ZIP: Wójt Olechowski o 5-milionowej inwestycji w Teresinie

/ 2 komentarzy / 2 zdjęć

Dziś w programie ZIP gościmy wójta Marka Olechowskiego, którego pytamy o dużą inwestycję, która zostanie zrealizowana w Gminie Teresin do lata 2018 roku. To projekt Dworzec TO Kultura, na który gminie udało się uzyskać ponad 3 miliony dofinansowania. Wkład własny samorządu wyniesie około 2 miliony złotych.
Inwestycja jest wyjątkowa. W jej efekcie budynek dworca wraz z otoczeniem w Teresinie zyska na estetyce, a także funkcjonalności. I będzie to zupełnie nowa funkcjonalność. Do wyremontowanego budynku przeniesiona zostanie część działalności Teresińskiego Ośrodka Kultury. Mieszkańcy i goście dworca, poza zakupem biletu kolejowego, będą mogli tu spędzić czas miło i twórczo. Wójt ma nadzieję, że, zgodnie z założeniem projektu, po adaptacji budynek i zagospodarowana działka wokół niego staną się swoistym centrum kulturalno-artystycznym Teresina, który takowego historycznego serca nie posiada.

Inwestycja przewiduje stworzenie w budynku dworca klubu dyskusyjnego, biblioteki wraz z czytelnią, herbaciarni, sali multimedialnej, a także sali kinowej z tarasem powyżej, na którym w okresie letnim stanie scena. Na poddaszu urządzone zostaną pomieszczenia służące spotkaniom z zagranicznymi partnerami gminy. 

Budynek będzie oczywiście dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych, jego instalacja sanitarna zostanie kompleksowo zmodernizowana, remontowi zostaną też poddane komin, dach i ściany zewnętrzne. Na przydworcowym placu powstaną mobilne siedziska oraz stelaże służące czasowym wernisażom. 

Przed Urzędem Gminy kilkanaście miesięcy wytężonej pracy. W tej chwili samorząd przygotowuje się do ogłoszenia przetargów na projekt, z realizacją zadania musi zdążyć do czerwca 2018 roku.


Więcej na temat inwestycji można przeczytać TUTAJ


 

5min     1183x    Udostępnij film


Zaznacz i skopiuj poniższy kod:

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (2)

robroyrobroy
0
sz. Panie Wójcie- komendę w Sochaczewie budują od podstaw za 7 milionów,a Pan ładuje 5 milionów w modernizację i dostosowanie starego dworca? to nie jest kufa sukces!! to trwonienie pieniędzy ! i co za kultura ma tam być-sala kinowo teatralna czekająca na przyjazd Bogusława Lindy?zawsze mnie ciekawi czy z WŁASNYCH pieniędzy Burmistrze ,Wójtowie by takie coś stworzyli,miał być przejazd podziemny pod torami,zbytek-mnie się wydaje i rozrzut pieniędzy-5 milionów ! (2017-03-23 20:51)
jackurjackur
0
na całym filmiku asynchron (2017-03-26 13:53)

skomentuj ten artykuł