160 000 nielegalnych papierosów w garażu

Zdjęcia i foto: 160 000 nielegalnych papierosów w garażu Kradzieże, oszustwa, korupcja sochaczew


Funkcjonariusze do Walki z Przestępczością Gospodarczą i Korupcja na terenie miasta Sochaczewa ujawnili 160 000 sztuk papierosów oraz tysiąc litrów bezbarwnej cieczy o silnej woni alkoholu etylowego.

 

Funkcjonariusze w dniu 9 maja realizując informację dzielnicowego o nielegalnym obrocie papierosami i alkoholem,  weszli na teren jednej z posesji miasta Sochaczew, gdzie jak wynikało z posiadanej wiedzy, w garażu należącym do 42-letniej kobiety oraz 46-letniego mężczyzny miały znajdować się wyroby tytoniowe i spirytusowe bez polskich znaków akcyzy skarbowej.

Uzyskana informacja potwierdziła się, a to co policjanci ujrzeli w garażu przeszło ich najśmielsze oczekiwania. Funkcjonariusze ujawnili i zabezpieczyli ponad 160 000 sztuk papierosów, prawie tysiąc litrów bezbarwnej cieczy o silnej woni alkoholu etylowego oraz liczone w setkach tysięcy podrobione etykiety pudełek i kartonów papierosów kilku światowych marek.

Podrobione etykiety pudełek posłużyłby do opakowania papierosów. Straty Skarbu Państwa z tytułu nie zapłaconego VAT-u, akcyzy i cła szacuję się na kwotę 300 000 złotych. Sprawa jest rozwojowa i policja będzie ustalała dalsze szczegóły.

Za przechowywanie wyrobów tytoniowych i spirytusowych bez akcyzy grozi kara pozbawienia wolności do lat 3, a za podrabiane znaku towarowego marki grozi kara pozbawienia wolności do lat 2.

 5
Oceń
(1 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy