Sylwia Chutnik - spotkanie z burzą pytań od mieszkańców

Sylwia Chutnik była gościem kolejnego już spotkania z cyklu Sochaczewski Łoskot Myślowy. Mieszkańcy coraz chętniej zabierają głos w dyskusjach ze znanymi osobami, które odwiedzają Łoskot. 


Podczas spotkania goście rozpoczęli burzę pytań. Było sporo o feminatywach, procesie twórczym pisarzy czy odwlekaniu rzeczy na później. Jak najbardziej ekspresowo streścić spotkanie? Otóż jest tu i teraz. Zaraz ma wiele twarzy. Prokrastynacja (nawet komputer nie widzi takiego słowa!!) jest zachowaniem, które każdy z nas wywleka na światło dzienne bardzo często. Zatem porzekadło głosi: co masz zrobić jutro, zrób dziś. 


Sylwia Chutnik sporo uwagi poświęciła kilku sentencjom. Omawiając je, wyłonił się pewien obraz w którym można dostrzec wyraźne przesłanie. Rozwijając się, czytając, poznając, zbierajmy ważne dla siebie zdania, sentencje, myśli. Z całokształtu możemy nawet tworzyć swoje, takie które będą naszą ostoją i filarem. Bardzo wskazane byłyby cytaty autora oraz konferansjera którym był Mariusz Szczygieł, ale tym razem ich nie będzie. Najwłaściwszy bowiem jest bezpośredni kontakt, dlatego każdy kto chce odnaleźć coś dla siebie powinien przyjść i osobiście spotkać się z autorami, którzy odwiedzają Łoskot. Kolejny Najazd Pisarzy z cyklu Sochaczewski Łoskot Myślowy odbędzie się już w styczniu. Nowy rok to spotkanie między innymi z Martą Abramowicz czy też Filipem Springerem.


Przychylam się do podziękowań szczególnych, jakie udało mi się w sieci odnaleźć. Mianowicie, dziękuję za cykl Marlenie Skrobosz jako organizatorce tego wydarzenia. Wkładając takich gości w nasz świat otwieramy pewne drzwi, zagadnienia, odsłaniamy zasłony tego co chcielibyśmy zakryć, o czym dotąd nie było dane rozmawiać tak otwarcie. Wbijając tematy, publikacje i autorów jak zadrę. Może albo wrosnąć w ranę i pozostać z już zrośnięta swoją myślą ze społeczeństwem, albo będzie się paprać. Co też ostatecznie jest jakimś efektem. 


Gratuluję organizatorom i raz jeszcze dziękuję. D.M.


Foto Tomasz Ertman

 

0min     911x    Udostępnij film


Zaznacz i skopiuj poniższy kod:

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł