1000 książek dla Biblioteki Szkoły Podstawowej w Teresinie

/ 2 zdjęć
Zdjęcia i foto: 1000 książek dla Biblioteki Szkoły Podstawowej w Teresinie Konkursy, plebiscyty sochaczew

Są dzieci, które nie mają w domu kontaktu ze słowem pisanym. Są dzieci, które nie wiedzą, jak fascynujący jest słownik poprawnej polszczyzny, bo nie widziały go na oczy. Są dzieci, które nie mają ulubionego autora, bo rzadko kiedy zaglądają do czegokolwiek poza zestawem podstawowych lektur. A gdyby tak móc mieć szansę to trochę zmienić? Jest szansa. Pomożecie? 


Kontakt z książką jest jedną z najpiękniejszych intelektualnych przygód. Rozwija wyobraźnię, poszerza zasób słownictwa, sprawia,że jesteśmy ciekawi świata. Dramatycznie niskie w ostatnich latach wskaźniki czytelnictwa w Polsce nie wróżą niczego dobrego na przyszłość. Jednym z miejsc, gdzie można dokonać cudu przemiany i ze znudzonego grami online młodego człowieka stworzyć czytelnika, jest biblioteka szkolna - najważniejsze, moim zdaniem, najbardziej frapujące miejsce w szkole. Uwertura do przyjaźni z instytucją biblioteki w ogóle. Żeby jednak biblioteka mogła być miejscem magicznym, miejscem, w którym przy pomocy rzędów literek katapultujemy się w literackie światy i przestrzenie - potrzebne są zasoby książek. Im więcej, tym lepiej. 


Szkoła,  w której pracuję, ma ogromne szczęście, bo nasza biblioteka tętni życiem.  Ale chcemy pomóc uczniom zgubić się w labiryncie regałów z książkami. Niech Jorge Borges uśmiecha się do nas z wysoka. Żeby tak się stało, muszę Was prosić o pomoc. 


Wzięliśmy udział w ogólnopolskim plebiscycie "Przecinek i kropka" zorganizowanym przez empik.com - jako jedyna szkoła w powiecie i mamy szansę wygrać aż 1000 książek! Do tego potrzebujemy Waszego wsparcia, kochani sochaczewianie! Na stronie TUTAJ możecie oddać na nas głos - codziennie jeden aż do 6 listopada. Nic nie kosztuje, a może przynieść mnóstwo radości. Podobno "założyć bibliotekę to jak stworzyć życie". Uzupełnić jej zasoby chyba też. :-)

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy