13 stycznia zagra Wielka Orkiestra

/ 2 komentarzy / 8 zdjęć
Zdjęcia i foto: 13 stycznia zagra Wielka Orkiestra Imprezy cykliczne sochaczew
+3

Wielkimi krokami zbliża się kolejny finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. 13 stycznia, po raz 16-sty, tysiące wolontariuszy wyruszy na ulice miast w całej Polsce, by wspólnie kwestować na rzecz dzieci.
Na co zbieramy
Podobnie jak w ostatnich latach, środki zebrane przez Wielką Orkiestrę przeznaczane będą na niesienie pomocy najmłodszym. W ramach XVI Finału z Głową, wsparcie uzyskają dzieci ze schorzeniami laryngologicznymi. Chodzi o działania w ramach trzech obszarów. Pierwszy polegać będzie wyposażeniu oddziałów otolaryngologicznych w niezbędny sprzęt umożliwiający zaawansowaną diagnostykę i leczenie wad słuchu u noworodków i małych dzieci. W ramach drugiego, pomoc uzyskają oddziały zajmujące się ratowaniem życia dzieci z poważnymi schorzeniami laryngologicznymi, m.in. takimi jak poparzenia układu oddechowego. Ostatni, trzeci obszar pomocy, dotyczyć będzie oddziałów zajmujących się leczeniem dzieci ze schorzeniami onkologicznymi w obrębie głowy i szyi.
To jednak nie wszystko. W efekcie szesnastej już Orkiestry niezbędna aparatura powędruje także do nowych ośrodków neonatologicznych i audiologicznych, zajmujących się badaniami tzw. otoemisji akustycznej, czyli potencjałów wywołanych z pnia mózgu. Jak planuje Jurek Owsiak, zakupiona ma być aparatura do doboru aparatów słuchowych, systemy elektronicznej transmisji danych, tzw. terminale oraz sprzęt diagnostyczno-leczniczy do niesienia pomocy w nagłych przypadkach zagrażających życiu. Dzięki zebranym środkom Fundacja Wielkiej Orkiestry kontynuować będzie także cztery ogólnopolskie programy medyczne oraz akcję edukacyjną „Ratujemy i uczymy ratować” (to w jej efekcie szkolenie z zakresu udzielania pierwszej pomocy przeszli m.in. nauczyciele szkół podstawowych z terenu całego powiatu sochaczewskiego).
Sztab przemierzy Polskę
Jurek Owsiak zapowiada wiele atrakcji podczas zbliżającego się, szesnastego finału. Po raz pierwszy transmisję z orkiestrowego grania będziemy mogli zobaczyć nie tylko w telewizyjnej „dwójce”, ale i TVN. Również po raz pierwszy sztab na czele z Jurkiem Owsiakiem będzie przemierzał różne miasta Polski. W niedzielny poranek pojawi się na Helu, potem uda się do Gdańska, następnie do Wrocławia (godz. 12.00), Krakowa (16.30) i do Warszawy (godz. 20.00). Wtedy odbędzie się tradycyjne już światełko do nieba. Imprezę w telewizyjnym studiu, od samego rana, prowadzić będzie Krzysztof Skiba. Równocześnie, przez całą niedzielę, trwać będą internetowe aukcje WOŚP.
Złote serduszko dla Sochaczewa
Podczas niedzielnego finału, 13 stycznia, na ulice Sochaczewa i całego powiatu wyruszy 400 wolontariuszy. Sochaczewski sztab, jak zwykle zlokalizowany będzie w siedzibie hufca Związku Harcerstwa Polskiego przy ul. Hanki Sawickiej. Dzięki staraniom komendanta sochaczewskiego ZHP, Krzysztofa Wasilewskiego, jedno z 300 złotych serduszek wyprodukowanych z okazji XVI Fnału powędruje do Sochaczewa. Jego licytację prowadzić będzie radio „Fama”. Swoją hojność będziemy mogli okazać także podczas licytacji połączonej z koncertem zespołu „Point of view” w Pubie 77, który odbędzie się w piątek, 11 stycznia o godz. 19.00, a także podczas sobotniego koncertu i licytacji w pubie 'Malibu' - początek o godz. 20.00. Już teraz serdecznie zapraszamy!
Na koniec specjalne pozdrowienia od Jurka Owsiaka dla mieszkańców powiatu sochaczewskiego:
„Serdecznie Was pozdrawiamy, cieszymy się, że po raz kolejny jesteście z nami. Czekamy na was podczas finału, 13 stycznia, który będziemy grali po raz szesnasty. Zapraszamy was w niedzielny wieczór do studia telewizyjnego. Wielkie dzięki!”.

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (2)

sochaczewianinsochaczewianin
0
a kiedy w końcu władze miasta zorganizują jakiś porządny koncert na wosp już wszystkim sie znudziły występy abstraktu i Camerata Mazovia w ciągu najbliższych czterech miesięcy będziemy mieli okazje oglądać ich występy trzy razy czy to normalne. (2007-12-31 13:40)
SOCHACZEWIANKA8891SOCHACZEWIANKA8891
0
zgadzam sie z moim przedmówca.. koncert w dniu Wielkiej Orkiestry zapewne nie skupi uwagi wielu osob, impreza charytatywna, rozpropagowana na taka skale w calej Polsce powinna miec w Sochaczewie wiekszy oddźwiek. (2008-01-13 15:06)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy