10. Urodziny Drużyny z Młodzieszyna

/ 29 zdjęć
Zdjęcia i foto: 10. Urodziny Drużyny z Młodzieszyna Historia i tradycja sochaczew
+24

Wiele słów podziękowań i życzeń, a potem gratulacje, prezenty i wspaniałe torty – tak 66 Drużyna Harcerska „Knieje”, działająca przy Szkole Podstawowej im. gen. Stanisława Grzmota Skotnickiego w Młodzieszynie, obchodziła 28 lutego swój jubileusz 10-lecia istnienia.


Świętowanie 10. rocznicy powstania drużyny połączono z obchodami Dnia Myśli Braterskiej. W uroczystościach wzięli udział zaproszeni goście m.in. Wójt Gminy Młodzieszyn Monika Pietrzyk-Połubińska, dyrektor szkoły, w której działa 66 DH, Małgorzata Malczewska i wicedyrektor Jolanta Bednarek, a także harcerze i instruktorzy Hufca ZHP Sochaczew z komendantem hm. Krzysztofem Wasilewskim i jego zastępcą hm Julianem Tasieckim na czele.


Spotkanie stało się okazją do podsumowań dziesięciu lat działalności, a także podziękowań za wspieranie ich harcerskich działań. Harcerze opowiadali o powstaniu 66 Drużyny Harcerskiej w Młodzieszynie, jej historii, założycielach i wszystkich, którzy przyczynili się do tego, by mogli świętować ten niecodzienny jubileusz. Podczas takiego święta nie mogło się obyć bez podziękowań. Dziesięciu wspaniałych lat gratulowała harcerkom i harcerzom wójt gminy Monika Pietrzyk-Połubińska. Wspomnieniami z różnych wspólnych wydarzeń podzielił się także ks. Mateusz Podkowiński z miejscowej parafii Narodzenia Najświętszej Marii Panny. Dyrektor Małgorzata Malczewska zapewniała, że harcerstwo stanowi istotne uzupełnienie działalności szkoły i pomaga w pracy wychowawczej. Z kolei komendant hm. Krzysztof  Wasilewski mówił o ważnej roli środowiska, w którym drużyna funkcjonuje, dziękując w szczególności rodzicom harcerzy i kierownictwu szkoły. Słowa uznania skierował również do drużynowych, bo przecież to oni poprzez swoje działania mają realny wpływ na to, co dzieje się w harcerstwie. Dobrze działające drużyny są dowodem rzetelności w działaniu oraz wiarygodności całego harcerstwa. Tylko w ten sposób hufiec ma szansę zaistnienieć w społeczeństwie i poczuć się ważną jednostką. 


Na zakończenie inicjatorka drużyny pwd. Elżbieta Boczkowska dziękowała wszystkim gościom, a także licznie zgromadzonym na uroczystości rodzicom harcerzy za wspólną pracę na rzecz dzieci i młodzieży na przestrzeni minionych dziesięciu lat. 66 Drużyna Harcerska „Knieje” oficjalnie rozpoczęła swoją działalność 22 lutego 2005 roku, kiedy to po okresie próbnym pierwsi harcerze złożyli przyrzeczenie na dziedzińcu Muzeum Ziemi Sochaczewskiej i Pola Bitwy nad Bzurą. Pierwszą drużynową była dh pwd. Elżbieta Boczkowska (teraz drużynowa 3 Gromady Zuchowej działającej przy SP w Młodzieszynie), obecnie funkcję tę sprawuje dh Agnieszka Pytkowska, a jej przyboczną jest dh Beata Ciura (nauczycielki SP w Młodzieszynie).


Urodziny Drużyny były również okazją do złożenia Obietnicy Zuchowej oraz Przyrzeczenia Harcerskiego przez dzieci i młodzież, którzy dołączyli tym samym do grona pełnoprawnych członków Związku Harcerstwa Polskiego. Uroczystość zakończyła się wspólnym kręgiem i poczęstunkiem, o który zadbali jak zawsze niezawodni rodzice.
(aw)


Fot. Maciej Wasilewski

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Autor tego artykułu: Komenda ZHP w Sochaczewie wyłączył możliwość komentowania.

e-Sochaczew.pl poleca filmy