12 maja - Międzynarodowy Dzień Pielęgniarek i Położnych

Zdjęcia i foto: 12 maja - Międzynarodowy Dzień Pielęgniarek i Położnych Zdrowie sochaczew

12 maja to bez wątpienia wyjątkowy dzień, ustanowiony przez Międzynarodową Radę Pielęgniarek na Kongresie w Meksyku w 1973 roku. Jest formą podziękowania dla wszystkich pielęgniarek i położnych, które każdego dnia troszczą się o zdrowie nasze i naszych dzieci.

Sytuacja w jakiej wszyscy się znaleźliśmy pokazuje jak ważną i niezastąpioną rolę odgrywają w naszym życiu pielęgniarki oraz położne. Każdego dnia stawiają czoła epidemii narażając swoje zdrowie i życie dla nas wszystkich. Nie ma dla nich rzeczy niemożliwych, gdy walczą o ludzkie życie, to które jest i to któremu pomagają przyjść na świat.

Dyrekcja Szpitala Powiatowego w Sochaczewie każdego roku typuje wyróżniające się położne i pielęgniarki do odznaki honorowej „ Za zasługi dla ochrony zdrowia” jest to jednostopniowe resortowe odznaczenie cywilne nadawane przez Ministra Zdrowia. W tym roku odznaczenie otrzyma Jolanta Kuliś. Przyznane zostały również nagrody dyrekcji dla Sylwii Anasiak, Katarzyny Górnickiej oraz Bożeny Fiedukowskiej.

Nagrodzonym serdecznie gratulujemy, a całemu personelowi składamy wielkie podziękowania za trud pracy i wyrazy szacunku!

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy