Twórczość Bartłomieja Kurzei-,,Co Ci w duszy gra"

/ 7 komentarzy

Zapraszam serdecznie do obejrzenia kolejnego odcinka programu ,,Co Ci w duszy gra". Tym razem jest ze mną Bartłomiej Kurzeja, artysta, rzeźbiarz, malarz, rysownik. Człowiek bez wątpienia wszechstronnie uzdolniony. Jego prace można podziwiać w wielu Polskich miastach, ale również poza granicami naszego kraju.  

W celu nagrania tego wywiadu spotkaliśmy się w aktualnej pracowni Bartłomieja, znajdującej się przy Kościele parafii św. Wawrzyńca w Sochaczewie. Już od progu było widać intensywnie trwające prace nad kolejnymi rzeźbami, które ostatecznie pojawią się przy każdej ze stacji drogi krzyżowej w ogrodzie z tyłu kościoła. Cały proces twórczy jest niezwykle czasochłonny i wymagający pełnego skupienia i precyzji. Tego akurat Bartłomiejowi nie brakuje. Za każdym razem całym sercem angażuje się w to, co robi.  

Nad czym aktualnie pracuje? Gdzie można zobaczyć jego prace? Posłuchajcie sami. 


video - Wiktor Wachowski 

 

0min     1652x    Udostępnij film


Zaznacz i skopiuj poniższy kod:

 2.5
Oceń
(8 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (7)

krisdkrisd
+1
Fantastyczna twórczość... (2019-11-18 14:21)
krisdkrisd
+3
Jak można tolerować i propagować takiego "artystę"? (2019-11-18 14:23)
krisdkrisd
+1
Świetny pokaz "mądrości" (2019-11-18 14:33)
MieciaMiecia
0
Wywiad jest przeprowadzony w związku z cyklem programu ,,Co Ci w duszy gra". Polega on na pokazywaniu twórczości artystycznej poszczególnych osób. W żadnym fragmencie rozmowy nie ma ani jednego zdania, które w jakikolwiek sposób obrażałoby kogokolwiek. Nie ma również żadnego nawiązania do kukły ani nawoływania do agresji. Rozmowa dotyczy prac, rzeźb, obrazów itp. (2019-11-18 14:59)
wbienkowbienko
+2
Są sprawy, których nie da się ukryć. Fakty to fakty.

Ale fakty przemilczane ze względu na koniunkturalizm to czysta hipokryzja.W tym kontekście, w związku z cyklem programu ,,Co Ci w duszy gra", wramach reminiscencji, proszę o przypomnienie twórczości równie wszechstronnych artystów XX w., którym podobnie w duszy grało:

- malarza-akwarelisty Adolfa H.

- rzeźbiarza-architekta Alberta S.

Talent talentem, ale są pewne granice przyzwoitości, których Szanowna Redakcjo należy się trzymać.

Chyba, że pan artysta wyrazi skruchę i publicznie przeprosi za swoje czyny i słowa. (2019-11-19 09:25)
anomaliaanomalia
+2
Chciałabym zapytać, jakiej narodowości były postaci występujące w Drodze Krzyżowej (a propos aktualnego zajęcia artysty) - Jezus, jego matka i umiłowany uczeń. (2019-11-19 10:55)
ShitmonsterShitmonster
0


Porozmawiajmy o sztuce lewackiej -https://www.youtube.com/watch?v=MRgo1phznHkTRZY STRZAŁKI... ZNAK PAŁKI! DO ŁAPY DO JAPY DO DUPY (2019-11-19 18:31)

skomentuj ten artykuł