122 osoby poszukiwane

Wychodzą z domów do pracy, po zakupy, na zabawę, na spacer i wszelki ślad po nich ginie. Rodziny zgłaszają zaginięcie policji, która prowadzi poszukiwania. Przesłuchiwani są świadkowie, z którymi w dniu zaginięcia rozmawiali lub się spotkali. Rodziny zgłaszają się do jasnowidzów, aby określili czy poszukiwani żyją lub gdzie się mogą znajdować ich zwłoki. Najczęściej niewiele to daje.
Nie wiadomo, co się mogło z nimi stać, co się mogło im przydarzyć. Każdy poszukiwany ma na policji założoną teczkę z informacjami, jakie udało się zebrać. Takich teczek w naszej powiatowej komendzie jest ponad 120. Niektóre leżą tam już po kilkanaście lat. Cały czas komórka policyjna do spraw osób zaginionych wymienia się informacjami z fundacją ITAKA, która została powołana do odnajdywania osób zaginionych w całym kraju.
Utworzono w telewizji publicznej program o osobach poszukiwanych „Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie”, który doprowadził w wielu przypadkach do wyjaśnienia tych spraw.
Nie możemy podawać żadnych danych o osobach poszukiwanych bądź zaginionych, bo zgodę na publikację musi wyrazić rodzina, a nie wszyscy są zainteresowani tym, aby ich dramaty zostały upublicznione.
Matka z okolic Sochaczewa, której zaginął dorosły syn, chciałaby, aby odnalazły się chociaż jego zwłoki, które mogłaby pochować na cmentarzu i zapalić na grobie znicz. A tak od wielu lat nie wie nawet, czy jej syn żyje.

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy