157 rocznica wybuchu Powstania Styczniowego. Słubice zapraszają na uroczystości

/ 4 komentarzy
Zdjęcia i foto: 157 rocznica wybuchu Powstania Styczniowego. Słubice zapraszają na uroczystości Spotkania, jubileusze sochaczew

W 157 rocznice wybuchu Powstania Styczniowego, spotykamy się przy mogile Powstańców Styczniowych w Słubicach, 22 stycznia o godzinie 18 aby wspólnie modlić się wspominać powstańców. 

Serdecznie zapraszam do wzięcia udziału w uroczystościach. 

Film z ubiegłorocznych uroczystości: https://www.youtube.com/watch?v=9QMSQ4h-Msg&feature=emb_logo 


 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (4)

robroyrobroy
+1
przepraszam a kogo to kuźwa obchodzi? wspomnijcie o tym na lekcjach historii,że takie coś było,że ktoś o coś walczył,a nie obchodzić z hukiem 157 rocznicę czegoś -dla ludzi dorosłych i młodzieży-abstrakcyjnego,TERAŹNIEJSZOŚĆ KUFA,DZIEŃ DZISIEJSZY ,a nie wspominki sprzed wielu,wielu lat-jak minęła rocznica śmierci Matki Kaczyńskich-żaden Sochaczewski portal się nie popisał,nie było flag narodowych z kirem-,już wam za to Małecki łeb obije ! (2020-01-20 17:22)
kacperskyykacperskyy
0
zgadza sie robroytak samo 150 lat temu: W Maluszynie koło Radomska urodził się Józef Ostrowski, ziemianin, członek Stronnictwa Polityki Realnej; poseł do rosyjskiej Dumyi kogo to? te wojenki sie lubujemy.... i zamykamy tylko do tych czasow... czemu panie mariuszu nie obchodzi pan urodzin mieszka I? albo:

-964-straty terytorialne w walkach z Wieletami

-965-przyjazd z Czech księżniczki Dobrawy

-966-chrzest Mieszka (najprawdopodobniej w Ostrowie Lednickim)

-967-Mieszko uznaje się trybutariuszem cesarza Niemiec

-972-zwycięska bitwa pod Cedynią (Bolesław zakładnikiem pokoju)

-977-śmierć Dobrawy i pogorszenie stosunków z Czechami

-979-małżeństwo Mieszka I z Niemką Odą

-981-utrata Grodów Czerwieńskich na rzecz Rusi Kijowskiej

-990-wyrwanie Śląska i Małopolski spod zależności czeskiej

-990-Dagome Iudex (pierwszy znany dokument, opis granic państwa) (2020-01-21 08:28)
robroyrobroy
0
@kacperskyy, bez przeginania. Mnie irytuje fakt hucznego celebrowania takich rocznic,zarówno Powstanie Styczniowe,jak i Listopadowe nie przyniosły pozytywów a jedynie smierć i zniszczenia.Dziesiatki tysięcy ludzi zostało zabitych,zamordowanych,wywiezionych na sybir,palono całe wsie za pomoc powstańcom,rekwirowano majątki,zamykano istniejące ośrodki kultury i nauki ludności Polskiej.Carat nie pozwolił sobie na takie dictum,i chyba tylko o to chodzi,pokazywać jak to przeciwstawiliśmy sie Ruskim,a co z tego wynikało?-krew i łzy. Szkoła jest od tego aby pokolenia pamiętały o takich faktach,już pisałem tutaj o Cudzie nad Wisłą 1920.niech mówią nie tylko o Bitwie Warszawskiej i heroiźmie księdza Skorupki (nota bene zginął podczas udzielania namaszczenia umierającemu żołnierzowi trafiony zbłąkaną kulą),niech wspomną że ruszyliśmy do Lwowa,Mińska,na Litwę i po porazkach odepchnięto Polskie Wojsko nad Wisłę.Kolejna przegrana obrócona w cudowne zwycięstwo.no ale,co ja się tam znam. (2020-01-21 18:37)
RouterRouter
0
szukanie na siłe rocznic,aby tylko nie zapomniał ktos ze inny jest ,taka zabawa rocznice ,komu to potrzebne. (2020-01-21 19:09)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy