ZIP: Dawid Żakowski zaprasza do Fabryki

/ 2 komentarzy

To sztuka teatralna z wyższej półki. Warto, by jak najwięcej sochaczewian wiedziało o tym, że w ich mieście dzięki Dawidowi Żakowskiemu, znakomitemu reżyserowi rodem z Sochaczewa, oraz dzięki kierowanemu przez niego Teatrowi Maska, mamy możliwość oglądania niebanalnych spektakli, w profesjonalnej oprawie, dostarczających metafizycznych i estetycznych przeżyć, takich, jakie daje nam kontakt z prawdziwą sztuką. Dziś w programie ZIP Dawid Żakowski zaprasza nas na musical „Fabryka”. W piątek 2 czerwca, o godzinie 19.00, musimy obowiązkowo odwiedzić filię Sochaczewskiego Centrum Kultury przy ul. Żeromskiego 8.

 

To ściśle autorski spektakl. Stworzony w każdym calu przez uzdolnionych sochaczewian. Musical „Fabryka” jest w dużym stopniu wyjątkowy na tle dotychczasowych reżyserskich dzieł Dawida Żakowskiego, choć w podobny sposób przełamuje schematy klasycznego teatru, łącząc różne formy przekazu treści i emocji. Inny, bo bardziej bezpośredni w wydźwięku, bardziej zrozumiały, co nie znaczy, że nie inspirujący każdego indywidualnie, że nie poruszający osobiście. Dotyka mocno czasów współczesnych, co nie znaczy, że nie niesie uniwersalnych treści.

Spektakl odkrywa emocje, jakie łączą się z momentem wyjścia młodych ludzi ze świata duchowej wolności, pierwszych porywów serca, a jednocześnie, powiedzmy, życiowej beztroski, do świata zupełnie innego, bo ograniczonego koniecznością pracy, obowiązku i odpowiedzialnością, inaczej mówiąc, ograniczonego prozą życia. To właśnie Fabryka.

Gorąco zachęcamy sochaczewian do obejrzenia tego musicalu. Przyjdźcie zobaczyć świetną sztukę napisaną, stworzoną i odegraną przez naszych utalentowanych mieszkańców. Przyjdźcie zobaczyć młodych, zdolnych aktorów, którzy otwierając przed nami swoje dusze, dzieląc się talentem, chcą opowiedzieć o sprawach dla nich istotnych. „Fabryka” miała już swoją premierę i spotkała się ze znakomitym przyjęciem.

Zapraszamy zwłaszcza 2 czerwca  o godzinie 19.00 (5 czerwca o 10.00 będzie miał miejsce pokaz dla szkół) do filii SCK (Cech Rzemiosł) przy ul. Żeromskiego 8. Wstęp 10.00 zł (które wesprą działalność Teatru Maska przy SCK).

 

Teatr Maska

Musical „Fabryka”


REŻYSERIA: Dawid Żakowski

SCENARIUSZ: Katarzyna Fornalska i Dawid Żakowski

PRZYGOTOWANIE WOKALNE: Monika Rychwalska

TEKST PIOSENEK: Monika Rychwalska, Kasia Fornalska, Antek Kudelko, Amelia Rosa, Dagmara Bukowska, Maja Rychwalska, Marysia Fornalska

OPRAWA MUZYCZNA: Łukasz Rogowiecki, Konrad Bańburski

KOSTIUMY: Karolina Papiernik (ALJEKA)

przy wsparciu Zuzanny Paduch (Teatr MASKA)

SCENOGRAFIA Gamid Ibadullayev i Pracownia Eksperymentów Audiowizualnych

CHOREOGRAFIA: Klaudia Cieślak (Teatr MASKA) przy wsparciu Julii Kieroń i Barbary Mońki (Grupa ABSTRAKT)

PRODUKCJA: Sochaczewskie Centrum Kultury

 

OBSADA:

Maciek - Dawid Rębowski

Mela - Marysia Fornalska

Matka - Monika Rychwalska

Megan - Małgorzata Popławska

Dia - Katarzyna Fornalska

Kosta - Dagmara Bukowska

Lelek/Łowca Talentów - Antoni Kudelko

Zoe/Piosenkarka - Amelia Rosa

Pola - Zuzanna Paduch

Róża - Klaudia Cieślak

Lilka - Maja Rychwalska

Wiktor - Mateusz Witkowski

Siostry Wiktora - Natalia Janowska, Paula Szewczyk

Tancerki - Julia Kieroń, Barbara Mońka

 

5min     3397x    Udostępnij film


Zaznacz i skopiuj poniższy kod:

 

Informacje dodatkowe
  5
  Oceń
  (4 głosów)

   

  Zobacz kto wybiera się na tą imprezę:  wybieram się tam!

  Opinie i komentarze użytkowników (2)

  gajgaj
  0
  Byłem. Widziałem. Warto. :) (2017-05-23 14:01)
  popopopo
  0
  Również polecam. Podobnie zresztą jak wszystkie inne dzieła, za które odpowiedzialny jest Dawid :). (2017-05-23 14:19)

  skomentuj ten artykuł