Tłumy na spotkaniu o wymianie kotłów - Video

/ 3 komentarzy

Przedstawiciele ratusza jak sami przyznali na początku spotkania: "nie spodziewali się aż tak wysokiej frekwencji". Kramnice Miejskie wypełniły się po brzegi tłumem osób zainteresowanych, chcących dowiedzieć się czegoś więcej w kwestii wymiany starego typu pieców tzw. kopciuchów na nowsze - opalane paliwem bardziej przyjaznym środowisku. Zabrakło krzeseł a ludzie ściskali tuż przy wejściu,przy ścianach a nawet ustawiali się piętro wyżej na balkonie obok biblioteki miejskiej. 

Niestety jedno z pierwszych zdań jakie padło z ust specjalisty w dziecinie grzewczej(właściciela firmy Empirio) było "Pieniędzy nie starczy dla wszystkich!" Łączna pula na wymianę źródeł ciepła dla całego Mazowsza wynosi bowiem tylko 12mln zł. Przedstawiciele naszego miasta mogą wnioskować zatem maksymalnie o 1,5mln zł dla mieszkańców miasta Sochaczew. Biorąc pod uwagę fakt, że średnia cena instalacji przyłącza gazowego w domu jednorodzinnym waha się w granicach od kilkunastu do kilkudziesięciu tysięcy złotych, nie jest to suma zbyt wysoka. Zainteresowanym dofinansowaniem polecamy już wypełniać dokumenty, tymczasem zapraszamy do krótkiej relacji video.


W..

 

6min     2854x    Udostępnij film


Zaznacz i skopiuj poniższy kod:

 5
Oceń
(2 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (3)

jerzyk2205jerzyk2205
+1
Przedstawiciele burmistrza nie spodziewali się takiego zainteresowania mieszkańców wymianą kotłów. Gdyby nie jesienne wybory i coraz głośniejsza krajowa kampania antysmogowa, sochaczewskie władze miejskie zapewne nadal nie widziałyby problemu mimo, że zima była wyjątkowo smogowa. To zatruwani gęstym smogiem mieszkańcy miasta podnieśli larum. Skoro okoliczne gminy wiejskie podjęły temat walki ze smogiem i wymiany kotłów, więc burmistrz również zainteresował się programem z mazowieckiego RPO. Jak zwykle postawił na propagandowy i wizerunkowy wymiar informacji o spotkaniu, najwidoczniej nie spodziewając się szerokiego oddźwięku społecznego i gotowości mieszkańców do wymiany kotłów. Na spotkanie informacyjne przyszły tłumy, ale ludzi oczekujących realnego wsparcia. Co usłyszeli? Że być może, jeśli miasto otrzyma dotację, pomoc uzyska tylko część z nich. Jaki będzie realny efekt oprócz pozyskanej wiedzy? Oby to nie były tłumy rozczarowanych mieszkańców burmistrzowską ofertą pomocy. Szkoda, bo magistrat mógł najpierw rozeznać temat, korzystając z doświadczeń innych samorządów, które wspierają i realizują wymianę kotłów już od kilku lat, korzystając m.in. z dotacji Narodowego czy Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska. Należy korzystać z dobrych przykładów i doświadczeń innych samorządów.

(2018-04-18 17:34)
MaverickMaverick
+1
Przecież to są jakieś kpiny 1,5 mln to jest nic. Nie wiem po co było w ogóle robić takie spotkanie - żeby pokazać że się cokolwiek robi bo idą wybory? Żenada (2018-04-19 14:18)
zbigniew15zbigniew15
0
A olbrzymie pieniądze na ochronę środowiska idą do o Tadeusza w Toruniu. (2018-04-19 17:51)

skomentuj ten artykuł