Zaloguj się do konta

Wyciek niebezpiecznych substancji do Bzury - na miejscu pracują służby bezpieczeństwa

Redakcja
2020-07-14
Czarna kronika
Przy myjni samochodowej w Boryszewie pracują służby które badają niebezpieczny wyciek substancji. Na miejscu znajdują się jednostki straży pożarnej, które na odcinku około 4 km neutralizują zagrożenie wynikające z wycieku substancji ropopochodnej.


Jak poinformowała nas PSP w Sochaczewie - Obecnie pracujemy nad zdarzeniem, które dotyczy płynącego filmu ropopochodnego na rzece Bzurze i spowodowanym zanieczyszczeniem rzeki. Dotyczy to odcinka około 4 km. W tej chwili nasze działania skupiają się na ustawieniu zapory i zebraniu substancji z rzeki.


Prawdopodobną przyczyną wycieku jest jedna ze stacji benzynowych przy ulicy 15 Sierpnia. Na miejscu pracują pracownicy Wydziału Ochrony Środowiska UM, policja, straż pożarna. 


Na miejsce skierowana jest grupa Ratownictwa Chemicznego z Płocka. Jak informuje nas KPPSP w Sochaczewie nie ma zagrożenia na chwilę obecną dla ludzi.


Do materiału załączamy wideo jednego z mieszkańców, który zauważył niebezpieczne zjawisko na tafli rzeki już w godzinach popołudniowych.

Opinie (2)

sochaczewianin

Film, który zamiesciliscie nie pokazuje skali problemu. To co ja widziałem i nagrałem wygląda jakby poprostu płynęła rzeka benzyny/ oleju czy może jeszcze czegoś innego. A jak nie wiecie gdzie szukać winnego to moze przyjrzyjcie się temu co do rzeki spuszcza boryszew. [2020-07-15 13:23]

sochaczewianin

https://www.youtube.com/watch?v=lM7GgKbMAO4&feature=share&fbclid=IwAR3DtqtRquc0H-oA5iinz-AuepF81r1grIsTk6sZJpfpk9-tkpYHjvlLWxc [2020-07-15 19:32]

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze Internautów.

Portal Społeczności Sochaczewa 2000 - 2020 cmc