Zaloguj się do konta

10-latek wezwał pomoc do nieprzytomnej mamy

Redakcja
2020-03-25
Wypadki

Niezwykłą dojrzałością wykazał się dziesięcioletni chłopiec, który zadzwonił na numer alarmowy i poinformował, że jego mama straciła przytomność, a w domu nie ma innych osób. Sochaczewscy policjanci natychmiast ruszyli z pomocą. 


23 marca w godzinach wieczornych dyżurny KPP w Sochaczewie został poinformowany, że 10-letnie dziecko zgłosiło zasłabnięcie swojej mamy. Chłopiec znalazł swoją matkę leżącą na podłodze. W domu nie było innych osób, lecz chłopiec zachował zimną krew, zadzwonił na numer alarmowy 112 i podał wszystkie niezbędne informacje.


Jako pierwsi na miejsce dotarli sochaczewscy policjanci. Udzielili kobiecie pierwszej pomocy i monitorowali jej stan, aż do przyjazdu Zespołu Ratownictwa Medycznego. Powiadomili również męża kobiety oraz zajęli się chłopcem. 35-latka trafiła do szpitala, a dziecko przekazano pod opiekę babci, która przyjechała po przybyciu służb.


Dziesięcioletniemu bohaterowi gratulujemy postawy i opanowania, a jego mamie życzymy szybkiego powrotu do zdrowia.źródło KPP Sochaczew 

zdj.poglądowe


Opinie (0)

Nie ma jeszcze komentarzy do tego artykułu.

Portal Społeczności Sochaczewa 2000 - 2020 cmc