PSP a także przy tablicy upamiętniającej sochaczewskich bohaterów i figurze Chrystusa Zmartwychwstałego. Burmistrz wygłosił z okna Muzeum Ziemi Sochaczewskiej i Pola Bitwy nad Bzura przemówienie, które zawierało części wystąpień swoich poprzedników. 


Jednym z najważniejszych momentów była salwa honorowa w wykonaniu żołnierzy z 3 Warszawskiej Brygady Rakietowej na placu Kościuszki. Oddano także cześć wszystkim poległym za kraj oraz miasto Sochaczew. 


Nie było tłumów na obchodach Święta Niepodległości. Tak ważne wydarzenia dla kraju były raczej okazją do świętowania dla bardzo małej społeczności naszego miasta. Najwięcej sochaczewian uczestniczyło w pokazie laserowym w sobotni wieczór poprzedzający dzień 11 listopada. To właśnie taka forma przedstawienia okazała się dla mieszkańców najbardziej interesująca. Najlepszym przykładem i najbardziej zaangażowaną grupą byli sochaczewscy harcerze. 

 

2min     2541x    Udostępnij film


Zaznacz i skopiuj poniższy kod:

 3
Oceń
(2 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł