Tygrysice Sochaczew - wyjątkowe zawodniczki rugby

/ 2 zdjęć

Tygrysice Sochaczew - zespół rugby, który w tym roku osiągnął pełnoletność. Od osiemnastu lat udowadniają wielką siłę nastolatek. Sport kształtuje codziennie ich charakter. Dążenie do celu stało się naturalną potrzebą. Pierwsze marzenia Tomasza Ertmana, któremu żeńska drużyna zawdzięcza swoje powstanie trwa i z pewnością do nich należy również przyszłość. Zapytaliśmy czy Tomasz spodziewał się, że drużyna przetrwa tyle lat?

"Zakładając drużynę Tygrysic miałem nadzieję, że będą przyszłościowym zespołem. We wrześniu 2001 roku zespół rozpoczął pierwsze treningi. Sama ich nazwa wskazuje na wytrwałość. A przyszłość może istnieć dzięki wytrwałości. Bywało różnie. Ale takie trudniejsze chwile pokazują tylko charakter tej drużyny. Ja się bardzo cieszę, że Tygrysice przetrwały. Do rugby potrzebny jest charakter. Jak już się zacznie tą przygodę to już się zostaje na zawsze. Z dziewczynami jest tak: jak już postawią sobie jakiś cel to dążą do tego aby go osiągnąć. Dziewczyny są bardziej uparte i konsekwentne od chłopaków. Jest w nich moc." 


Tyle oficjalnych wiadomości. Jakie są prawdziwe Tygrysice? Najlepiej obrazują to dwie fotografie. Poważne, odpowiedzialne, zasady gry zespołowej są dla nich priorytetem, skupione. A poza tym ... Uśmiechnięte, pełne życia, może nieco zwariowane, głośne. Każda być może ma inne wymagania, swój rytm. 


Są idealne. Jak każda kobieta. Kobieta indywidualnie i jako idealny zespół. Dają od siebie tak dużą dawkę pozytywnych emocji, że warto być ich kibicem. Przy takiej dawce dorastającej dziewczęcości ich trener Piotr Wylot ma bardzo emocjonujące z pewnością zadanie. Uczyć ich, przekazywać wiedzę, trenować i sam być przykładem. Nie ma lekkiego zadania przed sobą. Ale wie, że to co dziewczyny osiągną będzie ich wspólnym wysiłkiem, ich wspólnym dobrem i dumą. Widać dumę w oczach trenera. Widać wdzięczność dziewczyn. 


Za wizytę oraz przedstawienie charakteru drużyny dziękuję:

Sandrze Kłak, Aleksandrze Pietruszce, Wiktorii Buczyńskiej, Oliwi Kulińskiej, Amelia Skurzewskiej, Liwi Szymańskiej, Wiktorii Mamcarz, Juli Niewadzi, Patrycji Ogrodowskiej, Lidii Ledzion, Darii Charazińskiej, Oliwi Bukowskiej, Oliwi Stokowskiej oraz trenerowi drużyny Tygrysic Piotrowi Wylotowi. 


D.M.

 

0min     1769x    Udostępnij film


Zaznacz i skopiuj poniższy kod:

 5
Oceń
(1 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł