10 osób rannych w zderzeniu 4 aut pod Błoniem

/ 7 zdjęć
Zdjęcia i foto: 10 osób rannych w zderzeniu 4 aut pod Błoniem Wypadki sochaczew
+2

21 października 2013 roku, tuż po godz. 5.00 w miejscowości Błonie Wieś, na drodze krajowej nr 92 (Warszawa - Poznań) doszło do zderzenia czterech samochodów: osobowego marki BMW, którym podróżowały 4 osoby, dostawczego marki Volkswagen Transporter, którym podróżowały 2 osoby, półciężarowego Renault Master, którym podróżowała 1 osoba oraz busa, którym podróżowało 19 osób.

Po dojechaniu na miejsce ustalono, że w wyniku zderzenia samochód marki BMW znajduje się na jednym pasie jezdni, Volkswagen Transporter w wyniku uderzenia znajduje się w polu, oddalony od jezdni o około 70 metrów. Ponadto na jezdni znajdował się samochód dostawczy Renault Master z uwięzionym w środku kierowcą, a tuż obok, w przydrożnym rowie na boku leżał bus. Jak ustalono wszystkie osoby z busa opuściły pojazd przez przybyciem zastępów z JRG PSP Błonie i OSP Błonie.

Po dokonaniu rozpoznania i zabezpieczeniu miejsca zdarzenia natychmiast przystąpiono, do ewakuacji mężczyzny z półciężarówki oraz do wstępnej segregacji pozostałych osób, jak również do dogaszenia komory silnika w samochodzie VW Transporter. Oprócz sił PRM i Policji dodatkowo zadysponowano dwa zastępy z OSP Ożarów Maz. i OSP Borzęcin Duży z namiotami pneumatycznymi oraz Naczelnika Wydziału Operacyjnego KP PSP i Dowódcę JRG Błonie. W pobliskim zajeździe zorganizowano miejsce, w którym zgromadzono wszystkie osoby biorące udział w zdarzeniu.

Ostatecznie w zdarzeniu tym poszkodowanych zostało 10 osób, w tym 3 uważa się za ciężko poszkodowane. Łącznie na miejscu było 7 karetek pogotowia i kilka radiowozów policyjnych. Przyczynę zdarzenia ustali Policja. Droga Krajowa Nr 92 przez wiele godzin była całkowicie zablokowana.

Z naszych ustaleń wynika, że 2 busy z pośród 4 aut biorących udział w wypadku pochodziły z Sochaczewa, jednak te informacje nie zostały oficjalnie potwierdzone.


Źródło i zdjęcia: Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Błoniu, Naczelnik Wydziału Operacyjnego bryg. mgr inż. Michał Starnowski


 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy