132 interwencje w ciągu dwóch tygodni - działania strażaków w czasie epidemii

/ 3 zdjęć
Zdjęcia i foto: 132 interwencje w ciągu dwóch tygodni - działania strażaków w czasie epidemii Komunikaty sochaczew

W okresie od 3 do 17 kwietnia, druhowie PSP i OSP podejmowali na terenie powiatu sochaczewskiego łącznie 132 interwencje. 83 z nich dotyczyło pożarów, natomiast pozostałe 46 miejscowych zagrożeń typu: wypadki drogowe, interwencje medyczne czy interwencje w związku z przeciwdziałaniem epidemii. 

W trakcie ostatnich dwóch tygodni strażacy aktywnie uczestniczyli w działaniach na terenie powiatu w związku z przeciwdziałaniem epidemii koronawirusa. Dostarczali mieszkańcom środki ochrony osobistej, dezynfekowali miejsca publiczne (przystanki, dworce), informowali społeczeństwo o zagrożeniu, zajmowali się rozkładaniem namiotu pneumatycznego przy szpitalu, a także dostarczali pożywienie osobom przebywającym w kwarantannie.

Oprócz tego kilkakrotnie w ciągu dnia wyjeżdżali do wypadków, pożarów itp. Ogólna liczba zdarzeń utrzymuje się cały czas na wysokim poziomie i wynosi średnio 10 interwencji każdego dnia. Dodatkowym problemem jest pogłębiającą się susza. W lasach od wielu dni występuje trzeci (najwyższy) stopień zagrożenia pożarowego. Niebezpiecznie wzrasta też liczba pożarów budynków mieszkalnych. Od początku epidemii strażacy interweniowali aż 273 razy. 

- Prosimy o zachowanie ostrożności! Koronawirus jest niebezpieczny, ale w ostatnim czasie śmiertelne żniwo zbierają też pożary. - apeluje KP PSP w Sochaczewie 


źródło KP PSP SOchaczew 

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy