10. rocznica śmierci św. Jana Pawła

Gminna Biblioteka Publiczna w Kątach i Wioska Internetowa zapraszają na pokaz filmu „Przed sklepem jubilera” w reżyserii Michaela Andersona. Projekcja odbędzie się 9 kwietnia o godz. 16.30 w siedzibie Biblioteki. Film (w którym występują gwiazdy kina, takie jak m.in. Burt Lancaster, Daniel Olbrychski) powstał w oparciu o sztukę Karola Wojtyły pod tym samym tytułem. Utwór Kardynała Wojtyły mówi o niezwykłej wadze sakramentu małżeństwa. Rozważania na temat tego sakramentu przyszły papież oparł na historii dwóch rodzin, reprezentowanych przez dwa pokolenia. „Miejscem ich spotkań jest ciągle ten sam tytułowy sklep, prowadzony przez tego samego Jubilera. Młodzi pytają o przyszłość, która przed nimi, a starsi patrzą w przeszłość i zastanawiają się, co w nich zostało z pierwszego zakochania, a co zagubili gdzieś po drodze.” (cytat pochodzi od wydawcy filmu)

Pokaz filmu poprzedzi kilkuminutowa prelekcja Grażyny i Krzysztofa Kowalskich, którzy zajmują się poradnictwem w zakresie życia małżeńskiego i rodzinnego. Na przybyłych gości czekać będą również przygotowane przez organizatorów cytaty o tematyce małżeństwa i rodziny.

 Serdecznie zapraszamy do udziału w tym wydarzeniu, którym uczcić chcemy 10. rocznicę śmierci oraz 1. rocznicę kanonizacji św. Jana Pawła II.

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy