11 LUTEGO WYSTARTOWAŁA VIII EDYCJA MAŁEGO OCH! FILM FESTIWALU

Zdjęcia i foto: 11 LUTEGO WYSTARTOWAŁA VIII EDYCJA MAŁEGO OCH! FILM FESTIWALU Słowo pisane sochaczew

Mały OCH! To wersja odbywającego się w Łowiczu OCH! Film festiwalu dla najmłodszych widzów. 

Część wydarzeń jest darmowa i wstęp na nie jest wolny.

W tym tygodniu (11-17.02.19) w ramach Małego OCH!:


11 lutego (poniedziałek)
godz. 11:00 KACPER I EMMA SZUKAJĄ SKARBU / prod. Holandia 2018/reż. Aurora Gossé / 74 min. (pokaz przedpremierowy / premiera w kinach 1.03)
wiek: 6+
bilet 5 zł /120 miejsc
Najlepsi przyjaciele Kacper i Emma jadą na wakacje z dziadkiem Emmy – Jørgenem nad morze. Korzystają tam z kąpieli, zbierają muszle, budują zamki z piasku, puszczają latawce, a nawet łowią ryby. Wakacje jak każde do czasu, aż na plaży znajdują tajemniczą skrzynię. To kapsuła czasu z pamiątkami przeszłości i mapą. Dla Kacpra i Emmy rozpoczyna się ekscytująca przygoda. W międzyczasie dowiedzą się więcej o ludziach żyjących na wyspie i o tym, jak żyło się tam dawniej.

godz. 12:30 ZACZAROWANE KINO – pokaz magiczny
Pokaz iluzji na wesoło, podczas którego iluzjonistka Marta angażuje całą widownię do wspólnej zabawy! Do pomocy w czarowaniu zapraszani są asystenci z publiczności. Widowisko prowadzone jest w taki sposób, aby zainteresować zarówno dzieci jak i dorosłych.
bilet 5 zł / 138 miejsc12 lutego (wtorek)
godz. 10:00 KIEDYŚ TO BYŁO! TV WEHIKUŁ
Opowieści o serialach i programach TV którymi żyli Wasi rodzice.
wstęp wolny /120 miejsc

PIŁKARSKIE OPOWIEŚCI
godz. 11:00 Hej, sokoły! / prod. Islandia 2018 / reż. Bragi Thor Hinriksson/ 97 min.
wiek: 8+
bilet 5 zł /120 miejsc
Co roku u południowych wybrzeży Islandii odbywa się największy turniej piłkarski dla dzieci.W tym roku o mistrzowski puchar rywalizuje także dziesięcioletni Jon wraz ze swoim zespołem. Jak się okazuje, chłopiec będzie musiał dorosnąć szybciej, niż się spodziewał, zarówno na boisku jak i poza nim.

godz. 13:00 PIŁKARSKIE SHOW
Adrian Duszak – mistrz sztuczek piłkarskich, w nawiązaniu do filmu „Hej, sokoły!” zaprezentuje nam wszystko co można zrobić z piłką. Występy z piłką, oraz humorystycznie przygotowany program będzie idealnym uzupełnieniem dla filmu.
Po występie dla wszystkich chętnych będzie możliwość nauczenia się podstawowych sztuczek freestyle’u.13 lutego (środa)
godz. 11:00 PRZYGODY PIPPI SKARPETKI – przedstawienie teatralne
bilet 5 zł / 138 miejsc
Wesoła i zwariowana Pippi jest obdarzona nadludzką siłą. Wprowadza się wraz ze swoją małpką i koniem w kropki do Willi zwanej Pięknotką. Dziewczynka wychowuje się sama, bez opieki dorosłych. Pippi nie chodzi do szkoły, nie przestrzega podstawowych zasad bezpieczeństwa, dlatego Pippi często wpada w niebywałe kłopoty. W przedstawieniu poruszany jest szeroko pojęty temat bezpieczeństwa. Dzieci w trakcie widowiska poznają znaki drogowe i podstawowe zasady ruchu drogowego. Spektakl ukazuje, jak ważne jest to, aby nawzajem się słuchać, uczyć się od siebie i przede wszystkim szanować, bez względu na to, ile ma się lat.

godz. 12:00 DWIE IRENY / prod. Brazylia 2018 / reż. Fabio Meira / 89 min.
wiek: 10+
bilet 5 zł /120 miejsc
Irena ma 13 lat i jest częścią tradycyjnej rodziny. Pewnego razu, przypadkiem odkrywa, że w tym samym mieście mieszka jeszcze jedna 13-letnia Irena. Zaczyna ją obserwować i trochę nawet podziwiać. Druga Irena mieszka sama z matką lecz wydaje się jakby była bardziej wolna. Wkrótce dwie dziewczyny, choć tak różne od siebie, spędzają każdy dzień razem, spotykają się z chłopakami w kinie lub chodzą nad jezioro. Kiedy zaczynają rozmawiać o swoich ojcach, zauważają, że mają więcej wspólnego, niż przypuszczały. Być może nawet zbyt wiele…
Wkrótce okaże się, że wchodzenie w dorosłość może kryć w sobie wiele niespodzianek…14 lutego (czwartek)
WYCIECZKA DO PŁOCKA
Wizyta w Teatrze Dramatycznym im. Jerzego Szaniawskiego
Spektakl „Królewna Śnieżka wg braci Grimm”
Jedna z najpopularniejszych baśni braci Grimm opowiadająca o Królewnie, która zmuszona do ucieczki przed złą macochą, trafia do leśnego domu krasnoludków. Znaną wszystkim dzieciom baśń gra dwudziestoosobowa grupa płockich aktorów. O prawdziwie baśniowy klimat zadbał scenograf Marian Fiszer, a całości dopełniają przepiękne piosenki ze znanej wersji animowanego filmu Walta Disneya.
Dzięki krasnoludkom można powrócić w zaczarowany świat bajek, do którego bardzo serdecznie Państwa zapraszamy.
bilet 30 zł / 45 miejsc15 lutego (piątek)
godz. 10:00 KIEDYŚ TO BYŁO! TV WEHIKUŁ
Opowieści o serialach i programach TV którymi żyli Wasi rodzice.
wstęp wolny /120 miejsc

godz. 11:00 MAMY TALENT! / prod. Norwegia 2016 / reż. Christian Lo / 94 min.
wiek: 8+
bilet 5 zł /120 miejsc
Dwaj najlepsi przyjaciele, Grim i Axel, od zawsze marzą o udziale w największym skandynawskim festiwalu rockowym. Wspólnie grają w zespole – Los Bando, ale brakuje im basisty, a Axel, wokalista i gitarzysta, nie może zaśpiewać, bo jego głos jest fatalny, o czym Grim nie nie ma serca mu powiedzieć. Kiedy zostają zaproszeni do udziału w Festiwalu, muszą szybko znaleźć rozwiązanie. Przeprowadzają przesłuchanie, ale nie mają szczęścia ze znalezieniem odpowiedniego członka zespołu. Ich basistą zostaje więc dziewięcioletnia Thildie, która gra na wiolonczeli. Kierowcą, który ma dowieźć ich na festiwal ma być Martin – znany z talentu rajdowca, ale chłopcy nie wiedzą, że nie ma on prawa jazdy. Zespół wyrusza w szaloną podróż przez Norwegię. Ścigani przez rodziców i policję mają coraz mniej czasu aby zdążyć na festiwal i spełnić swe muzyczne marzenia.

Godz. 13:00 KIEDYŚ TO BYŁO! TV WEHIKUŁ FILMOWO
Opowieść o filmie, który wspominają do dziś Wasi rodzice, jako film swojego dzieciństwa.
wstęp wolny /120 miejsc17 lutego (niedziela)
godz. 14:00 Ciotka Olka & Ojciec Mateusz Squad presents GRAiFIKA MUZYKA
Muzyczno-graficzne podróże w HOP Kulturze.
wstęp wolny
Warsztaty muzyczno-plastyczne. Dzieci wykonają wspólną pracę pod czujnym okiem Ciotki Olki, a w rytm dźwięków wypuszczonych z płyt winylowych przez Ojca Mateusza. Spotkanie będzie miało charakter familijny i bardzo otwarty – na swój sposób piknikowy. Zapraszamy do zabierania ze sobą ciast, chrupek i czym tylko chcielibyście się wzajemnie częstować 
Dla małych i dużych. Dla ciekawskich i też tych mniej. Dla uśmiechniętych i też…tych mniej Bilety na wycieczki dostępne tylko w kasie kina Fenix
Pozostałe bilety w kasie kina i on-line na stronie Łowickiego Ośrodka Kultury (lok.art.pl)


 0
Oceń
(0 głosów)

 

Autor tego artykułu: Kulturka wyłączył możliwość komentowania.

e-Sochaczew.pl poleca filmy