Wieści z Mazowsza - VIDEO

To jeden z najciekawszych programów wspierających małe, lokalne społeczności na terenie województwa mazowieckiego. Wspiera nie tylko odnawianie przestrzeni publicznej czy poprawę bezpieczeństwa, ale co najważniejsze - aktywizuje lokalne organizacje i mieszkańców. To Mazowiecki Instrument Aktywizacji Sołectw. 

- Te projekty, które są w postaci małych grantów, w wysokości 10 tys. zł, kierowane są do pojedynczych sołectw. Gmina dokłada drugie 10 tys. zł.  - mówi Marszałek Województwa Mazowieckiego, Adam Struzik

MIAS to autorska inicjatywa samorządu województwa mazowieckiego. W ciągu dwóch edycji z jego środków udało się dofinansować i zrealizować ponad 1600 inwestycji. 

- Społeczeństwo Mazowsza chce działać, chce prowadzić naprawdę dobre życie kulturalno - społeczne. Jest to bardzo ważne, szczególnie w tych miejscowościach, gdzie do tej pory nic się nie działo. - mówi Radny Województwa Mazowieckiego, Leszek Przybytniak  

W MIAS decydujący głos o celu na jaki ma być przeznaczona dotacja ma przede wszystkim lokalna społeczność. Programowi MIAS towarzyszą konkursy. W tym roku ze względu na sytuację związaną z COVID-19 samorząd województwa mazowieckiego wydłużył terminy składania konkursowych wniosków. 

Więcej szczegółów na temat tej formy dofinansowania w materiale VIDEO. 


 

0min     416x    Udostępnij film


Zaznacz i skopiuj poniższy kod:

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł